Справа № 379/1286/14-а
2-а/379/60/14
Категорія 87
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.06.2014 року м.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Василенко Олег Михайлович розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду із вищеназваним позовом і просить суд визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області включити до заробітної плати, з якої обчислювалась пенсія суми індексації та матеріальної допомоги на оздоровлення та зобов'язати управління ПФУ у Таращанському районі Київської області провести з 25.03.2014 року перерахунок пенсії, включивши в розрахунок заробітку для обчислення пенсії матеріальну допомогу на оздоровлення в сумі 16858,04 грн. та індексацію в сумі 12950,22 грн..
В обґрунтування свого позову зазначила, що 24.03.2014 року вона звільнилася з посади державного службовця ц зв'язку з чим їй було проведено перерахунок пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу». При звільненні їй була видана довідка про складові заробітної плати, що дається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», проте відповідачем при проведенні перерахунку не були враховані суми індексації заробітної плати та суми матеріальної допомоги на оздоровлення, які вона отримувала останні два роки перед звільненням.
Відповідач, у запропонований судом строк не подав до суду заперечення проти позову
Суд встановив, що позивачці з 25.03.2014 року управлінням Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області перераховано пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про державну службу».
При звільненні для нарахування пенсії державного службовця їй була видана довідка про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» № 146/4 від 31.03.2014 року згідно якої за останні 24 місяці її роботи надбавки, премії та інші виплати за період з 01.03.2012 року до 01.03.2014 року становили: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 18524,78 грн.; премії - 32721,80 грн.; премії до державних, професійних та ювілейних дат - 7762,00 грн.; індексація - 12950,22 грн.; матеріальна допомога - 16858,04 грн..
Проте, відповідачем при проведенні перерахунку пенсії не були включені суми індексації заробітної плати та суми матеріальної допомоги на оздоровлення, які позивачка отримувала останні два роки перед звільненням.
На її звернення від 14.05.2014 року про проведення перерахунку пенсії управління ПФУ у Таращанському районі Київської області листом від 27.05.2014 року №4546 відмовило в такому перерахунку.
За змістом ст. 37 ЗУ «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Частиною першою ст. 1 ЗУ «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною другою ст. 33 ЗУ «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першої ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до ЗУ «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)).
Згідно зі ст. 41 ЗУ «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, суд дійшов висновку, що суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема премії, матеріальна допомога та допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії , незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Відтак, відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії з 14.05.2014 року.
Вимога позивачки щодо проведення перерахунку з 25.03.2014 року є безпідставною, оскільки довідку про заробітну плату для проведення перерахунку вона надала відповідачу 14.05.2014 року і з цього часу повинно бути проведено перерахунок.
Витрати по сплаті судового збору суд покладає на відповідача..
Керуючись ст.ст. 3, 6, 9, 11, 14, 17, 99, 122, 158-163, 185, 186, 256 КАС України, ст.ст. 33,37 Закону України «Про державну службу», ст. 40, 41, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», ЗУ «Про судовий збір», постановами Верховного суду України від 04.03.2014 року (справи № 21-14а14, 21-3а14), -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області ОСОБА_1 в перерахунку пенсії без врахування матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації відповідно до довідки №146/4 від 31.03.2014 року виданої Таращанським районним центром зайнятості з 14.05.2014 року - неправомірною.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області провести перерахунок пенсії державному службовцю ОСОБА_1, включивши в розрахунок заробітку для обчислення пенсії: матеріальну допомогу на оздоровлення в сумі 16858,04 грн. та індексацію в сумі 12960,22 грн. відповідно до довідки №146/4 від 31.03.2014 року виданої Таращанським районним центром зайнятості, з 14.05.2014 року.
В решті позову відмовити.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 73,08 грн..
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд Київської області шляхом подачі, в десятиденний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги.
Суддя Василенко Олег Михайлович