Постанова № 3905964, 21.05.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.05.2009
Номер справи
2а-4187/09/1/0170
Номер документу
3905964
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

21.05.09Справа №2а-4187/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., за участю представника позивача Корницької В.М., довіреність № 3/9/10-00 від 08.01.09 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Сакської ОДПІ в АР Крим до

ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський»

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом Сакська ОДПІ в АР Крим до ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» про стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 247117,85 гривень у дохід Державного бюджету України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.03.09 року по справі було відкрито провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.03.09 року по справі було закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та по суті справи пояснив наступне. ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» і на даний період є боржником перед бюджетом, податковий борг ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» станом на 19.05.09 року складає 247177,85 гривень, з яких сума основного платежу складає 204470,43 гривень, сума штрафних (фінансових) санкцій 2560 гривень, сума нарахованої пені 40147,42 гривень . Відповідачем на день подання позову не погашена самостійно розрахована сума податкових зобовязань, тим самим порушений пп. 5.3.1. п.5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами». Позивач вказує, що ним приймалися заходи щодо зменшення податкового боргу, на адресу відповідача були надіслані перша та друга податкові вимоги, але відповідач так і не сплатив свого податкового боргу. На підставі вищевикладеного, позивач просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

У судове засідання представник відповідача ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомлений.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Сакська ОДПІ в АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Сакська ОДПІ в АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» є юридичною особою, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Сакською районною державною адміністрацією 30.04.1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 01 грудня 1999 року, довідкою Головного управління статистики в АРК № 01-27/4 від 24.02.2009 року та довідкою про включення до ЕДРПОУ Державного комітету статистики АР Крим № 23/5-3646 від 21.07.1997 року.

Відповідно до Статуту ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський», затвердженого Головою Державного комітету з питань садівництва, виноградарства та виноробної промисловості України, зареєстрованого розпорядженням Сакської районної державної адміністрації № 64 від 30.04.1995 року, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» створений з метою виробництва та реалізації сільськогосподарської та виноробної продукції, сировини; здійснення різноманітних послуг відповідно до Статуту та діючого законодавства України та АР Крим. Згідно довідки про включення до ЕДРПОУ Державного комітету статистики АР Крим № 23/5-3646 від 21.07.1997 року підприємство займається такими видами діяльності: вирощування плодів, ягід та винограду, виноробною промисловістю, вирощуванням зернових культур, мясним та молочним скотарством, виробництвом плодоовочевих консервів, державною оптовою торгівлею.

Таким чином, судом встановлено, що ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» є субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків та зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач є платником податку на додану вартість, земельного податку, податку з власників транспортних засобів, фіксованого сільськогосподарського податку, збору за спеціальне користування водних ресурсів та акцизного збору.

Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Порядок, підстави та строки сплати податку з власників транспортних засобів, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII.

Порядок, підстави та строки сплати фіксованого сільськогосподарського податку, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про фіксований сільськогосподарський податок” від 17 грудня 1998 року № 320-XIV.

Порядок, підстави та строки сплати збору за спеціальне користування водних ресурсів встановлені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від 16 серпня 1999 р. N 1494.

Порядок, підстави та строки сплати акцизного збору на алкогольні напої встановлені Законом України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ст. 16 Закону України “Про плату за землю” облік громадян - платників земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на 1 травня.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний щорічно подавати до податкових органів розрахунок земельного податку та протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним сплачувати земельний податок.

Відповідно до 7.8.1. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового місяця, подавати декларації з податку на додану вартість та протягом 10 днів сплачувати податок на додану вартість.

Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону України “Про фіксований сільськогосподарський податок” від 17 грудня 1998 року № 320-XIV податковим періодом є один календарний місяць. Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах:

у I кварталі 10 відсотків;

у II кварталі 10 відсотків;

у III кварталі 50 відсотків;

у IV кварталі 30 відсотків.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового місяця, сплачувати фіксований сільськогосподарський податок.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний щорічно подавати розрахунок сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, сплачувати податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Згідно п. 14 та 14-1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від від 16 серпня 1999 р. N 1494 збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно. Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації, подавати самостійно обрахований розрахунок збору за спеціальне використання водних ресурсів.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР українські підприємства-виробники подають відповідним державним податковим інспекціям у строки, визначені законом для місячного звітного періоду розрахунок суми акцизного збору за минулий місяць виходячи з фактичних обсягів реалізації та максимальних роздрібних цін. Не сплачена до визначеного строку сума акцизного збору стягується з підприємства-виробника відповідно до чинного законодавства.

