ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.05.2014 Справа 19/133/09-16/271/10-23/5009/8094/11
Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,
за участю:
ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Кирика В.К. (постанова суду від 16.01.2014);
представника УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя: Скачкової Т.В., довіреність № 122/12 від 09.01.2014;
представника Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі: Маркової Н.В., довіреність № 04/5 від 08.01.2014;
представника Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів: Часова Е.В., довіреність № 07-4/2350 від 04.07.2011;
представника ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області: Сілецького Д.Ю., довіреність № 777/10/08-27-10 від 07.02.2014;
представника АТ «УкрСиббанк»: Громута В.І., довіреність №33-21/41223 від 20.12.2013;
ОСОБА_7, особисто, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 19.04.1997 Комунарським РВ УМВС України в Запорізькій області;
ОСОБА_8, особисто, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 04.12.1999 Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області;
ОСОБА_9, особисто, пенсійне посвідчення серій НОМЕР_3, видане 12.08.1999 Комунарським УСЗН м. Запоріжжя;
від інших кредиторів: не з'явились;
розглянувши матеріали справи № 19/133/09-16/271/10-23/5009/8094/11
Кредитори:
1. Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (69104, м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 13-а);
2. Державна податкова інспекція у Комунарському районі м. Запоріжжя (69050, м. Запоріжжя, вул. Оранжерейна, 23);
3. Запорізька обласна організація профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України (69044, м. Запоріжжя, м. Профспілок, 5);
4. Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (69600, м. Запоріжжя, вул.Сєдова,12);
5. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Відділення виконавчої дирекції фонду у м. Запоріжжі (69001, м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 23);
6. Приватне підприємство «Малахит-ХХІ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Героїв Сталінграду, 8/32);
7. Приватний підприємець ОСОБА_10 (АДРЕСА_4);
8. Приватне підприємство «Укртехпром» (49055, м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 49А);
9. Фізична особа-підприємець ОСОБА_11 (АДРЕСА_5);
10. Концерн «Міські теплові мережі» (69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137);
11. Закрите акціонерне товариство «МТЕК» (01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6);
12. Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 15);
13. ОСОБА_12 (69067, АДРЕСА_1);
14. ОСОБА_7 (69083, АДРЕСА_2);
15. ОСОБА_9 (69104, АДРЕСА_3);
16. ОСОБА_8 (69083, АДРЕСА_6);
17. Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (69000, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147);
18. ПАТ «УкрСиббанк» (61050, м. Харків, пр. Московський, 60, адреса листування: 69063, м. Запоріжжя, вул. Чекістів, 23);
19. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАЗ ФІНАНС» (01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, 10/10, офіс 60);
Банкрут: Відкрите акціонерне товариство «Автотранспортне підприємство № 12327» (69083, м. Запоріжжя, вул. Жасмінна, 5, ідент. код юридичної особи 03114170; скорочено - ВАТ «АТП № 12327»);
про визнання банкрутом,
ліквідатор - арбітражний керуючий Кирик Віктор Кирилович,
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Запорізької області від 16.01.2014 у справі № 19/133/09-16/271/10-23/5009/8094/11 визнано банкрутом ВАТ «АТП № 12327», відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Кирика В.К., зобов'язано ліквідатора здійснити публікацію оголошення щодо визнання боржника банкрутом, також зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
08.02.2014 в газеті «Голос України» № 24 опубліковано оголошення про визнання ВАТ «АТП № 12327» банкрутом.
Після публікації оголошення до господарського суду надійшли заяви кредиторів з вимогами до боржника, а саме: заява Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» вх.№09-06/1474 від 20.01.2014 (скорочено - АТ «УкрСиббанк»); заява Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів вх.№09-06/3955 від 26.02.2014; заява Концерну «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» (скорочено - концерн «МТМ») вх.№09-06/5189 від 14.03.2014; дві заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі вх.№09-06/5622 від 19.03.2014 та вх.№09-06/5623 від 19.03.2014; заява Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (скорочено - УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя) вх.№09-06/5294 від 17.03.2014; заява ОСОБА_7 вх.№09-06/6765 від 31.03.2014; заява Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (скорочено - ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області) вх.№09-06/7309 від 07.04.2014.
