ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
16.06.2014 р. Справа№ 21/93 (10)
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З.
розглянув заяву ДПІ у Сихівському районі м. Львова, м. Львів
про банкрутство ПАТ „Науково-виробничий комплекс „Полярон", м. Львів
за участю представників:
ДПІ у Сихівському районі - н/з.
УПФУ в Галицькому районі м. Львова - Компій І.А.
РВ ФДМ України, як орган, який уповноважений управляти державним майном - Шоловій С., Лазор А.
ФСС НВВ та ПЗ в м. Львові - Скоробогатова О.А.
Львівський міський центр зайнятості - н/з
ТзОВ «Західпроектінжбудсервіс» - н/з
ФСС з ТВП- - н/з
Держагенство резерву України - Михайлюк А.З.
керуючий санацією - Бойко Т.Д.
начальник відділу з питань банкрутства у Л/о - Ребрій Г.І.
від Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України - Палига О.І.
Гол. профкому ПАТ НВК «Полярон»-
Прокуратура Львіської обл. - Лука Г.В.
За участю - ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12
ВСТАНОВИВ:
Розглядається справа, порушена 14.10.2010 р. за заявою Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова, м. Львів про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон", м. Львів у порядку, встановленому ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки сума заборгованості останнього становить 1 705 135,50 грн., яка не була задоволена боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Ухвалою господарського суду від 10.11.2010р. введено процедуру розпорядження майном боржника.
14 грудня 2010 року в офіційному друкованому органі - газеті "Голос України" №236 (4986) опубліковано оголошення про порушення господарським судом Львівської області справи №21/93 (10) про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Науково- виробничий комплекс „Полярон" (79619, м. Львів, вул. Угорська,14; код ЄДРПОУ 14308606). Ухвалою суду від 13.07.11 р. затверджено реєстр вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон" в сумі - 7 149 814,45 грн.
27.10.2011 року, ухвалою господарського суду Львівської області введено процедуру санації Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон".
Ухвалою господарського суду Львівської області від 07.02.2014 року у справі № 21/93 (10) керуючою санацією ПАТ НВК «Полярон» призначено Бойко Тамілу Дмитрівну.
На розгляд господарського суду через канцелярію подано звіти керуючого санацією від 05.06.2014 року та 13.06.2014 року. Також, керуючою санацією подано клопотання про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури.
Дане клопотання керуюча санацією обгрунтовує тим, що з часу введення процедури санації комітетом кредиторів не схвалено жодної кандидатури інвестора у зв'язку із чим розроблені поперніми керуючими санацією ВАТ «НВК Полярон» плани санації не погоджені із органом уповноваженим управляти державним майном (ФДМ України).
З метою проведення фінансового аналізу та розробки плану санації без залучення інвестора, керуючою санацією в порядку п. 4 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) укладено угоду з аудиторською компанією на проведення аналізу платоспроможності ПАТ «НВК «Полярон» (в тому числі про наявність ознак втрати або відновлення платоспроможності). За результатами роботи ПП „Аудиторська фірма «Консульт Аудит» надано висновок, згідно якого у ПАТ НВК «Полярон» під час проведення процедури санації мають місце ознаки надкритичної неплатоспроможності, що підтверджується тим, що за підсумками звітного 2013 року коефіцієнт покриття менший за 1,0 і підприємство не отримало прибутку. У такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише шляхом застосування ліквідаційної процедури.
Також, до суду звернулось Державне агенство резерву України із клопотанням про зобов'язання керуючого санацією включити до реєстру вимог кредиторів ПАТ НВК «Полярон» відповідно до ухвали господарського суду Львівської області від 26.04.2013р. грошові вимоги в сумі 22 468 094,46 грн., з яких 7 881 003,95 грн. (сума вартості відсутніх матеріальних цінностей державного резерву, третя черга), 7 881 003,95 грн. (штраф, шоста черга) та 6 706 086,56 грн. (пеня, шоста черга). Крім цього вказаний кредитор, просив суд відкласти розгляд справи з метою проведення зальних зборів кредиторів та включення Державного агенства резерву України до комітету кредиторів.
