КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/3104/14
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
02 червня 2014 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Старшого інспектора ДПС третього взводу роти СП полку ДПС УДАІ м. Києва Андрушка Ігоря Михайловича, треті особи: Державне підприємство «Розвиток», Товариство з обмеженою відповідальністю «Оллин Плюс» про визнання бездіяльності протиправною та стягнення матеріальної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2014 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із указаною постановою суду, відповідач, Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, подало апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Так, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у редакції на час звернення до суду з адміністративним позовом, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру визначена в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат. А відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання немайнового позову до суду становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Як убачається з матеріалів справи, оскаржуваною постановою визнано протиправною бездіяльність апелянта і зобов'язано його відшкодувати позивачу завдану матеріальну шкоду у розмірі 1303,00 грн. Тобто, позов має як майнових характер (в зобов'язальній частині), оскільки наслідки вирішення адміністративного спору безпосередньо вплинуть на майновий стан скаржника, так і немайновий (в частині оскарження бездіяльності). Відтак, сплаті підлягає судовий збір в сумі встановлених законом ставок для майнової та немайнової позовних вимог.
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Станом на 01 січня 2014 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2014 року становить 913,50 грн. (50% від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати) (щодо майнової вимоги) та 36,54 грн. (50% від 0,06 розміру мінімальної заробітної плати) (щодо немайнової вимоги), що разом складає 950,04 грн.
Як убачається з апеляційної скарги, серед додатків у ній відсутній документ, який підтверджує сплату судового збору.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2014 року - залишити без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 31 липня 2014 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.