Заяви кредиторів з вимогами до боржника прийняті судом та призначені до розгляду на 22.04.2014. Розгляд справи неодноразово відкладався.
Також, до господарського суду надійшла уточнена заява УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя (вх.№09-06/9715 від 12.05.2014), згідно якої кредитором збільшено суму вимог до боржника. Дана заява прийнята судом і розглядається разом із первісно поданою заявою УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя.
В судових засіданнях ОСОБА_7, представники АТ «УкрСиббанк», УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя, концерну «МТМ», Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі, ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області підтримали заяви з вимогами до боржника.
26.05.2014 АТ «УкрСиббанк» надало суду уточнення до заяви з вимогами до боржника.
26.05.2014 ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області надала суду уточнений розрахунок суми податкового боргу.
26.05.2014 ліквідатором подано звіт про розгляд вимог кредиторів до боржника.
Розглянувши вимоги кредиторів, заявлених в ліквідаційній процедурі, суд виносить ухвалу про затвердження реєстру вимог кредиторів.
Згідно із ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
В пункті 29 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)» зазначено, що після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» зазначені заяви оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора. Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.
Частиною 3 статті 23 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Згідно із частиною 2 статті 25 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:
- розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
- розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
- дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
Частиною 2 статті 41 Закону про банкрутство передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; веде реєстр вимог кредиторів.
Постановою господарського суду Запорізької області від 16.01.2014 у справі № 19/133/09-16/271/10-23/5009/8094/11 визнано банкрутом ВАТ «АТП № 12327», відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Кирика В.К., зобов'язано ліквідатора здійснити публікацію оголошення щодо визнання боржника банкрутом, також зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
08.02.2014 в газеті «Голос України» № 24 опубліковано оголошення про визнання ВАТ «АТП № 12327» банкрутом.
Після публікації оголошення до господарського суду з вимогами до боржника звернулись такі кредитори: АТ «УкрСиббанк», з урахуванням уточнень до заяви про грошові вимоги до боржника; Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів; УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя, з врахуванням уточнень до заяви про грошові вимоги до боржника; концерн «МТМ»; Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі; ОСОБА_7; ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області, з урахуванням уточненого розрахунку суми податкового боргу.
Судом встановлено, вказаними кредиторами заяви подано з дотриманням строків, встановлених статтею 38 Закону про банкрутство.
Розглянувши вимоги АТ «УкрСиббанк» в сумі 460913,33 грн., суд визнав їх частково обґрунтованими, з огляду на таке.
АТ «УкрСиббанк» заявлено поточні вимоги в розмірі 460913,33 грн., з яких: 407167,39 грн. основного боргу, 53745,94 грн. пені. Також банк просить включити до реєстру 1218,00 грн. судового збору за заявою з вимогами до боржника. Вимоги банку в сумі 407167,39 грн. основного боргу є обґрунтованими та документально підтвердженими, тому включаються до реєстру окремо, як забезпечені вимоги. До першої черги задоволення слід включити вимоги банку в сумі 1218,00 грн. зі сплати судового збору у справі про банкрутство. Водночас, нарахування банком пені в сумі 53745,94 грн. у період з 16.07.2013 по 16.01.2014 під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, який введено 02.06.2009 ухвалою суду при порушенні провадження у справі про банкрутство, суд вважає безпідставним та таким, що суперечить приписам статті 12 Закону про банкрутство (в попередній редакції Закону, за якою було порушено провадження у справі та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів). У вказаній статті встановлено загальну заборону на нарахування штрафу і пені протягом часу дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, і її зміст не обмежується припиненням заходів забезпечення конкурсних вимог. Тому упродовж дії мораторію неустойка за невиконання поточних грошових зобов'язань не нараховується. Дані висновки узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду України, яка викладена в постановах від 12 березня 2013 року у справі № 3-71 гс 12 та від 1 жовтня 2013 року у справі № 3-27гс13, прийнятих за наслідками розгляду заяви про перегляд судових рішень господарських судів з підстав, передбачених статтею 11116 ГПК України.