Своє клопотання Державне агенство резерву України, обгрунтовує тим, що до реєстру вимог кредиторів затвердженого судом, керуюча санацією зобов»язана внести вказного кредитора, оскільки останній має переважну більшість голосів і прийняття будь-яких рішень без його участі є не законним.
З приводу клопотання керуючого санацією про введення процедури санації, то представник Державного агенства резерву України, заперечив таке клопотання з посиланням на те, що без участі у комітеті кредиторів Державного агенства резерву України таке рішення не може прийматись.
Представник ДПІ у Сихівському районі м. Львова, який обраний головою комітету кредиторів, клопотання керуючого санацією про перехід до ліквідаційної процедури заперечив та пояснив, що комітетом кредиторів не приймалось рішення, щодо переходу до ліквідаційної процедури та, на його думку, на даний час не вичерпано усіх заходів, щодо відновлення платоспроможності боржника.
Також голова комітету кредиторів вказав на те, що на даний час комітетом кредиторів не розглядаються кандидатури інвесторів ПАТ «НВК «Полярон», а особи, що попередньо виявили бажання взяти участь у санації боржника, відхилені комітетом.
Прокурор Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, клопотання Державного агенства резерву України підтримав з підстав обов'язкової участі вказаного кредитора у комітеті кредиторів.
Також, прокурор Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері зазначив, що відповідно до вимог ст. 16 Закону України «Про відновлення платсопроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) керуючому санацією ПАТ «НВК «Полярон» скеровано вимогу скликати загальні збори кредиторів з питанням про включення Державного агенства резерву України до складу комітету кредиторів ПАТ «НВК «Полярон».
Прокуратура Львівської області підтримала клопотання керуючого санацією, оскільки на думку прокурора ст. 18 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) встановлений граничний шестимісячний строк подачі плану санації боржника на затвердження господарським судом. Однак, протягом більш як двохрічного строку з часу введення процедури санації ПАТ «НВК «Полярон» такий план санації суду комітетом кредиторів не подано. При цьому представник прокуратури наголосив на тому, що відповідно до відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань розпочато розслідування правопорушень, що мають ознаки злочину передбаченого ч.5. ст. 191 КК України, за зверненням керуючої санацією ПАТ «НВК «Полярон», а саме по фактах нестачі на підприємстві та штучно збільшених виплат (заробітної плати, відпускних, компенсацій) окремим працівникам.
Також прокурором висловлено свої заперечення, щодо необгрунтованого затягування справи з боку Державного агенства резерву України, а тому просив клопотання про відкладення справи до вирішення питання включення вказаного кредитора до комітету кредиторів відхилити.
РВ ФДМ України, як орган, який уповноважений управляти державним майном, подано клопотання в якому зазначено, що РВ ФДМ України у Львівській області з огляду на попередні звіти керуючого санацією та висновок аудитора щодо не можливості відновлення платоспроможності ПАТ «НВК «Полярон» без участі інвестора, підтримує клопотання щодо визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Щодо клопотання Державного агенства резерву України про включення вимог кредитора до реєстру вимог кредиторів ПАТ «НВК «Полярон» та відкладення розгляду справи, представник РВ ФДМ України у Львівській області заперечив його та повідомив суд про те, що органом, який уповноважений управляти державним майном, подано заяву про перегляд ухвали господарського суду Львівської області від 26.04.2013р. (якою включено Державне агентство резерву України до реєстру вимог кредиторів) за нововиявленими обставинами. Також органом уповноваженим управляти державним майном подано касаційну скаргу на ухвалу місцевого господарського суду та суду апеляційної інстанції в даній справі про включення Державного агентства резерву України до реєстру вимог кредиторів боржника.
На думку представника РВ ФДМ України у Львівській області Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) передбачено включення вимог кредиторів до реєстру вимог за результатами оскарження відповідних ухвал суду, однак Закон не містить норм, які регулюють виключення кредитора в разі скасування ухвали про визнання його вимог.
Відділ з питань банкрутства у Львівській області в особі представника, клопотання керуючого санацією про введення ліквідаційної процедури підтримав з посиланням на те, що строк визначений Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) для проведення санації сплив і підстав для його продовження Законом не передбачено. Інвестора протягом більш як двох років процедури санації не погоджено, а самосанація підприємства з врахуванням економічних показників є не можливою.
