ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.
Суддя-доповідач:Жизневська А.В.
УХВАЛА
іменем України
"28" травня 2014 р. Справа № 806/805/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Жизневської А.В.
суддів: Котік Т.С.
Малахової Н.М.,
при секретарі Дєдуху Б.О. ,
за участю представника Державна виконавча служба України,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" березня 2014 р. у справі за позовом Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області до Державної виконавчої служби України про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 14 березня 2014 року відмовлено у задоволені позову.
Апелянт в апеляційній скарзі просить скасувати вказану постанову та прийняти нову про задоволення позову.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Житомирським окружним адміністративним судом 25.12.2013 року видано виконавчий лист № 5557/13 у справі № 806/3243/13-а (а.с.8), за яким Державна інспекція сільського господарства в Житомирській області (далі-Інспекція) є боржником. Державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України 07.02.2014 року, з посиланням на ст. ст. 17, 19, 20, 25 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Суд вірно зазначив, що умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначено Законом України "Про виконавче провадження" № 606-XIV від 21.04.1999 року із наступними змінами (далі - Закон).
У відповідності до ст.1 Закону, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За ч.1 ст.17 Закону, примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Частиною першою статті 25 вказаного Закону встановлено обов'язок державного виконавця прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 21 закону України "Про виконавче провадження", на відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України покладається виконання рішень, за якими:
1) боржниками є Апарат Верховної Ради України, Адміністрація Президента України, вищі чи центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди, апеляційні суди, Генеральна прокуратура України, прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізовані прокуратури на правах обласних, Вища рада юстиції, Національний банк України, Рахункова палата, Управління справами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації та їх структурні підрозділи, інші органи державної влади та їх посадові особи.
Встановлено, що державним виконавцем відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа щодо зобов'язання Інспекції видати дочірньому підприємству "Шпат" дозвіл на заняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, площею 21,7359 та, що розташована за межами с.Вільха Романівського району Житомирської області для геологічного вивчення, в тому числі, з дослідно - промисловою розробкою.
Згідно, статті 5 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", передбачено, що державний контроль за використання та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Положенням про Державну інспекцію сільського господарства затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 року № 459/2011, передбачено, що Державна інспекція сільського господарства є центральним органом виконавчої влади, яка здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені територіальні органи - державні інспекції сільського господарства, зокрема в областях та районах.
Судом з'ясовано, що згідно п.1 Положення про Державну інспекцію сільського господарства в Житомирській області, затвердженого Наказом Державної інспекції сільського господарства України від 28.02.2012 року №104, відповідач є територіальним органом Державної інспекції сільського господарства України та їй підпорядковується.
Враховуючи наведене, суд вірно зазначив, що Державна інспекція сільського господарства в Житомирській області є територіальним органом, а не підрозділом, центрального органу виконавчої влади, а тому, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 5557/13 по справі № 806/3243/13-а, виданого 25.12.2013 року Житомирським окружним адміністративним судом, підвідомче відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, як інший орган державної влади.
Відповідно, суд правильно визнав безпідставними доводи Інспекції, викладені в позовній заяві, оскільки відповідач приймаючи оскаржувану постанову діяв на підставі та в межах чинного законодавства.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винести постанову про закінчення виконавчого провадження, то суд вірно зазначив, що підстави закінчення виконавчого провадження встановлені статтею 49 Закону України "Про виконавче провадження". В ході розгляду справи не встановлено наявності жодної з наведених в цій статті обставин для закінчення виконавчого провадження, а тому, вимоги позивача про зобов'язання закінчити виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 5557/13 по справі № 806/3243/13-а від 25.12.2013 року є також необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" березня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.В. Жизневська
судді: Т.С. Котік
Н.М. Малахова
Повний текст cудового рішення виготовлено "28" травня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Державна інспекція сільського господарства в Житомирській області майдан С.П.Корольова,2,м.Житомир,10014
3- відповідачу/відповідачам: Державна виконавча служба України вул.Артема, 73,м.Київ,04053
4-третій особі: - ,