Розглянувши вимоги Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 46844,96 грн., суд визнав їх обґрунтованими та документально підтвердженими (зокрема, виконавчими листами від 10.01.2011 у адміністративній справі № 2а-2656/10/0870 на суму 23924,56 грн. адміністративно-господарських санкцій, пені та від 07.07.2011 у адміністративній справі № 2а-0870/2603 на суму 22920,40 грн. адміністративно-господарських санкцій, пені).
Розглянувши вимоги концерну «МТМ» в сумі 1700,05 грн., з яких: 482,05 грн. основного боргу за поставку теплової енергії та 1218,00 грн. судового збору, сплаченого за заявою з вимогами до боржника, суд визнав їх обґрунтованими та документально підтвердженими (зокрема, актами про приймання-передачу теплової енергії за лютий 2010 року по вересень 2011 року та рахунками на оплату, які залишились неоплаченими боржником, том 16, а.с.133-160).
Розглянувши вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі в розмірі 7093,22 грн., з яких: 5628,83 грн. боргу за внесками та 1464,39 грн. пені, а також вимоги з капіталізації коштів в розмірі 2172279,03 грн., суд визнав їх обґрунтованими та документально підтвердженими (зокрема, постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.05.2012 у справі №0870/577/12, документами обліку страхових внесків та розрахунком з капіталізації коштів). Таким чином, до реєстру слід включити вимоги в розмірі 2177907,86 грн. - вимоги другої черги задоволення. Окремо до шостої черги включаються вимоги щодо пені в сумі 1464,39 грн.
Розглянувши вимоги УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя в розмірі 3128926,83 грн., суд визнав їх частково обґрунтованими, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
В пункті 29 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)» зазначено, що статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав. У зв'язку з цим здійснюється капіталізація платежів за заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 765 «Про реалізацію статей 45 і 92 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Що ж до витрат на виплату і доставку відповідних пенсій, то їх капіталізація чинним законодавством не передбачена. У ліквідаційній процедурі в установлений Законом строк можуть бути заявлені лише ті вимоги щодо витрат на виплату і доставку відповідних пенсій, які виникли в процедурах розпорядження майном та санації, оскільки після визнання боржника банкрутом відповідні зобов'язання не виникають.
Отже, в ліквідаційній процедурі пред'являються та, відповідно, задовольняються вимоги, що виникли під час провадження у справі про банкрутство, тобто процедурах розпорядження та санації.
За приписами частини 1 статті 38 Закону про банкрутство виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
Вказана стаття визначає наслідки визнання боржника банкрутом, які полягають у тому, що з моменту визнання боржника банкрутом припиняється виникнення нових зобов'язань боржника, зокрема, з податків і зборів (обов'язкових платежів) та щодо витрат на виплату і доставку відповідних пенсій.
З цього часу нові зобов'язання боржника виникають лише у випадках, передбачених Законом про банкрутство. Такими випадками є виникнення зобов'язань з оплати витрат, пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури (ч. 1 ст. 38, ч. 8 ст. 41 Закону про банкрутство). До цих витрат не відносяться податки і збори (обов'язкові платежі), витрати на виплату і доставку відповідних пенсій.
УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя заявлено вимоги в розмірі 241901,45 грн. боргу за внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 63360,52 грн. боргу зі сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, 2823664,86 грн. боргу зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з червня 2011 року по квітень2014 року.
Суд вважає, що вимоги УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя заявлено обґрунтовано лише в частині 241901,45 грн. боргу за внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 63360,52 грн. боргу по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та 2678713,40 грн. зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з червня 2011 року по січень 2014 року.
При цьому суд зазначає, що виникнення зобов'язань припиняється не з припиненням (ліквідуванням) юридичної особи, а з моменту винесенням судом постанови про відкриття ліквідаційної процедури юридичної особи - банкрута. Тому позиція УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя щодо нарахування боржнику суми боргу зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період лютий-квітень 2014 року в розмірі 144951,46 грн., що виник за час здійснення ліквідатором ліквідаційної процедури, є необґрунтованою.
Отже, до реєстру вимог кредиторів слід включити вимоги УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя у загальному розмірі 2983975,37 грн. Вимоги в розмірі 144951,46 грн. боргу зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з лютий-квітень 2014 року суд відхиляє.
