Постанова № 39312937, 12.06.2014, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
12.06.2014
Номер справи
133/952/13-а
Номер документу
39312937
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №133/952/2013-а

Постанова

Іменем України

12 червня 2014 року

Козятинський міськрайсуд Вінницької області

В складі головуючого - судді: Проця В.А.

при секретарі Гаврилюк О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятин справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича та Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування про визнання дій незаконними,-

Встановив:

Позивачка - ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича та Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування про визнання дій незаконними.

В обґрунтування позову вказала, що наказом № 168-К від 15.07.11 директором Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування вона була звільнена з посади інспектора з кадрів, на підставі ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України у зв?язку зі скороченням чисельності працівників.

Підставою для видання такого наказу стало розпорядження міського голови Гвелесіані О.Г., який затвердив новий штатний розпис Козятинського територіального центру соціального обслуговування населення, де посада інспектора з кадрів була відсутня.

На підставі звернення Козятинського міжрайпрокурора інспектором праці Мандюром І.В. була проведена перевірка, наслідком якої став припис від 15.08.2011 року № 1327-1222 , згідно якого від міського територіального центру соціального обслуговування населення - Дацюк О.О. вимагалось усунути порушення норм ст. КЗпПУ.

З приводу її звільнення в Козятинському міськрайонному суді слухався її позов до Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування населення про поновлення на роботі.

В ході розгляду даної справи з?ясувалась та обставина, що директором територіального центру соціального обслуговування населення - Дацюк О.О. в квітні 2011 року було направлено подання на ім?я Голови Козятинської міської ради - Гвелесіані для затвердження нового штатного розпису працівників терцентру, де посада інспектора з кадрів була відсутня. По даний факт вона дізналась лише 27.03.2013 року в судовому засіданні і відразу звернулась до Козятинської міської ради щодо надання їй відповідного рішення.

Вважає, що приймаючи таке рішення Голова Козятинської міської ради Вінницької області порушив її права, гарантовані ст. 43 Конституцією України, згідно якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування , посадових та службових осіб .

Необхідності скорочувати саме її посаду не було, адже порівняно з штатним розписом, затвердженим 01.12.10 року, є розбіжності саме щодо складу адміністрації терцентру.

Так, у 2010 році були головний бухгалтер та бухгалтер, а у 2011 році, крім цих посад додатково з?явились посади ще одного бухгалтера та економіста. Це свідчить про те, що її посаду скоротили принципово, щоб позбавити можливості працювати.

Відповідно до ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України штатний розпис на підприємстві розробляється самостійно (зараз порядок і норми щодо його складання прийнято лише для бюджетних установ та організацій).

Таким чином, під час складання штатного розпису враховуються роз'яснення, вміщені в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 20 січня 2005 року №18-23.

Штатний розпис, як правило, складають у цілому по підприємству і затверджують на кожний календарний рік до його початку. Розроблення штатного розпису має здійснюватися на основі затверджених структури підприємства і чисельності його працівників, положення про оплату праці.

Розробляє штатний розпис, як правило, відділ організації праці та заробітної плати. На підприємствах, де такого відділу не створено, розроблення цього локального нормативного акта може покладатися на інший структурний підрозділ або за рішенням керівника підприємства, на окремого спеціаліста в порядку, передбаченому внутрішніми нормативними актами.

Вона стверджує, що в Козятинському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення наказ про покладення обов?язків щодо розроблення нового штатного розпису не видавався і той факт, що його було розроблено у квітні 2011 року, а не у кінці року, як це належить згідно діючого законодавства, свідчить про незаконність затвердження такого штатного розпису.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_5 позов підтримала і підтвердила обставини викладенні в ньому.

Представник відповідача - Голови Козятинської міської ради Гвелесіані О.Г. в судове засідання не з?явився, хоча належним чином повідомлявся про день і час слухання справи, письмових заперечень проти позову до суду не подав.

Представник відповідача - Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування Живчик Є.Д. в судовому засіданні позову не визнав і суду пояснив, що дії Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича щодо затвердження 01.05.2011 року нового штатного розпису Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування із скороченням посади інспектора з кадрів законними та обґрунтованими вчинені із дотриманням всіх необхідних процедур, оскільки була необхідність провести реорганізацію структури територіального центру, в частині оптимізації праці та підвищення якості соціального обслуговування населення міста.

Заслухавши сторони, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що наказом № 168-К від 15.07.11 директором Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування вона була звільнена з посади інспектора з кадрів, на підставі ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України у зв?язку зі скороченням чисельності працівників.