Таким чином, ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» зобовязаний у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, подавати до податкових органів розрахунок суми акцизного збору за минулий місяць, виходячи з фактичних обсягів реалізації та максимальних роздрібних цін.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 11 жовтня 2001 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена перша податкова вимога від 11 жовтня 2001 року № 1/4 на суму податкового боргу ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» в розмірі 19800 гривень. Податкова вимога від 11 жовтня 2001 року була надіслана поштою 16 жовтня 2001 року та фактично отримана відповідачем (уповноваженою особою ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський») 17 жовтня 2001 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 578.

Судом встановлено, що 21 листопада 2001 року Сакською ОДПІ в АР Крим була складена друга податкова вимога від 21 листопада 2001 року № 2/148 на суму податкового боргу ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» в розмірі 41814,40 гривень. Податкова вимога від 21 листопада 2001 року була надіслана відповідачу 28.11.2001 року, та фактично ним отримана 29 листопада 2001 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 335.

Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобовязанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що:

1)19.12.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 27765 за листопад 2006 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1823 гривні;

2)12.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 30415 за грудень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 5876 гривень;

3)18.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 140 за січень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 957 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 48 гривень;

4)18.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 141 за травень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 3643 гривні та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 182 гривні;

5)18.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 142 за 01.01.2007 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 126 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 6 гривень;

6)22.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 350 за жовтень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 11222 гривні та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 561 гривня;

7)22.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 351 за серпень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 4166 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 208 гривень;

8)22.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 352 за липень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 5381 гривня та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 299 гривень;

9)22.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 353 за червень 2006 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 2020 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 101 гривня;

10)19.02.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 1956 за січень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 889 гривень;

11)20.03.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 3292 за лютий 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1294 гривні;

12)18.04.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 6231 за березень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 397 гривень;

13)18.05.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 10242 за квітень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 619 гривень;

14)18.07.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 15214 за липень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 7690 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 385 гривень;

15)20.07.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 15595 за червень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1658 гривень;

16)16.08.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 18837 за липень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1368 гривень;

17)17.09.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок № 20068 за 11 місяців 2005 року, за якою відповідач мав сплатити суму податок на додану вартість у розмірі 15400 гривень та самостійно нараховані штрафні санкції у сумі 770 гривень;

18)20.09.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 20341 за серпень 2008 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 2724 гривні;

19)17.10.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 23716 за вересень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 2423 гривні;

20)20.11.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 27821 за жовтень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1247 гривень;

21)18.12.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 29170 за листопад 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1979 гривень;

22)18.01.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 32931 за грудень 2007 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1945 гривень;

23)19.02.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 2102 за січень 2008 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 2026 гривень;

24)19.03.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію з податку на додану вартість № 3224 за лютий 2008 року, за якою відповідач мав сплатити податок на додану вартість у розмірі 1681 гривня;

Відповідно до п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Підпунктом 16.4.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно з розрахунком пені ДП «Радгосп-завод «Євпаторійський» станом на 19.05.2009 року її розмір складає 4418,91 гривень.

Судом встановлено, що розрахунок пені здійснений позивачем вірно за кожний день прострочки, але відповідачем суми пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що відповідач не погашав свій податковий борг з податку на додану вартість, тому, відповідно до даних облікової картки платника податку на додану вартість станом на 19.05.09 року, сума податкового боргу складає 85532,91 гривні, з яких сума недоїмки складає 78554 гривні, 2560 гривень - фінансових санкцій та 4418,91 гривень - пені.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що:

1)24.01.06 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів № 194 за 3-4 квартал 2006 року, за якою відповідач мав сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 5314 гривень;

2)22.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів № 347 за 2007 рік, за якою відповідач мав сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 4649 гривень;

3)22.02.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів № 2284 за 1,2,3 квартал 2008 року, за якою відповідач мав сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 3487 гривень.

На підставі п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковими органами була нарахована пеня у сумі 4153,19 гривні.

Судом встановлено, що відповідач зазначений податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів не сплатив, та, відповідно до даних облікової картки платника податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів станом на 19.05.09 року, сума податкового боргу складає 17603,19 гривні, з яких сума недоїмки складає 13450 гривень та 4153,19 гривні - пені.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що:

1)31.01.06 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми земельного податку № 639 за 4 квартал 2006 року, за якою відповідач мав сплатити земельний податок у розмірі 10117,57 гривень;

2)16.01.07 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми земельного податку № 86 за 2007 рік, за якою відповідач мав сплатити земельний податок у розмірі 40470,16 гривень;

3)09.02.08 року відповідачем було подано до Сакської ОДПІ в АР розрахунок суми земельного податку № 1386 за січень жовтень 2008 року, за якою відповідач мав сплатити земельний податок у розмірі 60378,70 гривень.

На підставі п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковими органами була нарахована пеня у сумі 10942,75 гривні.

