Ухвала суду № 39208934, 12.06.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2014
Номер справи
247/1379/14-а
Номер документу
39208934
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Стріжакова Т.В.

Суддя-доповідач - Василенко Л. А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2014 року справа №247/1379/14-а

Донецький апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів Гімона М.М., Старосуда М.І.,

розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області на постанову Торезького міського суду Донецької області від 17 квітня 2014 року у справі № 247/1379/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктуризація» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Торезького міського суду Донецької області від 17 квітня 2014 року позов ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області (далі УСЗН Торезької міської ради Донецької області), треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктуризація» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено, а саме: зобов'язано УСЗН Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_2 пільги на придбання побутового вугілля за 2013 рік відповідно до статті 48 Гірничого Закону України у розмірі, встановленому діючим законодавством (а. с. 106-113).

Відповідачем на зазначене рішення суду подано апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, просив скасувати постанову суду, прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. В доводах апеляційної скарги зазначено, що судом помилково встановлено факт виходу позивача на пенсію з шахти «Річна» з посиланням на архівні документи, оскільки відсутні відомості щодо роботи позивача на ліквідованому підприємстві, вважає, що ОСОБА_2 вийшов на пенсію з вугледобувного підприємства ш/у «Волинське», яке неодноразово реорганізовувалось та до теперішнього часу діє в складі Державного підприємства «Торезантрацит», тому не було законних підстав для надання позивачу пільг на тверде паливо, бо такі пільги передбачені лише для пенсіонерів ліквідованих підприємств (а. с. 115-116).

Від відповідача - УПСЗН Торезької міської ради Донецької області та третьої особи: Державного підприємства «Торезантрацит» надійшли клопотання про розгляд справи за відсутності їх представників.

Відповідно до ст.197 ч.1 п.2 КАС України судом апеляційної інстанції справу розглянуто в письмовому провадженні.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги і дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Справу розглянуто в межах доводів апеляційної скарги.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені наступні обставини у справі.

Відповідно до записів в трудовій книжці позивач працював з 10.08.1961р. до 27.09.1994р. на Волинсько-Черкасько-Комсомольському шахтоуправлінні на різних посадах (Волинсько-Черкасько-Комсомольське шахтоуправління перейменовано в Комсомольське шахтоуправління), (Комсомольське шахтоуправління перейменовано в «Волинське» комбінат «Торезантрацит»; наказом від 07.10.1994 року № 77/к позивач звільнений за власним бажанням за ст.38 КЗпП України (а.с.6-7).

З витягу з наказу № 167 по Волинсько-Черкаському шахтоуправлінню від 12.08.1961 № 167 встановлено, що ОСОБА_2 прийнятий на роботу на ділянку № 2 л/доставщиком (а.с.72).

З витягу з наказу № 2/к від 02.01.1989 року Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту ш.«Річна» встановлено, що у зв'язку із виділенням зі складу шахтоуправління «Волинське» шахти «Річна», позивача переведено на шахту «Річна» (а.с.73).

Згідно витягу з наказу Шахта «Річна» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» № 77/к від 07.10.1994 року ОСОБА_2, майстра-підривника звільнено з 27.09.1994 року за власним бажанням за ст.38 КЗпП України (а.с.74).

В особовій картці позивача вказані його призначення та переміщення (а.с.75). У табелі обліку робочого часу за травень 1987 року по ділянці ВТБ, БВР, ЕМО зазначений позивач (а.с.76,77).

У розпорядженні ВП «Шахтоуправління «Волинське» ДП «Торезантрацит» №16 від 28.02.2014 року вказано, що згідно з планом гірничих виробіток шахти «Річна» 27.05.1987 року ділянка БВР знаходиться на шахті «Річна», яка входила до складу Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» (а.с.78).

Відповідно до архівної довідки ВП «Шахтоуправління «Волинське» ДП «Торезантрацит» від 23.02.2014 року позивач був прийнятий 12.08.1961 року (наказ № 167/к від 12.08.1961 року) лісодоставщиком на ділянку № 2 в «Волинсько-Черкасько-Комсомольське» шахтоуправління; з 01.01.1989 року (наказ №2/к від 02.01.1989р.) він працював роздатчиком ВМ шахти «Річна» Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит»; звільнений з 27.05.1994 року (наказ № 77/к від 07.10.1994р.); на момент призначення пенсії 27.05.1987 року працював майстром підривником на ділянці БВР Шахти «Річна» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит». Підстави видачі: книги наказів, особиста картка, табеля обліку спусків в шахту, особистий рахунок № НОМЕР_1 (а.с.9).

УСЗН Торезької міської області 29.11.2013 року надало відповідь ВП «Ш/у «Волинське», в якій вказано, що згідно з трудовою книжкою місцем роботи позивача на вугільному підприємстві на момент виходу на пенсію є робота на ВП «Ш/у «Волинське»; дата призначення пенсії ОСОБА_2 27.05.1987 року (а.с.41).

Довідкою ДП «Донвуглереструктуризація» № 9/07-664 від 15.04.2014 року підтверджено, що ОСОБА_2, який мешкав за адресою: АДРЕСА_1, забезпечувався безкоштовним побутовим паливом згідно зі ст.48 Гірничого Закону України як пенсіонер ліквідованої шахти «Річна» з початку ліквідації (2006р.) до повної її фізичної ліквідації (2012р.) (а.с.89).

Відповідно до довідки виконавчого комітету Розсипненської селищної ради Донецької області від 17.04.2014 року, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, в будинку, який має пічне опалення, до складу його сім'ї належить дружина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.90).

Наказом Міністерства вугільної промисловості УРСР №175 від 05.08.1972 року «Шахтоуправління «Комсомольське» перейменовано в «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.44,45-46).

Наказом Міністра вугільної промисловості УРСР № 125 від 17.06.1975 року на базі комбінату «Торезантрацит» з 01.07.1975 року створено Торезьке виробниче об'єднання по видобутку антрациту (Торезантрацит) (а.с.47-50,51-52).

27.08.1976 року наказом Міністерства вугільної промисловості УРСР № 162 вугледобувні виробничі одиниці, до складу яких входять дві або більше шахт, необхідно іменувати технічними одиницями, шахтоуправліннями, у т.ч. Шахтоуправління «Волинське» (а.с.53-54).

05.07.1977 року наказом Міністра вугільної промисловості УРСР № 129 шахта «Річна» введена до складу шахтоуправління «Волинське» виробничого об'єднання "Торезантрацит" в якості технічної одиниці (а.с.55-57).

Згідно з наказом Міністра вугільної промисловості СРСР від 22.12.1988р. № 242 «Про створення шахт «Волинська» та «Річна» ВО «Торезантрацит»» «Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Торезантрацит» перетворено на «Шахта «Волинська» та «Шахта «Річна» Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Торезантрацит». До складу «Шахта «Волинська» увійшли шахти: «Волинська» та «Річна» (а.с.58).

29.09.1995 року наказом №139 Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» проведено реорганізацію структури виробничого об'єднання з 01.10.1995 року шляхом з'єднання на базі структурної одиниці шахт «Волинська» та «Річна», структурну одиницю - шахтоуправління «Волинське» з виробничою потужністю 450 тис.т вугілля на рік з технічними одиницями шахта «Волинська» та шахта «Річна» (а.с.59.).

28.06.1996р. наказом №297а Міністра вугільної промисловості України шахтоуправління «Волинське» реорганізовано в ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.60-62).

30.12.1996 року наказом №665 Міністра вугільної промисловості України створена ДХК «Торезантрацит», у складі якої зазначено в якості дочірнього підприємства ДВАТ шахтоуправління «Волинське» (а.с.63).

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 19.11.2002 року № 669 ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» дочірнє підприємство державної холдингової компанії «Торезантрацит» реорганізоване шляхом виділення з його складу структурного підрозділу шахти «Річна» та створенням на його базі ДП «Шахта «Річна». Було визначено, що останнє є правонаступником майнових прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське», пов'язаних з діяльністю його структурного підрозділу «Шахта «Річна» згідно з розподільчим балансом (а.с.25,64).

Наказом Міністерства палива та енергетики України від 05.10.2005 року № 506 "Про припинення діяльності Державного підприємства "Шахта "Річна" шляхом ліквідації" її було передано для здійснення фізичної ліквідації до ДП "Донвуглереструктурізація" та зобов'язано забезпечити працівників окремих категорій населення побутовим вугіллям у період ліквідаційних робіт (а.с.26,66.).

Наказом №120 від 07.03.2003 року реорганізовано ВАТ ДКХ «Торезантрацит» та державні відкриті акціонерні товариства «Шахта «Прогрес», Шахта ім.Л.І.Лутугіна», Шахта ім. К.І.Кисельова, Шахта № 3-біс, «Шахтоуправління «Волинське» та інші шляхом їх злиття та створення на їх базі ДП «Торезантрацит» (а.с.67).

Перетворення Шахтоуправління «Волинське» та його підстави (у тому числі вказані вище накази) зазначені у довідках Відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» від 13.12.2013 року № 01-2140 та від 28.02.2014 року № 01-321/1 (а.с.8,42).

На підставі п.17.3.4 Проекту ліквідації шахти "Річна" Шахтоуправління "Волинське" ДХК "Торезантрацит" обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача як пенсіонера шахти до закінчення повної фізичної ліквідації шахти до 2012 року включно, було покладено на ДП "Донвуглереструктурізація" (а.с.30-31). Позивач зазначений у списку пенсіонерів шахти «Річна» на утримання квартирного вугілля з шахти «Річна» (а.с.32-33).

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.12.2012 року №1078 затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Річна»,м.Торез, яким роботи з її ліквідації визнані закінченими у повному обсязі, відповідно з проектом ліквідації (а.с.27,28-29).

Актом прийому-передачі списку вуглеотримувачів шахти «Річна» від 03.01.2013 року УСЗН переданий перелік осіб (110 осіб, в тому числі ОСОБА_2), які забезпечувалися вугіллям ДП «Донвуглереструктуризація» та, які мають право на безплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із ст.48 Гірничого Закону України (а.с.34,35).

Відповідно до акту прийому-передачі статей балансу ДП Шахта «Річна» передано Шахті «Річна» зобов'язання по сплаті, зокрема, заборгованості по заробітній платі, аліментах, по відшкодуванню шкоди за регресними позовами та інші поточні зобов'язання станом на 01.01.2003 року (а.с.65).

Повідомленням УСЗН від 20.12.2013 року встановлено, що ОСОБА_2 відмовлено у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки вийшов на пенсію з діючого підприємства шахтоуправління «Волинське» (а.с.5).

Відповідно до статуту ДП «Донвуглереструктурізація», останнє є юридичною особою, не є правонаступником прав і обов'язків збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, що ліквідуються, які пов'язані з їх господарською діяльністю (а.с.19-21,22-23,24).

Згідно статуту ДП «Торезантрацит», воно є юридичною особою, є правонаступником прав та обов'язків «Шахтоуправління «Волинське» згідно з передавальним балансом (а.с.70-71). Згідно з витягом з ЄДРПОУ Відокремлений підрозділ «Шахтоуправління Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» не є юридичною особою (а.с.68,69).

Вказані обставини підтверджені матеріалами справи та не є спірними.

Спірним питанням у справі є правомірність дій відповідача щодо відмови у наданні позивачу пільг на придбання побутового палива відповідно до ст. 48 Гірничого Закону України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 31.01.2007 року «Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом» (далі - Постанова) передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління праці та соціального захисту населення на підставі відомостей із трудової книжки та пенсійного посвідчення.

Відповідно до абз.1 та 4 п. 4 Постанови № 77, для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особи (крім осіб, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України) звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, структурних підрозділів з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва і Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) або до сільських, селищних рад за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за фактичним місцем проживання за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно зі статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази).

Частинами 5-8 ст. 48 Гірничого закону України передбачено, що після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється в межах тарифної угоди правонаступником таким категоріям осіб: непрацевлаштованим працівникам за переліком професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України; пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок; пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах та мають загальний пільговий стаж на підземних роботах та/або роботах, пов'язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років - для жінок; інвалідам праці; особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання у разі, якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності; сім'ям працівників, які загинули (померли) на підприємствах » видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника; членам сімей (вдовам) працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника, а також померлих пенсіонерів, які за життя мали таке право.

При цьому особи, зазначені в частині п'ятій цієї статті, які мають право на забезпечення вугіллям на побутові потреби та пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) бурого вугілля, можуть забезпечуватися замість вугілля, за умови пристосованості системи опалення, торф'яними брикетами.

Зазначені категорії осіб користуються правом на безоплатну доставку вугілля або торф'яних брикетів. Фінансування заходів щодо безоплатного забезпечення вугіллям або торф'яними брикетами на побутові потреби провадиться за рахунок коштів, виділених на ліквідацію або консервацію гірничого підприємства, після закінчення цієї роботи -правонаступником.

Особи, зазначені в частині п'ятій цієї статті, які проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Вивченням матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 працював у вугільній галузі, перебував на роботах, пов'язаних з підземними умовами більше 20 років, що підтверджується трудовою книжкою, архівною довідкою; перебуває на пенсійному обліку у зв'язку з призначенням пенсії за віком.

Згідно з положеннями статей 44, 45 Гірничого закону України, припинення діяльності гірничих підприємств здійснюється у формі ліквідації, реорганізації або консервації гірничих підприємств.

Гірниче підприємство підлягає ліквідації, реорганізації або консервації у випадках, передбачених Кодексом України про надра, в порядку, встановленому Законом України «Про підприємства в Україні» та цим Законом.

Ліквідація або консервація гірничого підприємства здійснюється за проектом, затвердженим власником (керівником) гірничого підприємства, який включає соціально-економічне обґрунтування, технічне рішення, пропозиції про можливе відновлення гірничих робіт, використання гірничих виробок, будівель, споруд іншого призначення, заходи, спрямовані на запобігання небезпечному впливу на інші підприємства, довкілля та людей, та який пройшов екологічну, технічну та інші види експертиз, а також погоджений в установленому законодавством порядку з органами гірничого нагляду, органами місцевого самоврядування та іншими заінтересованими органами.

