Окрема ухвала № 38986264, 27.05.2014, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2014
Номер справи
815/4476/13-а
Номер документу
38986264
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4476/13-а

ОКРЕМА УХВАЛА

27 травня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бжассо Н.В.

за участю секретаря Музики А.О.

за участю представника позивача та третьої особи: Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області (за довіреностями) Клім С.І.

представників відповідача Стовбарь Є.С. (згідно статуту), Лавриненко О.В. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, треті особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору Інспекція з питань захисту прав споживачів в Одеській області, Управління реклами Одеської міської ради, Комунальне підприємства «Одесареклама» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Флагман-С» про стягнення штрафних фінансових санкцій за порушення законодавства про рекламу

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, за результатом якого позивач просить стягнути з ТОВ «Флагман-С» (ІН 37550920, 65007, м. Одеса, вул. М. Арнаутська, буд. 110) до державного бюджету в ГУДКС України в Одеській області (Приморський район) на р/р 31114106700008, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37607526 суму штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу у розмірі 9 720, 00 грн.

Судом встановлено, що на підставі листа Управління реклами Одеської міської ради вих. №1431/02/01 від 08.08.2012 року та документів, отриманих від ТОВ "Флагман-С" на вимогу Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів в Одеській області від 11.06.2012р. №1740/8, начальником відділу контролю за рекламною діяльністю та торгівлею, був складений протокол № 85 від 03.07.2013 року про встановлення ознак порушення ст. 6, ст. 16 Закону України "Про рекламу", а саме відсутність у відповідача дозволу на розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та виконання тексту реклами російською мовою.

Рішенням Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів № 0028 від 22.10.2013 року, на Товариство з обмеженою відповідальністю "Флагман-С" накладено штраф за порушення законодавства про рекламу, у розмірі 9720 грн.

Судом встановлено, що з метою розміщення своєї зовнішньої реклами на спеціально встановленій конструкції з фасадної сторони будинку № 110 по вул. Мала Арнаутська в м. Одесі, ТОВ «Флагман -С» звернулось до КП «Одесреклама» Одеської міської ради.

Згідно представлених до суду рахунків фактури, актів виконаних робіт судом встановлено сплату ТОВ «Флагман-С» на рахунок КП «Одесреклама» Одеської міської ради, за тимчасове користування місцями для розташування спеціальних рекламних конструкцій, плат у розмірі 4 053, 60 грн. за період з 01.10.2011 року по 31.03.2012 року (рахунок-фактура № 1292 від 12.03.2012 року); у розмірі 675,60 грн., за період з 01.04.2012 року по 30.04.2012 року (рахунок - фактура № 1706 від 03.04.2012 року), у розмірі 675, 60 грн. за період з 01.05.2014 року по 31.05.2014 року (рахунок - фактура № 2234 від 07.05.2012 року).

Листом Управління реклами Одеської міської ради вих. №1431/02/01 від 08.08.2012 року, повідомлено, що КП "Одесреклама", здійснено фіксування недодержання ТОВ "Флагман-С" п.6.1 Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі затверджених рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008р. №434, тобто розміщення рекламних засобів на фасаді розміром 4м.х0,4м. х 1 сторону у кількості 2 одиниць без дозвільних документів та вивіски розміром 0,85м.х0,85м. без дозвільних документів, у зв'язку з чим виносився припис про усунення порушень до 10.08.2012року.

З урахуванням викладеного у суду виникли питання щодо правомірності отримання коштів КП «Одесреклама» від ТОВ «Флагман-С» за тимчасове користування даним суб'єктом спеціальних рекламних конструкцій.

Відповідно до п. 14.2 Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі», з дати прийняття виконавчим органом рішення про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами розмір плати за тимчасове користування місцем, що перебуває у комунальній власності, становить 100 відсотків, згідно із затвердженими тарифами, та справляється з розповсюджувача зовнішньої реклами у встановленому порядку. Підставою для нарахування та внесення розповсюджувачем реклами відповідної плати є договір на право тимчасового користування місцями для розташування рекламних засобів, що укладається відповідно до порядку, встановленого підпунктом 7.5 цих Правил.

Згідно положень п. 7.5 Правил, у разі прийняття робочим органом рішення про встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу, заявнику, у строк, встановлений для надання йому відповіді, надаються два примірники бланка дозволу за встановленою формою із зазначенням переліку уповноважених органів (осіб), з якими необхідно погодити місце розташування рекламного засобу.

Протягом трьох днів з дати прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, заявник укладає з КП "Одесреклама" договір на право тимчасового користування відповідним місцем для розміщення рекламного засобу за формою, що затверджується виконавчим комітетом Одеської міської ради.

Якщо між заявником та КП "Одесреклама" на момент встановлення пріоритету такий договір вже укладений, у зв'язку з наданням у тимчасове користування інших місць для розміщення зовнішньої реклами, на які заявнику раніше встановлено пріоритет або видано дозвіл (дозволи), до такого договору вносяться відповідні зміни у встановленому умовами договору порядку.

Протягом п'яти днів з дати прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, що перебуває у комунальній власності, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, заявник подає робочому органу копію укладеного між ним та КП "Одесреклама" договору на право тимчасового користування місцем та копію документа, що підтверджує внесення відповідної плати.

У випадку встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу, що перебуває у приватній або державній власності, заявник протягом п'яти днів з дня прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету подає до робочого органу відповідні документи, що підтверджують право заявника використовувати місце, на яке встановлено пріоритет, для розміщення рекламного засобу, а також документи, що підтверджують належність вказаного місця до приватної або державної форми власності.

Таким чином, з урахуванням відсутності дозволу на розміщення зовнішньої реклами та укладеного договору на право тимчасового користування місцями для розташування рекламних засобів, правові підстави для отримання КП «Одесреклама» від ТОВ «Флагман-С» плати за розташування рекламних конструкцій - відсутні, у зв'язку з чим отримання комунальним підприємством коштів від суб'єкта господарювання є протиправним.

Відповідно до положень ст. 166 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжитті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Керуючись ст. 166 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Довести до відома в.о. голови Одеської міської ради про встановлені у змісті ухвали обставини для реагування та вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим судом порушенням.

Про вжиті заходи повідомити суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.

Суддя Н.В. Бжассо