Розглянувши вимоги ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області в сумі 5153516,46 грн. боргу, суд визнав їх обґрунтованими частково в силу такого.
ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області заявлено поточні вимоги в розмірі 5153516,46 грн., з яких: 29414993,61 грн. боргу за основним платежем, 2140726,06 грн. штрафних санкцій та 557366,50 грн. пені. Сума податкового боргу за основним платежем (2941493,61 грн.) та штрафними санкціями (2140726,06 грн.) підтверджується документами про узгодження суми податкового зобов'язання (податкові декларації, податкові повідомлення-рішення, долучені до справи). Також суд вважає обґрунтованим нарахування пені в сумі 28124,00 грн., розрахованої до дати порушення провадження у справі - 02.06.2009. У включенні решти пені (43172,79 грн.) слід відмовити, з огляду на приписи статті 12 Закону про банкрутство (в попередній редакції Закону, за якою було порушено провадження у справі та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів).
Розглянувши вимоги ОСОБА_7 в розмірі 9126,63 грн., суд визнав їх обґрунтованими та документально підтвердженими, а саме: заочним рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 29.12.2010 у справі №2-3989/10 про стягнення з боржника на користь ОСОБА_7 9126,63 грн. середнього заробітку за період затримки виплати, нарахованої, але не виплаченої, у в'язку із чим, суд включає ці вимоги до реєстру вимог кредиторів у пергу чергу задоволення.
Крім того, після визнання боржника банкрутом до суду надійшли виконавчі документи стосовно боржника, а саме: дублікат виконавчого листа Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 04.03.2013 у справі № 2-3352/10 про стягнення з боржника на користь ОСОБА_8 заборгованості з заробітної плати та компенсації середнього заробітку за час затримки у виплаті в розмірі 10605,76 грн.; виконавчі листи Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.11.2011 у справі № 2-3304/11 про стягнення з боржника на користь ОСОБА_9 середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 5926,58 грн. та моральної шкоди в розмірі 1000,00 грн.; виконавчий лист Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11.10.2011 у справі № 2-2873/2011 про стягнення з боржника на користь ОСОБА_12 середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 21445,20 грн.
Ліквідатором не було надано доказів погашення цих вимог, тому суд включає їх до реєстру вимог кредиторів у першу чергу задоволення. Вимоги ОСОБА_9 в розмірі 1000,00 грн. моральної шкоди підлягають включенню до шостої черги задоволення.
Щодо первісно визнаних судом вимог ОСОБА_12 в розмірі 15272,51 грн. ліквідатор надав відомості про погашення цього боргу.
При затвердженні реєстру вимог в ліквідаційній процедурі, суд враховує визнані судом вимоги конкурсних кредиторів (згідно ухвали господарського суду Запорізької області від 07.10.2009, постанови Донецького апеляційного господарського суду від 22.06.2011, з урахуванням часткового погашення боргу).
Керуючись ст.ст. 2, 7, 38, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 41, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати вимоги кредиторів:
- Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» (м. Харків, ідент. код - 09807750) в розмірі 408385,39 грн. з яких: 407167,39 грн. - забезпечені вимоги, 1218,00 грн. судового збору у справі про банкрутство - вимоги першої черги задоволення;
- Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 46844,96 грн. штрафних санкцій - вимоги шостої черги задоволення;
- Концерну «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» (м. Запоріжжя, ідент. код - 32121458) в розмірі 1700,05 грн., з яких: 482,05 грн. основного боргу - вимоги четвертої черги задоволення, 1218,00 грн. судового збору у справі про банкрутство - вимоги першої черги задоволення;
- Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя в розмірі 2983975,37 грн. - вимоги другої черги задоволення;
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі в розмірі 2179372,25 грн., з яких: 5628,83 грн. боргу за внесками - вимоги другої черги задоволення, 2172279,03 грн. капіталізації платежів - вимоги другої черги задоволення, 1464,39 грн. пені - вимоги шостої черги;
- Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області в розмірі 5110343,67 грн., з яких: 2941493,61 грн. боргу за основним платежем - вимоги третьої черги задоволення, 2140726,06 грн. штрафних санкцій, 28124,00 грн. пені - вимоги шостої черги задоволення;
- ОСОБА_7 (м. Запоріжжя) в розмірі 9126,63 грн. середнього заробітку за період затримки виплати, нарахованої, але не сплаченої, - вимоги першої черги задоволення.
