Ухвала суду № 39171626, 06.06.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2014
Номер справи
826/3071/14
Номер документу
39171626
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 826/3071/14

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

06 червня 2014 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» до Управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій і бездіяльності, стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 травня 2014 року адміністративний позов Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» задоволено.

Не погоджуючись із зазначеною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та постановити нову про відмову в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.

Положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ.

Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Положеннями ч. 1 названої правової норми закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру визначена в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат. А відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання немайнового позову до суду становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

З огляду на те, що об’єктом оскарження у даній справі, в оспорюваній апелянтом частині, є бездіяльність суб’єкта владних повноважень та стягнення з нього коштів в сумі 289372,26 грн., позовні вимоги мають як майновий, так і немайновий характер. Відтак, сплаті підлягає судовий збір в сумі встановлених законом ставок для обох позовних вимог.

Положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 травня 2014 року становить 2436 грн. (50% від 4 розмірів мінімальних заробітних плат) (щодо майнової вимоги) та 36,54 (50% від 0,06 розміру мінімальної заробітної плати), що разом складає 2472,54 грн.

Як убачається з апеляційної скарги, серед додатків у ній відсутній документ, який підтверджує сплату судового збору. Натомість, апелянт просить звільнити його від сплати судового збору на підставі ст. 88 КАС України, враховавши його майновий стан.

Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Зважаючи на приведену норму, можливість суду щодо звільнення від сплати судового збору обмежена лише випадком скрутного майнового стану сторони. При цьому, звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 88 Кодексу є правом суду, а тому доводи апелянта на підтвердження скрутного майнового стану підлягають оцінці.

У той же час, з матеріалів апеляційної скарги не вбачається жодних обґрунтувань та доказів для підтвердження неможливості сплати апелянтом встановленого законом судового збору.

Таким чином, апеляційний суд не знаходить підстав для звільнення Управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації від сплати судового збору.

Зважаючи на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку на подання документа, що підтверджує сплату судового збору, чи належних доказів скрутного матеріального становища, які би свідчили про неможливість сплати такого.

Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.

Керуючись ст.ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги Управлінню соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації – відмовити, апеляційну скаргу – залишити без руху.

Зобов’язати апелянта в строк до 28 липня 2014 року надати суду докази на обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору або документ, що підтверджує сплату такого у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:

р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.

У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Глущенко Я.Б.