ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань забезпечення адміністративного позову
05 червня 2014 року № 813/3912/14
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Бравчук Д.Є.
за участі представників
позивача Дяків Л.В.
відповідача Шестака О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові клопотання Управління пенсійного фонду України у Львівській області про забезпечення адміністративного позову у справі за його позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанов,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовом, в якому просить визнати протиправними дії державного виконавця при винесенні постанов про відкриття виконавчого провадження від 08.05.2014 року ВП №№ 43190226, 43190337 та скасувати вказані постанови.
Крім цього, ним подано клопотання про забезпечення адміністративного позову відповідно до ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом заборони відповідачам вчиняти будь-які дії по виконанню постанов від 08.05.2014 року ВП №№ 43190226, 43190337 про відкриття виконавчого провадження, в тому числі заборонити накладати штрафи, арешт на кошти або виставляти платіжні вимоги про списання коштів з рахунків Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області до набрання чинності судовим рішенням по даному спору. Зазначив, що вчинення дій щодо виконання оскаржуваних постанов, які прийняті з порушенням вимог Закону, спричинить порушення чинного законодавства, заподіяння значної шкоди правам, свободам та інтересам позивача та правам, свободам та інтересам пенсіонерів, які отримують пенсії відповідно до інших законів за рахунок страхових внесків підприємств, які обліковуються на рахунках органів Пенсійного фонду, відкритих в Ощадному банку.
В судовому засіданні представник позивача підтримала вказане клопотання з підстав наведених в ньому.
Представник відповідача заперечив щодо задоволення вказаного клопотання, вважає, що в рішенні відсутні підстави очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, а також немає очевидних ознак протиправності дій суб'єкта владних повноважень.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог.
Частиною першою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України визначені підстави забезпечення позову, а саме: якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності дії суб'єкта владних повноважень. Частинами 3 та 4 статті 117 КАС України передбачено вичерпний перелік заходів забезпечення позову, які можуть бути застосовані судом за достатніх для цього підстав.
Забезпечення позову допускається, якщо невжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.
Враховуючи те, що позивачем не доведено підстав для забезпечення позову передбачених ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що дане клопотання не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.117, 118, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання Управління пенсійного фонду України у Львівській області про забезпечення адміністративного позову у справі за його позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанов - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Ланкевич А.З.