Заслухавши вимоги і заперечення сторін та учасників провадження у справі про банкрутство ПАТ НВК «Полярон», об'єктивно оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності господарський суд дійшов висновку, що клопотання Державного агентства резерву України підлягає задоволенню частково, а саме в частині зобов'язання щодо включення кредиторських вимог до реєстру вимог кредиторів боржника, а клопотання керуючого санацією про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1-1 розділу Х Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону України від 22.12.2011 року N 4212-VI) Положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Отже, провадження у даній справі здійснюється у відповідності до положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року).
Згідно ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) визначено, що термін процедури санації становить 6 місяців та може бути продовжений не більше ніж на 12 місяців. В свою чергу ст. 18 вказаного Закону встановлено, що план санації повинен бути поданий на затвердження господарського суду на протязі 3-х місяців, а якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не подано плану санації боржника, господарський суд приймає рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.
Як вбачається із матеріалів справи, проект плану санації ПАТ НВК «Полярон» комітетом кредиторів не схвалений та не погоджений згідно вимог чинного законодавства, відповідно план санації боржника ПАТ НВК «Полярон» на затвердження господарського суду Львівської області не поданий протягом 3-х років, що перевищує граничні строки встановлені законом.
Відповідно до звітів керуючих санацією, що містяться в матеріалах справи проект плану санації підприємства розглядався на засіданні комітету кредиторів протягом 2012 та 2013 років. Зокрема, в 2012 році ПАТ «Концерн-Електрон» двічі зверталось з пропозицією щодо залучення його інвестором. Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 05.06.2012 року відмовлено ПАТ «Концерн-Електрон» в обранні інвестором у зв'язку із неспівмірністю запропонованих інвестицій. Також на звернення керуючої санацією щодо продовження обговорення участі ПАТ «Концерн-Електрон» в санації, то листом від 16.05.2014 року ПАТ «Концерн-Електрон» відмовився від такої участі, відкликавши свої пропозиції.
Розроблений у 2013 році та поданий для розгляду комітетом кредиторів план санації за участю ТзОВ «Верховина-М», комітетом не розглянутий, а протоколом від 25.12.2013 року дане питання відкладено для детального ознайомлення та надання ТзОВ «Верховина-М» пропозицій щодо відновлення платоспроможності боржника. Крім цього Регіональне відділення Фонду державного майна України у Львівській області внесло зауваження щодо вказаного плану санації, зокрема такі, усунення яких на даний момент є неможливим через відсутність коштів у підприємства, а саме на проведення оцінки та виготовлення проектної документації щодо відведення земельної ділянки, які попереднім керуючим санацією та ТзОВ «Верховина-М» станом на даний час не усунуті.
Поряд з цим, як вбачається із звітів керуючого санацією за 05.06.2014 року, 13.06.2013 року та протоколів комітету кредиторів від 17.04.2014 року, 20.05.2014 року та 03.06.2014 року, питання переходу до наступних судових процедур щодо боржника виносилось на розгляд комітету кредиторів, так зокрема:
- 17.04.2014 р. протоколом № 2/2014 зборів комітету кредиторів ПАТ «НВК «Полярон» у справі про банкрутство № 21/93 (10) визнано роботу керуючого санацією Бойко Т.Д. задовільною. Відносно вирішення питання про перехід до наступних судових процедур комітет кредиторів утримався.
- 20.05.2014 р. на зборах комітету кредиторів вирішено зробити перерву до 03.06.2014 р. у зв'язку з необхідністю додаткового доопрацювання документації. Керуючим санацією подано додаткові звіт та документи для прийняття рішень відносно порядку денного.
- 03.06.2014 р. комітетом кредиторів рішення щодо порядку денного не прийнято. Комітет кредиторів втретє ухилився від прийняття будь-яких рішень.
З наведеного вбачається порушення строків для подачі на затвердження суду плану санації боржника, визначених ч. 6 ст.18 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року).
Поряд з цим згідно ухвали господарського суду Львівської області від 27.10.2011 року щодо боржника Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон" застосовано процедуру санації, тобто строк визначений ч.1 ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) для здійснення санаційних заходів щодо боржника також сплив та Законом передбачених підстав для його продовження не має.
