Постанова № 38944162, 29.05.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2014
Номер справи
812/3164/14
Номер документу
38944162
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 травня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3164/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання - Білоконь Д.І.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» про стягнення коштів за податковим боргом в загальному розмірі 32974,26 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» про стягнення коштів за податковим боргом у загальному розмірі 32974,26 грн., з яких 21192, 38 грн. - з податку на додану вартість, 11781,88 грн. - з податку на прибуток приватних підприємств.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 29 грудня 1999 року про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ № 13821200000011557.

На обліку в державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області знаходиться з 16 жовтня 2012 року.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» станом на 25 квітня 2014 року утворився податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість та з податку на прибуток приватних підприємств у загальній сумі 32974,26 грн., а саме з податку на додану вартість - у розмірі 21184,79 грн., з яких 21184,79 грн. - податкові зобов'язання; 7,59 грн. - пеня; з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 11781,88 грн.

Товариству з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» було направлено податкову вимогу від 23 січня 2014 року № 3-11.

Позивач просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» заборгованість платника податків перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 21192,38 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 118781, 88 грн. звернувши стягнення з рахунків у банках обслуговуючих платника податків.

Представник позивача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не прибув, надав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника позивача.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган доходів і зборів, наділений публічно-владними повноваженнями).

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 29 грудня 1999 року та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.7,8).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» є юридичною особою приватного права, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штамп, бланки (а.с.4,5).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» знаходиться як платник податків на обліку в державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області з 06 січня 2000 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 16 жовтня 2012 № 298 (а.с.6).

Відповідно до вимог Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (який був чинним до 01 січня 2011 року) товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» є платником податку на додану вартість.

Відповідно до вимог пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» є платником податку на прибуток підприємства.

На виконання вимог пункту 54.1 статті 54, пункту 57.1 статті 57, пунктів 152.1 і 152.9 статті 152 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» подало до державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області податкові декларації:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2013 року від 20 січня 2014 року № 9088116011, в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 18146,00 грн. (а.с.12-13);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2014 року від 17 лютого 2014 року № 9008081753, в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 1474,00 грн. (а.с.14-15);

- податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2014 року від 11 березня 2014 року № 9012392226, в якій визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, у розмірі 1636,00 грн. (а.с.16-17);

- податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2013 рік від 27 лютого 2014 року № 9090777614, в якій визначило податкове зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємства у розмірі 11851 грн., несплачений залишок якого складає 11781,88 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с.18-19, 26-31).

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57, пунктів 152.1 і 152.9 статті 152, пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суми податкового зобов'язання зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємства та з податку на додану вартість, визначені у податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг за 2013 рік з податку на прибуток підприємства в сумі 11781,88 грн. та з податку на додану вартість в сумі 21184,79 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки (а.с.26-31).

З довідки про суми податкового бору платника податків вбачається, що за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України відповідачу станом на 25 квітня 2014 року нарахована пеня в сумі 7,59 грн. (а.с.10).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України (підпункт 20.1.19 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.34 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Статтею 57 Податкового кодексу України зокрема визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1).

Відповідно до статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області виставлено податкову вимогу форми «ю» від 23 січня 2014 року № 3-11, яка отримана відповідачем 31 січня 2014 року (а.с.9).

Податкова вимога форми «ю» від 23 січня 2014 року № 3-11 є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Внаслідок того, що відповідачем станом на дату розгляду та вирішення справи податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 21184,79 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 11781,88 грн. не сплачено, вимоги органу доходів і зборів про стягнення коштів в загальному розмірі 32974,26 грн. за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» про стягнення коштів за податковим боргом в загальному розмірі 32974,26 грн., - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна багатопрофільна компанія «Транссервіс» (ідентифікаційний код 30694565) кошти, які перебувають у його власності, з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на суму податкового боргу перед бюджетом у загальному розмірі 32974,26 грн. (тридцять дві тисячі дев'ятсот сімдесят чотири гривні 26 коп.), у тому числі:

- з податку на додану вартість у розмірі 21192,38 грн. (двадцять одна тисяча сто дев'яносто дві гривні 38 коп.), код платежу 14010100 р/р 31110029700003, утримувач УДКСУ у м. Луганську ГУ ДКСУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013;

- з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 11781,88 грн. (одинадцять тисяч сімсот вісімдесят одна гривня 88 коп.), код платежу 11021000 р/р 31118009700003, утримувач УДКСУ у м. Луганську ГУ ДКСУ у Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Т.І. Ковальова