Копія
Справа № 822/2499/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 червня 2014 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Данилюк У.Т., ознайомившись з позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Новоушицької районної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, в якому просить визнати дії відповідача щодо винесення постанов про накладення штрафу та стягнення виконавчого збору неправомірними, і зобов'язати його зняти штраф та виконавчий збір з позивача.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.
Згідно з ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В ч.7 ст.56 КАС України зазначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Відповідно до ч.2 ст.58 КАС України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Адміністративний позов від імені позивача підписав ОСОБА_1 (начальник управління), однак у матеріалах справи відсутні будь-які документи чи їх копії, які б підтверджували повноваження вказаної особи на підписання позовної заяви.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд звертає увагу позивача, що згідно п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Однак предметом позовних вимог позивача є дії відповідача щодо винесення постанов про накладення штрафу та стягнення виконавчого збору неправомірними, і зобов'язання його зняти штраф та виконавчий збір.
Таким чином, позивач у даному випадку не звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що предметом даного позову є вимоги немайнового характеру, при цьому позивачем не додано документу про сплату судового збору. В даному випадку судовий збір за подання адміністративного позову становить 73,08 грн.
При подачі позовної заяви в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; призначення платежу - судовий збір, за позовом (назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158.
Крім цього, позивачем не додано копії позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, а саме, надати: оригінал документу про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру; документи, що підтверджують займану посаду особи, яка підписала адміністративний позов; копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Новоушицької районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 червня 2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк