Ухвала суду № 39189660, 28.05.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2014
Номер справи
810/2552/14
Номер документу
39189660
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення позовної заяви без розгляду

28 травня 2014 року Справа № 810/2552/14

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до приватного підприємства «Софт Транс» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

25.04.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до приватного підприємства «Софт Транс» про стягнення податкового боргу в загальній сумі 12’ 287’ 893,28 грн.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.1 статті 102 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 102.2 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що грошове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому пункту 102.1 цієї статті, якщо: - податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано; - посадову особу платника податків (фізичну особу - платника податків) засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов'язання або у кримінальній справі винесено рішення про її закриття з нереабілітуючих підстав, яке набрало законної сили.

Згідно із пунктом 102.4 статті 102 Податкового кодексу України у разі, якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.

Наведена законодавча норма встановлює строк примусового стягнення податкового боргу - 1095 днів з дня виникнення податкового боргу. До 1 січня 2011 року для стягнення податкового боргу було встановлено той самий строк відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.

З матеріалів, доданих до позовної заяви вбачається наступне.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення від 05.10.2011 №0001561601;

- податкового повідомлення-рішення від 12.12.2011 №0002711601;

- податкового повідомлення-рішення від 12.12.2011 №0002701601;

- податкового повідомлення-рішення від 26.03.2012 №0000461601;

- податкового повідомлення-рішення від 26.03.2012 №0000451601;

- податкового повідомлення-рішення від 16.05.2012 №0000331502;

- податкового повідомлення-рішення від 10.12.2012 №0001831502;

- податкового повідомлення-рішення від 27.03.2013 №0001511502;

- податкового повідомлення-рішення від 08.05.2013 №0003361502.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість відповідача з комунального податку виникла на підставі:

- податкового розрахунку комунального податку від 06.05.2009;

- податкового розрахунку комунального податку від 04.08.2010;

- податкового розрахунку комунального податку від 13.01.2011.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього середовища виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 09.03.2010 №0001281503.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 30.12.2010 №0000872301/0.

Заявлена позивачем до стягнення заборгованість відповідача з податку на доходи фізичних осіб виникла на підставі нарахування штрафних санкцій відповідно до акту перевірки від 15.12.2010 №868/232/23709793.

При цьому відповідно до штампу реєстрації вхідної кореспонденції Київського окружного адміністративного суду позовну заяву було подано до суду 25.04.2014.

Водночас судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення від 30.12.2010 №0000872301/0 було оскаржено відповідачем в судовому порядку. ПП «Софт Транс» просило дане рішення визнати протиправним і нечинним та скасувати. Постановою Київського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 та додатковою постановою Київського окружного адміністративного суду від 07.06.2011 (справа №2а-2142/11/1070) у задоволені адміністративного позову відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.09.2013 додаткову постанову Київського окружного адміністративного суду від 07.06.2011 залишено без змін.

Таким чином, позовна заява в частині стягнення з відповідача податкового боргу, визначеного на підставі податкових розрахунків комунального податку від 06.05.2009, від 04.08.2010, від 13.01.2011, на підставі податкового повідомлення-рішення від 09.03.2010 №0001281503 та на підставі нарахування штрафних санкцій відповідно до акту перевірки від 15.12.2010 №868/232/23709793 - подана з пропущенням строку звернення до адміністративного суду, який встановлений статтею 102 Податкового кодексу України та складає 1095 днів.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

При цьому позивачем клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду подано не було, будь-яких обставин, які би свідчили про поважність пропущення такого строку не наведено.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що дана позовна заява в частині позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкового боргу на підставі розрахунків комунального податку від 06.05.2009, від 04.08.2010, від 13.01.2011, податкового повідомлення-рішення від 09.03.2010 №0001281503 та штрафних санкцій, нарахованих відповідно до акту перевірки від 15.12.2010 №868/232/23709793, має бути залишена без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись статями 99, 100, 155, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до приватного підприємства «Софт Транс» про стягнення податкового боргу в частині позовних вимог щодо стягнення податкового боргу, що виник на підставі розрахунків комунального податку від 06.05.2009, від 04.08.2010, від 13.01.2011, податкового повідомлення-рішення від 09.03.2010 №0001281503 та штрафних санкцій, нарахованих відповідно до акту перевірки від 15.12.2010 №868/232/23709793 - залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Спиридонова В.О.