Відмовити Публічному акціонерному товариству «УкрСиббанк» (м. Харків) у включенні до реєстру вимог кредиторів пені в розмірі 53745,94 грн.
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя у включенні до реєстру вимог кредиторів вимог в розмірі 144951,46 грн.
Відмовити Державній податковій інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області у включенні до реєстру вимог кредиторів пені в розмірі 43172,79 грн.
Затвердити реєстр вимог кредиторів:
1) Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі з вимогами в розмірі 3937140,06 грн. - друга черга задоволення;
2) Державна податкова інспекція у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області з вимогами в розмірі 3498201,06 грн. боргу за основним платежем - третя черга задоволення;
3) Запорізька обласна організація профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України з вимогами в розмірі 8249,78 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
4) Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції з вимогами в розмірі 7041,93 грн. основного боргу - друга черга задоволення;
5) Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі з вимогами в розмірі 2195981,19 грн. - друга черга задоволення;
6) Приватне підприємство «Малахит-ХХІ» (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 198129,53 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
7) Фізична особа - підприємець ОСОБА_10 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 9410,16 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
8) Приватне підприємство «Укртехпром» (м. Дніпропетровськ) з вимогами в розмірі 10807,97 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
9) Фізична особа - підприємець ОСОБА_11 (Запорізька область, смт. Кушугум) з вимогами в розмірі 14802,47 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
10) Концерн «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 2300,79 грн., з яких: 1082,79 грн. основного боргу - четверта черга задоволення; 1218,00 грн. судового збору у справі про банкрутство - перша черга задоволення;
11) Закрите акціонерне товариство «МТЕК» (м. Київ) з вимогами в розмірі 598804,30 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
12) Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 15849,60 грн. основного боргу - четверта черга задоволення;
13) ОСОБА_12 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 21445,20 грн. середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні - перша черга задоволення;
14) ОСОБА_7 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 9126,63 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - перша черга задоволення;
15) ОСОБА_9 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 6926,58 грн., з яких: 5926,58 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - перша черги задоволення, 1000,00 грн. моральної шкоди - шоста черга задоволення;
16) ОСОБА_8 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 10605,76 грн. заборгованості з заробітної плати та компенсації середнього заробітку за час затримки у виплаті - перша черга задоволення;
17) Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» (м. Харків) з вимогами в розмірі 1218,00 грн. судового збору у справі про банкрутство - перша черга задоволення.
Окремо внести до реєстру вимог кредиторів:
- Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАЗ ФІНАНС» (м. Київ) з вимогами в розмірі 6338167,20 грн. - забезпечені заставою майна боржника;
- Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» (м. Харків) з вимогами в розмірі 830321,11 грн. - забезпечені заставою майна боржника;
- Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя з вимогами в розмірі 26927,01 грн. штрафу - шоста черга задоволення;
- Державну податкову інспекцію у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області з вимогами в розмірі 2168850,06 грн. штрафу, пені - шоста черга задоволення;
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі з вимогами в розмірі 1464,39 грн. пені - шоста черга задоволення;
- Приватне підприємство «Малахит-ХХІ» (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 24078,99 грн. пені, штрафу - шоста черга задоволення;
- Фізичну особу - підприємця ОСОБА_10 (м. Запоріжжя) з вимогами в розмірі 3414,50 грн. пені - шоста черга задоволення;
- Приватне підприємство «Укртехпром» (м. Дніпропетровськ) з вимогами в розмірі 7648,73 грн. штрафу - шоста черга задоволення;
- Закрите акціонерне товариство «МТЕК» (м. Київ) з вимогами в розмірі 309489,01 грн. штрафу -шоста черга задоволення;
- Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів з вимогами в розмірі 46844,96 грн. штрафних санкцій - шоста черга задоволення;
Зобов'язати ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у відповідність до даної ухвали суду.
Зобов'язати ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів - 10.06.2014.
Копії ухвали надіслати: ліквідатору, банкруту; кредиторам.
Суддя Т.М. Шевченко