Постанова № 3905984, 01.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.06.2009
Номер справи
2а-4665/09/1/0170
Номер документу
3905984
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.06.09Справа №2а-4665/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубиніній А.В., за участю представника позивача Семочкіна Є.В., довіреність № 1135/3/24 від 27.05.09 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ДПІ в Чорноморському районі АР Крим до

Комунального підприємства «Альфа»

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом ДПІ в Чорноморському районі АР Крим до КП «Альфа» про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом у розмірі 6182,86 гривні, у тому числі з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів 639,47 гривень, зі збору за спеціальне використання водних ресурсів 2753,42 гривні, зі збору за геологорозвідувальні роботи 2789,97 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.03.09 року по справі було відкрито провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.03.09 року по справі було закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та по суті справи пояснив наступне. КП «Альфа» є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» і на даний період є боржником перед бюджетом, податковий борг КП «Альфа» станом на 05.03.09 року складає 6182,86 гривні, з яких борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 639,47 гривень, борг зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, складає 2789,97 гривень, борг зі збору за спеціальне використання водних ресурсів складає 2753,42 гривень. Відповідачем на день подання позову не погашена самостійно розрахована сума податкових зобовязань, тим самим порушений пп. 5.3.1. п.5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами». Позивач вказує, що ним приймалися заходи щодо зменшення податкового боргу, на адресу відповідача були надіслані перша та друга податкові вимоги, але відповідач так і не сплатив свого податкового боргу. На підставі вищевикладеного, позивач просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

У судове засідання представник відповідача КП «Альфа» не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через ЗМІ, про причини неявки суд не повідомлений.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Чорноморському районі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Чорноморському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що КП «Альфа» є юридичною особою, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Чорноморською районною державною адміністрацією 03.04.2000 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 03.04.2000 року, довідкою Головного управління статистики в АРК № 23/5-726 від 04.04.2000 року.

Відповідно до Статуту КП «Альфа», затвердженого рішенням № 10 сесії 23 скликання Красно полянської сільської ради від 03.04.2000 року, зареєстрованого Чорноморською районною державною адміністрацією від 03.04.2000 року, КП «Альфа» створене з метою надання послуг населенню у сфері житлово комунальних господарства, побутового, торгівельного обслуговування населення та громадського харчування. Згідно довідки Головного управління статистики в АРК № 23/5-726 від 04.04.2000 року КП «Альфа» займається такими видами діяльності: комунальне та побутове водопостачання, зовнішній благоустрій, послуги підприємств та організацій, що займаються невиробничими вилами побутового обслуговування населення.

Таким чином, судом встановлено, що КП «Альфа» є субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків та зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач є платником податку з власників транспортних засобів, збору за спеціальне користування водних ресурсів та збору за геологорозвідувальні роботи.

Порядок, підстави та строки сплати податку з власників транспортних засобів, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII.

Порядок, підстави та строки сплати збору за спеціальне користування водних ресурсів встановлені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від 16 серпня 1999 р. N 1494.

Порядок, підстави та строки сплати збору за геологорозвідувальні роботи встановлені спільним наказом Комітету України з питань геології та використання надр та Державної податкової адміністрації України N 105/309 від 23.06.99 року «Про затвердження Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету».

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно п. 14 та 14-1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від 16 серпня 1999 р. N 1494 збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно. Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Відповідно до пп.. 5.1. п. 5 та пп.. 6.2. п. 6 спільного наказу Комітету України з питань геології та використання надр та Державної податкової адміністрації України N 105/309 від 23.06.99 року «Про затвердження Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету» надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів. Базовий податковий (звітний) період для збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, дорівнює календарному кварталу. Розрахунки збору подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин. Якщо останній день строку подання розрахунку збору припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день. У разі, коли у майбутніх податкових періодах платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним розрахунку збору, такий платник зобовязаний подати новий (уточнений) розрахунок збору, що містить виправлені показники

Таким чином, КП «Альфа» зобовязане щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, сплачувати податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації, подавати самостійно обрахований розрахунок збору за спеціальне використання водних ресурсів та протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подавати розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи до податкових органів.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що 18.02.08 року відповідачем було подано до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим розрахунок з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 976 за 2008 рік, за яким відповідач мав сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2377,50 гривень, у тому числі 593,88 гривні строком сплати до 15.01.09 року.

Судом встановлено, що відповідач частково погашав свій податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, але, відповідно до даних облікової картки платника податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 05.03.09 року, сума недоїмки складає 593,88 гривні основного боргу строком сплати до 15.01.09 року.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів КП «Альфа» від 03.11.08 року № 788/17-02, в якому вказано, що 03.11.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка КП «Альфа», в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата КП «Альфа» узгодженого податкового зобовязання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а саме в порушення пп. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III та п. 3 ст. 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII несвоєчасно сплачені по розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів № 976 від 18.02.2008 року за 2008 рік у сумі 1175,12 гривень.

Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки було надіслано відповідачеві 05.11.08 року та фактично отримано ним 08.11.08 року, про що свідчить поштове повідомлення № 342140.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 12 листопада 2008 року № 0004861702/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 03.11.08 року № 788/17-02 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата КП «Альфа» суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 1175,12 гривень, за що на КП «Альфа» було накладено штраф у розмірі 117,51 гривень (1175,12 гривень * 10%), який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 18 листопада 2008 року та фактично отримано ним 21.11.08 року, про що свідчить поштове повідомлення № 348599.

Податкове зобовязання, визначене у податковому повідомленні рішенні № 0004861702/0, у визначений ним десятиденний строк частково сплачене в розмірі 71,92 гривня (117,51 гривень 45,59 гривень). На час розгляду справи у позивача залишилася заборгованість у розмірі 45,59 гривень, що підтверджується даними особового рахунку позивача.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 20 листопада 2008 року ДПІ в Чорноморському районі АР Крим була складена перша податкова вимога від 20 листопада 2008 року № 1/123 на суму податкового боргу КП «Альфа» в розмірі 3920,36 гривень. Податкова вимога від 20 листопада 2008 року була надіслана поштою 25 листопада 2008 року та фактично отримана відповідачем (уповноваженою особою КП «Альфа») 28 листопада 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 353479.

Судом встановлено, що 25 грудня 2008 року ДПІ в Чорноморському районі АР Крим була складена друга податкова вимога від 25 грудня 2008 року № 2/146 на суму податкового боргу КП «Альфа» в розмірі 2822,95 гривні. Податкова вимога від 25 грудня 2008 року була надіслана відповідачу 26 грудня 2008 року, та фактично ним отримана 31 грудня 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 370047.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що 10.10.08 року відповідачем було подано до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим розрахунок суми збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, № 8925 за 3й квартал 2008 року, за яким відповідач мав сплатити збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 1758,34 гривень, та 04.01.09 року відповідачем було подано до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим розрахунок суми збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, № 13111 за 4й квартал 2008 року, за яким відповідач мав сплатити збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 1037,78 гривень

Судом встановлено, що відповідач частково погашав свій податковий борг зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, але, відповідно до даних облікової картки платника збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, станом на 05.03.09 року, сума недоїмки складає 2789,97 гривень основного боргу.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що 10.10.08 року відповідачем було подано до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим розрахунок збору за спеціальне використання водних ресурсів № 8932 за 9 місяців 2008 року, за яким відповідач мав сплатити збір за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 1050,21 гривень, та 20.01.09 року відповідачем було подано до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим розрахунок суми збору за спеціальне використання водних ресурсів № 12971 за 2008 рік, за яким відповідач мав сплатити збір за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 1802,56 гривні.

Судом встановлено, що відповідач частково погашав свій податковий борг зі збору за спеціальне використання водних ресурсів, але, відповідно до даних облікової картки платника збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики станом на 05.03.09 року, сума недоїмки складає 2753,42 гривень основного боргу.

Таким чином, сума податкового боргу КП «Альфа» складає 6182,86 гривні, з яких борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 639,47 гривень, борг зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету складає 2789,97 гривень, борг зі збору за спеціальне використання водних ресурсів складає 2753,42 гривень.

Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до даних облікової картки платника податків станом на 05.03.2009 року, наданих ДПІ в Чорноморському районі АР Крим, сума боргу в розмірі 6182,86 гривні відповідачем не погашена у повному обсязі.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIпримусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Посадовими особами ДПІ в Чорноморському районі АР Крим було винесено рішення № 4 від 25 лютого 2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, яким було вирішено здійснити стягнення коштів і продаж інших активів, що знаходяться у власності платника податків КП «Альфа», а також тих активів, право власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з КП «Альфа», що підтверджується складеним позивачем рішенням № 4 від 25 лютого 2009 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.

На підставі викладеного, суд вважає, що несплата КП «Альфа» у встановлені Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від 16 серпня 1999 р. N 1494, спільним наказом Комітету України з питань геології та використання надр та Державної податкової адміністрації України N 105/309 від 23.06.99 року «Про затвердження Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету» порядок та строки суми узгодженого податкового зобовязання є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У звязку зі складністю справи судом 01 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 03 червня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Комунального Підприємства «Альфа» (ідентифікаційний код 30932876) податкову заборгованість у сумі 6182,86 гривні, з яких борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 639,47 гривень, борг зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, складає 2789,97 гривень, борг зі збору за спеціальне використання водних ресурсів складає 2753,42 гривень (податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 639,47 гривень, р/р 33214807700304, код платежу 12020100, до місцевого бюджету Краснополянської сільської ради, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; збір за спеціальне використання водних ресурсів у сумі 2753,42 гривень, р/р 31115017700303, код платежу 13020100, до Держбюджету Чорноморського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 2789,97 гривень, р/р 31316300700303, код платежу 13040100, до Держбюджету Чорноморського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887).

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.