УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2014 року Справа № 876/2079/13
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Большакової О.О.,
суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,
з участю секретаря судового засідання Прокопенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 04 січня 2013 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до начальника Територіальної державної інспекції праці у Волинській області Бондарчука Юрія Теофілійовича, начальника Територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області Коцирій Наталії Володимирівни, треті особи: малолітні ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання недійсними ухвали, проекту вироку,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися з позовом до начальника Територіальної державної інспекції праці у Волинській області Бондарчука Юрія Теофілійовича, начальника Територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області Коцирій Наталії Володимирівни, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання недійсними ухвали від 15.06.2010 року, проекту вироку від 11.06.2008 року.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 04 січня 2013 року відмовлено у відкритті провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Не погодившись із ухвалою її оскаржив ОСОБА_2, який покликаючись на порушення судом матеріального та процесуального права, просив скасувати ухвалу.
В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що така задоволенню не підлягає з наступних міркувань.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Публічно-правовим спором згідно норм Кодексу адміністративного судочинства України є лише спір, що випливає із здійснення суб'єктом своїх владних повноважень, владних управлінських функцій.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, позивачі просять визнати недійсними ухвалу від 15.06.2010 року та проект вироку від 11.06.2008 року, тобто рішення, які ухвалені при розгляді кримінальної справи, отже спірні правовідносини не випливають із здійснення відповідачами владних управлінських функцій щодо позивачів. А тому вірним є висновок, що вказані позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на зазначене суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а ухвала відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, -
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 04 січня 2013 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 803/25/13-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді І.В. Глушко
В.Я. Макарик
Повний текст ухвали виготовлено 03 червня 2014 року.