Постанова № 3927839, 18.06.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2009
Номер справи
2а-6604/08/2170
Номер документу
3927839
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2009 р.

Справа № 2-а-6604/08/2170 Кат. 6.5  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 Каховського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області

до ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій,

за участю:

прокурора - М'ясников К.К.

представника позивача - ОСОБА_2.

відповідач - не прибув,

встановив:

Звернувшись до суду прокурор Каховської міжрайонної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області просить суд стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові №023236 від 04.10.2007р. на загальну суму 1700,00 грн.

Представник позивача посилається на наступне, що 13.09.2007р. о 10-30 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області виявлено порушення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - на автомобілі ІНФОРМАЦІЯ_1 з номерним знаком НОМЕР_1 надавались послуги з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг, узгодження ДАІ та ГДІАТ на виконання нерегулярного перевезення. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 31.10.2007 року винесено постанови №023323, про застосування до фізичної особи ОСОБА_1. фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача надав заяву про стягнення з ОСОБА_1 штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн. по постанові про застосування фінансових санкцій від 23.04.08 № 023737, збільшивши суму стягнення з 1700,00 грн. до 3400,00 грн. В судовому засіданні представник надав заяву про відмову від заявленого збільшення у зв'язку з необхідністю доопрацювати вказані матеріали. Таким чином представник позивача просив стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. заявлені вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув надав заперечення проти позову, відповідно до яких заявлені вимоги не визнає просить суд відмовити в задоволені позову. Відповідно до заперечень, відповідач не погоджується з твердженнями позивача, та зазначає, що він не надає послуги з нерегулярних перевезень пасажирів, про що вказано у Акті, а здійснював поїздку у власних потребах до м. Одеси, так як займається підприємницькою діяльністю здійснює там закупки. У данному випадку використовував автомобіль для перевезення придбаного товару для свого особистого користування разом із колегами.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з Актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 13.09.2007 року №053886 було встановлено порушення за яке відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено відповідальність, а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, ліцензійної картки, договору з замовником, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг, узгодження на виконання нерегулярного перевезення.

Відповідно до винесеної Постанови про застосування фінансових санкцій від 31.10.2007 року №023323 до громадянки ОСОБА_1. застосовано штрафні санкції у сумі 1700,00 грн., за порушення норм ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

 Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.

Вимогами "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, передбачено укладення письмового договору на здійснення нерегулярних перевезень згідно із типовою формою затвердженою Мінтрансзв'язку.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що для здійснення господарської діяльності при наданні послуг з нерегулярних перевезень пасажирів обов'язковим є наявність ліцензійної картки, оформлення договору із замовником транспортних послуг, документ що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи передбачені законодавством.

Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 цього Закону застосовуються штрафні санкції. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт. Оскільки відповідачем винесена постанова про застосування фінансової санкції не оскаржувалась, та не сплачена, то застосований штраф на сьогодні є заборгованістю, тому підлягають стягненню.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив :

 Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету (рахунок 31115106700199 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Каховський район, код доходу 21081100, код ОКПО 24103779) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 червня 2009 р. .

Суддя Горшков В.М.