Підставою для видання такого наказу стало розпорядження міського голови Гвелесіані О.Г., який затвердив новий штатний розпис Козятинського територіального центру соціального обслуговування населення, де посада інспектора з кадрів була відсутня.

Цьому передувало прийняття рішення 4 сесії 6 скликання Козятинської міської ради № 68-VI від 28.01.2011 року «Про затвердження Положення про Козятинський міський територіальний центр соціального обслуговування», згідно якого було вирішено провести реорганізацію Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, відповідно до чинного законодавства. Також, міська рада затвердила Положення про Козятинський міський територіальний центр соціального обслуговування в новій редакції, а попереднє Положення було визнано таким, що втратило чинність.

З приводу свого звільнення позивачка зверталась до Козятинського міськрайонного суду, де в ході розгляду даної справи з?ясувала, що директором територіального центру соціального обслуговування населення - Дацюк О.О. в квітні 2011 року було направлено подання на ім?я Голови Козятинської міської ради - Гвелесіані для затвердження нового штатного розпису працівників терцентру, де посада інспектора з кадрів була відсутня. Про даний факт вона дізналась лише 27.03.2013 року в судовому засіданні і відразу звернулась до Козятинської міської ради щодо надання їй відповідного рішення, а тому, не пропустила строку звернення до суду, передбаченого КАС України.

Суд вважає, що скорочення посади інспектора з кадрів було проведено необгрунтовано, оскільки з аналізу штатних розписів по терцентру вбачається, що штатна чисельність адміністрації тер центру в 2010 році складала, 14 працівників, а штатна чисельність з 1 травня 2011 року і вже складала 17 працівників.

Відповідно до ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України штатний розпис на підприємстві розробляється самостійно (зараз порядок і норми щодо його складання прийнято лише для бюджетних установ та організацій).

Таким чином, під час складання штатного розпису враховуються роз'яснення, вміщені в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 20 січня 2005 року №18-23.

Штатний розпис, як правило, складають у цілому по підприємству і затверджують на кожний календарний рік до його початку. Розроблення штатного розпису має здійснюватися на основі затверджених структури підприємства і чисельності його працівників, положення про оплату праці.

Розробляє штатний розпис, як правило, відділ організації праці та заробітної плати. На підприємствах, де такого відділу не створено, розроблення цього локального нормативного акта може покладатися на інший структурний підрозділ або за рішенням керівника підприємства, на окремого спеціаліста в порядку, передбаченому внутрішніми нормативними актами.

Однак, даних, що в Козятинському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення наказ про покладення обов?язків щодо розроблення нового штатного розпису не має.

Згідно п. 1.1 Положення (нова редакція) Козятинський міський територіальний центр соціального обслуговування є бюджетною установою. Пунктом 2.8 п.п. 4) на директора терцентру покладається обов'язок подачі пропозицій щодо штатного розпису та кошторису витрат центру.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Представник відповідача - Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування заперечував проти позову, таким чином, обов'язок доказування покладається на даного відповідача, однак, доказів обґрунтованості пропозицій щодо зміни штатного розпису терцентру з 1 травня 2011 року суду надано не було.

Фактично діями відповідачів порушено права позивачки, гарантовані ст. 43 Конституцією України, згідно якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.

Керуючись ст.ст. 43, 55 Конституції України, ст.ст. 158, 160, 161-163 КАС України, суд, -

Постановив:

Позов задовольнити.

Визнати незаконними дії Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича щодо затвердження 01.05.2011 року нового штатного розпису Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування із скороченням посади інспектора з кадрів.

Зобов'язати директора Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування Дацюк О.О. ввести в штатний розпис посаду інспектора з кадрів.

Повна постанова буде виготовлена на протязі п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Козятинський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя: (підпис)

Згідно оригіналу.

Суддя:

Секретар:

Справа №133/952/2013-а

Постанова

Іменем України

12 червня 2014 року

Козятинський міськрайсуд Вінницької області

В складі головуючого - судді: Проця В.А.

при секретарі Гаврилюк О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятин справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича та Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування про визнання дій незаконними,-

Постановив:

Позов задовольнити.

Визнати незаконними дії Голови Козятинської міської ради Гвелесіані Олександра Георгійовича щодо затвердження 01.05.2011 року нового штатного розпису Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування із скороченням посади інспектора з кадрів.

Зобов'язати директора Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування Дацюк О.О. ввести в штатний розпис посаду інспектора з кадрів.

Повна постанова буде виготовлена на протязі п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Козятинський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя: (підпис)

Згідно оригіналу.

Суддя:

Секретар:

Дата документу 12.06.2014