ЗАПОРІЗЬКИЙОКРУЖНИЙАДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Кремлівська, 65-В, м. Запоріжжя, 69041, тел.286-50-15, inbox@adm.zp.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2009р. № 2а-3137/09/0870
За позовом: Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь», 70000, Запорізька обл.., Михайлівський район, с. Кірова, вул. Нова, 21
про стягнення 7745,05грн.
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Младенові О.П.
За участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1. (довіреність № 07-24/2866 від 11.06.2009р.)
від відповідача - ОСОБА_2. (довіреність № 3 від 01.06.2009р.)
26.05.2009р. до Запорізького окружного адміністративного суду в порядку, передбаченому КАС України, звернулося Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь» (далі по тексту відповідач) про стягнення 7745, 05 грн. суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році
Ухвалою від 27.05.2009р. судом відкрито провадження в адміністративній справі №2а-3137/09/0870. Судове засідання призначено на 15.06.2009р.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу “Камертон”.
У судовому засіданні 15.06.2009р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Позивач підтримав свої позовні вимоги і просить задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на ст. 69, 238-241 Господарського кодексу України, ст. Ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та зазначає, що середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача, за рік склала 10 осіб, таким чином, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону, на підприємстві ТОВ «Промінь» повинна складати одну особу.
Згідно акту перевірки № 10 від 29.01.2009р., середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві склала нуль осіб, що є меншим ніж установлено нормативом.
Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідач проти позову заперечив, надав письмові заперечення. та зазначив, що висновок в акті перевірки за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р. не відповідає інформації викладеній у самому акті перевірки від 29.01.2009р.
Так, у графі «було перевірено» в п. 2 вказано «трудова книжка інваліда» ОСОБА_3., а у висновках п. 5 «середньоблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність « - », таким чином зазначає, що інвалідів не числиться.
Також, відповідач вказує, що Наказом підприємства № 09/01 від 09.01.2007р. була створена посада для інваліда та внесені відповідні зміни в штатний розпис. Відповідно вищезазначеному Наказу, було вирішено провести атестацію робочого місця, після працевлаштування інваліда в відповідності до його індивідуальної програми реабілітації.
Крім того, у 2007 році підприємство до районного центру зайнятості подавало відомості по формі 3ПН про наявність вакантної посади для інваліда, але інваліди на підприємство для їх подальшого працевлаштування не були направлені.
Зважаючи на це, зайняти вакансію для інваліда та продовжити трудову діяльність було запропоновано співробітнику підприємства ОСОБА_3., який працював на підприємстві з 21.04.2008р. на посаді заступника директора і пішов на пенсію по інвалідності з 06.10.2008р.
Таким чином, з 06.10.2008р. вакансія інваліда була зайнята ОСОБА_3.
Розглянувши матеріали справи та надані для огляду оригінали документів, заслухавши пояснення сторін суд,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь» відноситься до підприємств, яким, відповідно до ст. 19 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.91 № 875, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно до акту № 10 від 29.01.2009р. за результатами документальної перевірки стану виконання ст. Ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», яка проводилась Запорізьким обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та прокуратурою Вільнянського району, було встановлено, що середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві ТОВ «Промінь» за рік склала 10 осіб. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст. 19 Закону - одна особа. Середньоблікова кількість інвалідів на підприємстві склала нуль осіб, що є меншим ніж встановлено нормативом.
Відповідачем сума заборгованості сплачена не була.
У зв'язку з цим, позивач звернувся до суду з вимогою стягнути з відповідача суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 7745, 05 грн.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представниками сторін докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав
Відповідно до ч. 8 ст. 169 Господарського кодексу України зобов'язує підприємства з правом найму робочої сили забезпечувати визначену, згідно закону, кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, що потребують соціального захисту, і встановлює відповідальність підприємства за порушення даної вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% (чотирьох відсотків) середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно ч. 2 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Як свідчать матеріали справи, а саме акт № 10 від 29.01.2009р. середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві ТОВ «Промінь» за рік склала 10 осіб. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - одна особа. Середньоблікова кількість інвалідів на підприємстві склала нуль осіб, що є меншим ніж встановлено нормативом.
Згідно ст. 20 зазначеного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів є менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнято інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати.
Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. №70 «Про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів» зазначено, що порядок нарахування пені та встановлення строку її сплати затверджується Міністерством праці України.
На виконання зазначеного положення Постанови Кабінету Міністрів України № 70 Наказом Міністерства праці від 15.05.2007р. № 223 було затверджено « Порядок нарахування пені та її сплати».
Згідно п. 3.7 зазначеного Порядку у поданій до відповідної судової інстанції позовній заяві за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів відділення Фонду розраховує суму пені на дату її подання. Враховуючи, що ставка НБУ з 30.04.2008р. становить 12,0% - розрахунковий розмір пені дорівнює 0,04%. Позивачем надано суду розрахунок суми пені за період з 16.04.2008р. по 26.05.2008р. у розмірі 125,05 грн.
Оскільки на час розгляду справи в суді відповідачем доказів сплати не надано, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості є законними та підтвердженими зібраними у справі доказами.
Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд вважає позовні вимоги Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з ТОВ «Промінь» суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 7745,05 грн. доведеними, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 136, 158-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь» про стягнення 7745,05грн , задовольнити.
2. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінь» , (70000, Запорізька обл.., Михайлівський район, с. Кірова, вул. Нова, 21, ЄДРПОУ 31880398, р/р 26004320116061 ЗОФ АКБ «Укрсоцбанк», МФО 313010) суму адміністративно-господарських санкцій та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році, у розмірі 7745,05 грн. (сім тисяч сімсот сорок п'ять грн. 05 коп.) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 31214230700079, ЄДРПОУ 34677061, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 50070000 «Платежі до фонду соціального захисту інвалідів за 2008р.»). Видати виконавчий лист.
П останова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України , набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя О.М. Нечипуренко