Щодо заперечень голови комітету кредитооів - представника ДПІ у Сихівському районі м. Львова, Державного агентства резерву України та представника прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, слід звернути увагу на наступне.
Відповідно до п. 1-1 розділу Х Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону України від 20.11.2012 року N 5493-VI) Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".
В свою чергу згідно п. 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 «Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" із змінами і доповненнями, внесеними інформаційними листами Вищого господарського суду України від 7 серпня 2013 року N 01-06/1149/2013, від 26 грудня 2013 року N 01-06/1862/2013 - розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
За таких обставин права Державного агентства резерву України введенням ліквідаційної процедури не порушуються, а його участь в представницьких органах кредиторів буде забезпечена в разі прийняття такого рішення загальними зборами кредиторів.
При цьому слід зазначити, що жодних заперечень проти введення ліквідаційної процедури, що грунтуються на фінансово-економічних показниках боржника, можливої участі інвесторів чи відновлення його платоспроможності в інший спосіб, представниками ДПІ у Сихівському районі м. Львова, Державного агентства резерву України та прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері суду не подано. Усі заявлені заперечення зводяться лише до обов'язкової участі Державного агентства резерву України у комітеті кредиторів. При цьому посилання представника Державного агентства резерву України на те, що право кредитора на ознайомлення із фінансово-економічними показниками діяльності боржника можливе лише через участь в комітеті кредиторів не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки участь Державного агентства резерву України забезпечена в судовому процесі і станом на день розгляду справи представник вказаного кредитора не ознайомився із матеріалами справи та не подавав таких клопотань.
Також суд бере до уваги те, що зі змісту звітів керуючого санацією за 05.06.2014 року, 13.06.2013 року та доданих до них документів вбачається, що відповідно до зведеного акту інвентаризації від 05.04.2014 року активи боржника станом на 07.02.2014 року становлять - 28 493,0 тис. грн., встановлено розукомплектування основних засобів та значний знос обладнання, що потребує коштів для його профілактики та відновлення виробництва, зупиненого в 2011 році. Проведеним керуючим санацією моніторингом ринку споживачів продукції ПАТ НВК «Полярон» встановлено орієнтовну потребу в 662 одиницях на загальну суму 2 654 065,0 грн. З метою розрахунку собівартості продукції проведено розрахунок та відповідно до бухгалтерської довідки собівартість виготовлення такої продукції складає - 2 719 573,14 грн., що є збитковим.
Також, як зазначено у звітах керуючого санацією, у зв'язку із простоєм виробництва та відсутністю обігових коштів, поточні вимоги до боржника постійно зростають. Так, зокрема, згідно довідки ДПІ у Сихівському районі м. Львова станом на 03.06.2014 року за ПАТ НВК «Полярон» обліковується заборгованість в сумі 8 420 393,83 грн. Ухвалою господарського суду Львівської області від 26.04.2013р. включено в реєстр вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон", м. Львів грошові вимоги Державного агентства резерву України, м. Київ, в сумі 22 468 094,46 грн. Отже, сума заборгованості ПАТ НВК «Полярон» перед кредиторами, включеними до реєстру та поточними вимогами, вже перевищує активи боржника.
Відповідно до висновку ПП „Аудиторська фірма «Консульт Аудит» у ПАТ НВК «Полярон» під час проведення процедури санації мають місце ознаки надкритичної неплатоспроможності, що підтверджується тим, що за підсумками звітного 2013 року коефіцієнт покриття менший за 1,0 і підприємство не отримало прибутку. У такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише шляхом застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч 8 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) до компетенції комітету кредиторів, зокрема належить прийняття рішення про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника. Таке клопотання комітетом кредиторів до суду не подано.
За таких обставин в суду не має підстав для задоволення клопотання про відкладення розгляду справи до вирішення загальними зборами питання щодо включення Державного агентства резерву України до комітету кредиторів.