Судом встановлено, що відповідач не погашав податковий борг із земельного податку, та, відповідно до даних облікової картки платника земельного податку станом на 19.05.09 року, сума податкового боргу складає 121909,18 гривень, з яких сума недоїмки складає 110966,43 гривень та 10942,75 гривні - пені.

Судом встановлено, що відповідач не погашав свій податковий борг із фіксованого сільськогосподарського податку, тому, відповідно до даних облікової картки платника фіксованого сільськогосподарського податку станом на 19.05.09 року, відповідачу на підставі п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковими органами було нараховано пені у сумі 19792,37 гривні.

Судом встановлено, що відповідно до даних облікової картки платника збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення станом на 19.05.09 року, відповідачу на підставі п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковими органами було нараховано пені у сумі 151,46 гривня.

Також судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.98 року № 220 відповідач має заборгованість перед Державним бюджетом України у розмірі 1500 гривень за неповернену фінансову допомогу, що була видана відповідачеві на поворотній основі, що підтверджується поданням № 154 від 01.12.2008 року Сакського УДК ГУ ДКУ в АР Крим до Сакської ОДПІ в АР Крим.

Відповідно до матеріалів справи судом встановлено, що за несвоєчасне погашення податкових зобовязань платнику податків та зборів ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» згідно вимог ст.. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 та Інструкції «Про порядок нарахування та погашення пені по платежам, які контролюються органами державної податкової служби» № 290 від 11.06.03 року у автоматичному режимі була нарахована пеня за акцизний збір у сумі 688,74 гривень.

Таким чином, відповідно до розрахунку суми боргу, що стягується за період з 01.09.06 року по 08.12.08 року з боржника ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський», сума податкового боргу складає 247177,85 гривень, з яких сума основного платежу складає 204470,43 гривень, сума штрафних (фінансових) санкцій 2560 гривень, сума нарахованої пені 40147,42 гривень.

Судом встановлено, що суми, вказані у поданих відповідачем податкових деклараціях, не підлягають оскарженню, оскільки вони самостійно визначені платником податку, та мають бути перераховані на відповідні рахунки у повному обсязі.

До суду надійшла заява відповідача, в якій він погодився з позовними вимогами Сакської ОДПІ в АР Крим про стягнення з нього податкової заборгованості у сумі 247177,85 гривень у повному обсязі.

Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до даних особового рахунку і облікової картки платника податків станом на 19.05.2009 року, наданих Сакською ОДПІ в АР Крим, сума боргу в розмірі 247177,85 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIпримусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Посадовими особами Сакської ОДПІ в АР Крим було винесено рішення № 159/24 від 25 серпня 2005 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, яким було вирішено здійснити стягнення засобів і продаж інших активів, що знаходяться у власності платника податків ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський», а також тих активів, право власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський», що підтверджується складеним позивачем рішенням № 159/24 від 25 серпня 2005 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.

На підставі викладеного, суд вважає, що несплата ДП «Радгосп - завод «Євпаторійський» у встановлені Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ, Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII, Законом України “Про фіксований сільськогосподарський податок” від 17 грудня 1998 року № 320-XIV, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту» від 16 серпня 1999 р. N 1494, Законом України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР порядок та строки суми узгодженого податкового зобовязання є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У звязку зі складністю справи судом 21 травня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 27 травня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Державного Підприємства «Радгосп - завод «Євпаторійський» (ідентифікаційний код 00412990) податкову заборгованість 247177,85 гривень, з яких сума основного платежу складає 204470,43 гривень, сума штрафних (фінансових) санкцій 2560 гривень, сума нарахованої пені 40147,42 гривень (податок на додану вартість - у сумі 85532,91 гривні - р/р 31111029700243, код платежу 14010100, до Держбюджету Сакського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 17603,19 гривень, р/р 33210807700245, код платежу 12020100, до місцевого бюджету Вересаєвської сільської ради, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; земельний податок у сумі 121909,18 гривень, р/р 33217811700245, код платежу 13050100, до місцевого бюджету Вересаєвської сільської ради, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; фіксований сільськогосподарський податок у сумі 19792,37 гривні, р/р 31415530700245, код платежу 16040100, до місцевого бюджету Вересаєвської сільської ради, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; збір за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у сумі 151,46 гривня, р/р 31112017700243, код платежу 13020100, до Держбюджету Сакського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; акцизний збір за алкогольні вироби 688,74 гривень, р/р 33211819700243, код платежу 14020300, до Держбюджету Сакського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887; заборгованість з поворотної фінансової допомоги у сумі 1500 гривень, р/р 31133405700243, код платежу 00263200, до Держбюджету Сакського району АР Крим, банк ГУ ДКУ м. Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740887).

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.