Проект ліквідації або консервації гірничого підприємства затверджується одночасно з комплексним планом соціального захисту працівників, які вивільняються, розвитку соціальної інфраструктури та з визначенням джерел фінансування цих заходів. Технічне рішення передбачає видалення (виймання) матеріальних цінностей підприємств, що ліквідуються або консервуються, з гірничих виробок (будівель, споруд) або передачу їх правонаступникам.

Питання правонаступництва гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, вирішуються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 102 Бюджетного кодексу України, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого пічного палива надаються пільги, особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік.

Пунктом 12.11. Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) встановлено, що обов'язок з забезпечення паливом на побутові потреби осіб, звільнених в зв'язку з ліквідацією підприємства, виробничої (структурної) одиниці покладається на правонаступника. Мінпаливенерго відповідно до вимог ст. 45 Гірничого закону України підготує і внесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про визначення правонаступника із соціальних гарантій після повної ліквідації вугільних Підприємств.

Відповідно до п.12.10.8 Галузевої угоди на підприємствах, що ліквідуються, забезпечення працівників побутовим паливом здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Згідно Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.1997р. № 939, датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття відповідних робіт, а також визначення правонаступника щодо соціального захисту осіб відповідно до частини 5 статті 48 Гірничого закону України.

Відповідно до ч. 5 статті 111 ЦК України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 09 січня 2014 року Державне підприємство «Шахта «Річна» не виключено з єдиного державного реєстру (а.с.95-99).

На підставі викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що позивач вийшов на пенсію 27.05.1987 року з вугледобувного підприємства шахта «Річна» і згідно з положеннями ст.48 Гірничого Закону України позивач має право на отримання палива на побутові потреби як пенсіонер, який пропрацював на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля.

20 грудня 2013 року позивач отримав відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки вийшов на пенсію з діючого підприємства шахтоуправління «Волинське».

Суд першої інстанції обґрунтовано не прийняв до уваги твердження відповідача про те, що ОСОБА_2 вийшов на пенсію з діючого на теперішній час підприємства шахтоуправління «Волинське» ДП «Торезантрацит», оскільки на момент призначення позивачу пенсії 27.05.1987 року він працював на ДП «Шахта «Річна» ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське». Наказом Мінпалива та енергетики України від від 19.11.2002 року № 669 ДП «Шахта «Річна» виділена зі складу ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» та визначена правонаступником прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» в частині майна, переданого до статутного фонду державного підприємства згідно з розділовим балансом.

Пунктом п.17.3.4 Проекту ліквідації шахти "Річна" Шахтоуправління "Волинське" ДХК "Торезантрацит" обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача як пенсіонера шахти до закінчення повної фізичної ліквідації шахти, до 2012 року включно, було покладено на ДП "Донвуглереструктурізація". До 2012 року включно позивач отримував безкоштовне паливо як пенсіонер шахти «Річна». У 2013 році фактично виконані роботи по ліквідації шахти, про що складено акт комісії. Після закінчення робіт з ліквідації підприємства, списки вуглеотримувачів були передані до УСЗН. Факт роботи позивача на шахті «Річна» шахти «Волинська» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» підтверджується архівною довідкою. ДП «Шахта «Річна» ліквідувалася не як ділянка або структурний підрозділ, а як державне підприємство. ДП «Торезантрацит» було утворено у 2003 році шляхом злиття ВАТ ДКХ «Торезантрацит» та Ш/у «Волинське, зі складу якого ще у 2002 році була вже виділена ДП «Шахта» «Річна».

З огляду на викладене, у ДП «Торезантрацит» відсутні правові підстави для забезпечення пенсіонерів ліквідованої шахти «Річна» безкоштовним побутовим паливом, також відсутні підстави у ДП «Донвуглереструктуризація», оскільки фізична ліквідація шахти завершена.

Зазначені документи підтверджують, що постановою Кабінету Міністрів України №831 від 13.11.2013 року «Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887» пункт 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам доповнено новим абзацом такого змісту: «У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази)».

На підставі викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про задоволення позову щодо зобов'язання УСЗН Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_2 пільги на придбання побутового вугілля за 2013 рік відповідно до статті 48 Гірничого Закону України у розмірі, встановленому діючим законодавством, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, зазначених судом першої інстанції, підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.195, ст. 197 ч.1 п.2, ст. 198 ч.1 п.1, ст. 200, ст. 205 ч.1 п.1, ст. 206, ст.212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області залишити без задоволення.

Постанову Торезького міського суду Донецької області від 17 квітня 2014 року у справі № 247/1379/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство «Торезантрацит», Державне підприємство «Донвуглереструктуризація» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.

Головуючий: Л.А. Василенко

Судді: М.М. Гімон

М.І. Старосуд