Щодо, вимог Державного агентства резерву України про включення їх кредиторських вимог до реєстру вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон", то таке клопотання підлягає до задоволення, оскільки згідно вимог ч. 6 ст.14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Ухвалою господарського суду Львівської області від 26.04.2013р. визнано вимоги Державного агентства резерву України та включено в реєстр вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства „Науково-виробничий комплекс „Полярон", м. Львів, грошові вимоги Державного агентства резерву України, в сумі 22 468 094,46 грн., з яких 7 881 003,95 грн. (сума вартості відсутніх матеріальних цінностей державного резерву, третя черга), 7 881 003,95 грн. (штраф, шоста черга) та 6 706 086,56 грн. (пеня, шоста черга).
З огляду на те, що ухвалою господарського суду Львівської області від 07.02.2014 року керуючим санацією ПАТ «НВК» Полярон» призначено Бойко Т.Д., а відповідно до звітів попереднім керуючим санацією в строк визначений ухвалою суду не передано усю наявну фінансово-господарську документацію боржника та матеріальні цінності, господарським судом ухвалою від 05.03.2014 року Суслова Р.В. повторно зобов'язано здійснити передачу усієї наявної фінансово-господарську документації боржника та матеріальних цінностей. Як зазначає керуюча санацією вимоги ухвали виконано частково та не передано реєстру вимог кредиторів ПАТ «НВК» Полярон».
Однак, відповідно до ч. 6 ст.14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 1992 року) на арбітражного керуючого покладено обов'язок включати вимоги кредиторів, визнані господарським судом до реєстру вимог кредиторів, за таких обставин у зв'язку із не належним виконанням Суслова Р.В. ухвал суду від 07.02.2014 року та 05.03.2014 року, керуючому санацією слід включити такі вимоги кредитора.
Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", викладеного у новій редакції, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом; положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом; положення, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Оскільки провадження у справі про банкрутство ПАТ „НВК Полярон" порушено 14.10.10 р., тобто, до дня набрання чинності вказаним законом, під час розгляду справи застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до внесення змін Законом №4212-VI від 22.11.2011 р., за винятком положень, що регулюють ліквідаційну процедуру та продаж майна в справі про банкрутство.
Також суд відзначає, що у абз. 4, 5 п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ) зазначено, що положення Закону, якими врегульовано ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності Законом, якщо на цей момент господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Отже, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до вимог ст.114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 3-1, 5, 26, 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України №4212-VI від 22.12.2011 р.), ст.ст. 38-48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України №4212-VI від 22.12.2011 р.), суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Зобов'язати арбітражну керуючу Бойко Тамілу Дмитрівну включити до реєстру вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства «Науково-виробничий комплекс «Полярон», м. Львів грошові вимоги Державного агентства резерву України, м. Київ в сумі 22 468 094,46 грн. з яких 7 881 003,95 грн. (сума вартості відсутніх матеріальних цінностей державного державного резерву, третя черга), 7 881 003,95 грн. (штраф, шоста черга) та 6 706 086,56 (пеня, шоста черга).
2. Визнати Публічне акціонерне товариство "Науково-виробничий комплекс «Полярон» (79034, м. Львів, вул. Угорська, 14; код ЄДРПОУ 14308606) - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
3. Призначити ліквідатором - Публічного акціонерного товариства "Науково-виробничий комплекс «Полярон» арбітражну керуючу Бойко Тамілу Дмитрівну (офіс: АДРЕСА_1, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 05.07.2013 р.; місце реєстрації: 40024, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Ліквідатору відповідно до ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і документально підтверджений баланс на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
4. Накладення арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
5. З дня прийняття постанови господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом.
6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та , розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв»язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
7. Протягом 15-ти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов»язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
8. Зобов'язати ліквідатора - надати суду звіт про виконану роботу, повідомити всіх кредиторів про час та місце слухання справи.
9. Розгляд справи призначити на 16.07.2014 р. о 11 год. 30 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Львів, вул. Личаківська, 128, каб.401).
10. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання ПАТ «НВК «Полярон» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
11. Копію постанови надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Львівській області Відділу з питань банкрутства, Сихівському ВДВС, Львівському обласному управлінню статистики, державному реєстратору.
У випадку звернення до господарського суду посилання на номер справи -обов'язкове.
Суддя Чорній Л.З.