Ухвала суду № 38965552, 30.05.2014, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2014
Номер справи
815/3165/14
Номер документу
38965552
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/3165/14

УХВАЛА

30 травня 2014 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов Колективного підприємства «Комунальник» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області про стягнення помилково сплачених грошових коштів у рахунок сплати податку на нерухоме майно у сумі 58892,54 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов КП «Комунальник» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, в якому позивач просить стягнути з Державного бюджету України помилково сплачені грошові кошти у рахунок сплати податку на нерухоме майно у сумі 58892,54 грн.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача та відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є або відомі; зміст позовних вимог згідно з ч.4,5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Позивач надав позовну заяву з порушенням вказаних вимог КАС України.

Відповідно до ст.56 КАС України законними представниками підприємства в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Позов підписаний директором КП ОСОБА_1, проте до позову не надані документи, які підтверджують повноваження директора на підпис та подання позову від імені підприєства. Позивачу необхідно надати до суду копію статуту підприємства, копію наказу про призначення або протоколу про обрання директором ОСОБА_1, витяг з ЄДР стосовно КП «Комунальник» на час звернення до суду.

Також позивачем не дотримано положень ст.106 КАС України в частині того, що в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог повинен бути викладений згідно з ч.4,5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, щодо кожного з відповідачів. Зазначивши двох відповідачів вимоги до кожного з них не викладені та необґрунтовані.

Крім того, назва відповідачів зазначена не вірно.

Позивач зазначає, що ним помилково нараховані та перераховані до бюджету податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 58892,54грн. за об'єкт нерухомості (будівля громадського призначення (готель), розташоване за адресою м. Ізмаїл, пр. Суворова,54а. Проте позивач не надає жодного доказу щодо наявності у нього зазначеного нерухомого майна, підстав з яких ним сплачувався податок.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань встановлені ст.43 ПК України, згідно п.43.3 якої обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Строки та порядок розгляду таких заяв встановлені п.43.5 ст.43 ПК України, згідно якого контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів затверджений наказом Мінфіна від 03.09.2013 року №787.

Таким чином, обов'язковою умовою повернення помилково та/або надміру є подання платником податків заяви про таке повернення.

Позивач в позові зазначив, що він 15.04.2014 року звернувся до Ізмаїльської ОДПІ з проханням, що згідно ст.43 ПК України помилково перераховані суми податку нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повернути або перерахувати податки на землю і єдиний податок, а ОДПІ відмовила у виконанні прохань згідно відповіді від 16.05.2014 року.

Позивач надав до позову копію вказаного прохання від 15.04.2014 року, в якому просить у розглянути його звернення, відповідно до ст.43 ПК України перерахувати помилково перераховані суми на інші податки та про прийняте рішення повідомити.

Відповідь направлена позивачу ОДПІ 16.05.2014 року, в якому ОДПІ повідомляє про розгляд листа позивача (вхід. 17.04.2014 року) та надає відповідь. Тобто відповідачем прохання позивача розглянуте як звернення (як і просив позивач) у місячний строк.

Позивач інших доказів з копіями відповідних документів щодо звернення його до ОДПІ відповідно до вимог ст.43 ПК України з заявою про повернення помилково сплачених коштів не надає. Результатом розгляду такої заяви повинно бути підготовка ОДПІ висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету у визначений ст.43 строк - не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви (або інші дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, з якими заявник може не погодитись).

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Недоліки повинні бути усуненні шляхом надання до суду позову оформленого відповідно до вимог ст.105,106 КАС України та відповідних доказів.

Керуючись ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Колективного підприємства «Комунальник» до Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області про стягнення помилково сплачених грошових коштів у рахунок сплати податку на нерухоме майно у сумі 58892,54 грн. - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 06.06.2014 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Катаєва Е.В.

06.06.14