ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| 17.01.07р. |
| Справа № А18/12-07 (А8/420-06)
За позовом Прокурора Тернівського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м.Кривого Рогу м.Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м.Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
про стягнення 943 грн. 21 коп.
Суддя Петрова В.І.
Представники сторін: за участю прокурора: Зіма В. Б. - прок. відділу, посв. № 167 від позивача: Можня О. О. від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Тернівського району м.Кривого Рогу звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м.Кривого Рогу (далі - ПФУ) про стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 суми 943,21 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при розрахунку страхових внесків за 2005 рік не враховано мінімальний страховий внесок, нижче якого платником не може бути нарахований та сплачений страховий внесок. Відповідач проти позову заперечує, зазначає, що виниклу заборгованість платити не повинен, оскільки ним правомірно розрахований і сплачений страховий внесок у розмірі 32 % від чистого доходу. Суд вважає за можливе розглянути справи за наявними матеріалами. Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора та представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Тернівському районі м.Кривого Рогу як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Обрана система оподаткування -загальна. Згідно п.3 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” N 400/97-ВР від 26.06.97 р. (зі змінами та доповненнями) (далі -Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, а також адвокати, їх помічники, приватні нотаріуси, інші особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності і займаються діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу. Пунктом 2 статті 2 Закону № 400/97-ВР об'єктом оподаткування є для платників збору, визначених пунктом 3 статті 1, та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, - сума оподатковуваного доходу (прибутку), яка обчислена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України. Відповідно до п.2 ст.4 Закону № 400/97-ВР на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: для платників збору, визначених пунктом 3 статті 1 та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, - 32 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 2 статті 2 цього Закону. Таким чином, страхові внески для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, встановлені в розмірі: 32 відсотка від суми оподатковуваного доходу (прибутку). Згідно п.3 ст.11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 р. (зі змінами та доповненнями) (далі -Закон № 1058-IV) загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Пунктом 2 частини 8 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV встановлено, що до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду (крім підпункту 5, який діє протягом строку, визначеного Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та підтримки соціальних стандартів їх працівників" від 24 червня 2004 року) особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11, у статті 12 цього Закону, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за осіб, зазначених у пункті 11 статті 11 цього Закону, сплачують страхові внески, що перераховуються до солідарної системи на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених для платників збору (юридичних і фізичних осіб) Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", але не менше мінімального страхового внеску. З огляду на викладене, правомірними є доводи прокурора та ПФУ щодо неможливості сплати страхувальниками сум страхових внесків нижче за розмірі мінімального страхового внеску. Відповідно до ст.1 Закону № 1058-IV мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу). Пунктом 4.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663, затверджено Інструкцію (далі - Інструкція) передбачено, що розмір мінімального страхового внеску визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленої законом на той час, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків: для застрахованих осіб, визначених підпунктами 2.2.3-2.2.5 пункту 2.2 цієї Інструкції (у п.п.2.2.3. йдеться про страхувальників - фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності), - на 32 відсотки за 2004-2005 роки; 31,8 відсотка за 2006 рік. Відповідачем наданий до ПФУ Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування за 2005 рік, згідно якого до сплати в ПФУ підлягає 151,49 грн. (розраховано як 32 % від суми доходу відповідача за 2005 рік (473,40 грн.) (а. с.10). Розмір мінімального страхового внеску за 2005 рік становить 1 153,28 грн. (що обчислений шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленої законом, за кожний місяць 2005 року, на 32 % - на підставі п.4.7. Інструкції). За ствердженням ПФУ від відповідача надійшло 58,58 грн. авансового платежу зі страхового внеску. Вимога про сплату страхових внесків прокурор заявив у сумі 943,21 грн., яка також визначена ПФУ у вимозі про сплату боргу від 27.04.2006 р. та направлена з поштовим повідомленням відповідачу згідно вимог ч.3 ст.106 Закону № 1058-IV (а. с.6, 7). Відповідачем не надано суду доказів, які б спростували доводи позивача, або доказів сплати спірної заборгованості. Таким чином, позовні вимоги на заявлену прокурором та ПФУ суму 943,21 грн. підлягають задоволенню. Враховуючи викладене, на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, керуючись ст.ст.158-163, розділом VІІ Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м.Кривого Рогу (50082, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул.23-го Лютого, 133, код ЄДРПОУ 24450475, р/р 25606719464877 в Дзержинському відділенні Ощадбанку № 7806 м.Кривого Рогу, МФО 306072) 943,21 грн. (дев'ятсот сорок три гривні 21 копійка). Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
|