КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 травня 2014 року Справа № 810/2790/14
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого – судді Харченко С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Броварського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави, в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
про
Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 1011"
стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Броварський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави, в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 1011" фінансових санкцій у сумі 17000 грн. 00 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем добровільно не сплачено до бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу у вказаному вище розмірі, накладені на нього постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.08.2012 № 1514-ЦД-1-Е за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Територіальні органи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення, в силу закону здійснюють контроль за усуненням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність на ринку цінних паперів, порушень законодавства про цінні папери, виносять розпорядження про усунення виявлених правопорушень, застосовують фінансові санкції до суб`єктів господарювання у разі ухилення ними від виконання або несвоєчасного виконання розпорядження про усунення правопорушень, а також стягують у судовому порядку заборгованість по сплаті фінансових санкцій на користь Державного бюджету України.
Право звертатись до суду із заявами про захист прав і законних інтересів держави надано законом і прокурору. Підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Виявивши порушення інтересів держави, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості у зазначеному вище розмірі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.05.2014 відкрито скорочене провадження у даній справі. Копії зазначеної ухвали направлено прокурору та сторонам рекомендованими поштовими відправленнями.
Особи, які беруть участь у справі, належним чином повідомлені про розгляд вказаної справи в порядку скороченого провадження, про що свідчать наявні у матеріалах повідомлення про вручення прокурору та сторонам рекомендованих поштових відправлень (а.с. 18, 19, 20).
На день прийняття рішення у даній справі заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.
Розглянувши матеріали позовної заяви, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 1011" (ідентифікаційний код 20574855, місцезнаходження: 07454, Київська область, Броварський район, с. Требухів, вул. Броварська, буд. 58) зареєстроване в якості юридичної особи 15.11.1996. У жовтні 2012 року відбулась зміна організаційної форми юридичної особи відповідача з відкритого акціонерного товариства на товариство з обмеженою відповідальністю.
Судом встановлено, що протягом 2011 – 2012 років посадовими особами Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено ряд контролюючих заходів за дотриманням відповідачем вимог законодавства про цінні папери.
Так, контролюючим органом виявлено, що Відкритим акціонерним товариством «Автотранспортне підприємство 1011" в порушення вимог статті 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV та статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI не переведено у строк до 30.04.2011 випуск акцій документарної форми у бездокументарну форму існування. Крім того, контролюючим органом також встановлено, що відповідачем не дотримано приписів пункту 5 розділу ХVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI стосовно приведення у строк до 30.04.2011 статуту та внутрішнього положення акціонерного товариства у відповідність із нормами цього Закону.
За результатами перевірки Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відповідності до вимог пункту 10 частини першої статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР та пункту 1 розділу ХIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, винесено розпорядження від 05.08.2011 № 389-КУ, яким Відкрите акціонерне товариство «Автотранспортне підприємство 1011" зобов`язано усунути виявлені правопорушення та поінформувати уповноважену особу контролюючого органу про вжиті ним заходи у строк до 01.03.2012.
Станом на 08.08.2012 суб`єктом господарювання жодних пояснень та письмових доказів на підтвердження виконання вимог розпорядження позивача від 05.08.2011 № 389-КУ надано не було, порушення вимог законодавства про цінні папери не усунуто, про що уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт від 08.08.2012 № 1536-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
Враховуючи викладені обставини, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову від 08.08.2012, якою у відповідності до приписів пункту 4 розділу V Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470, призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів на 22.08.2012.
Постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.08.2012 № 1514-ЦД-1-Е, прийнятою за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 1011", на підставі вимог пункту 14 частини першої статті 8, пункту 8 частини першої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР, пункту 3 розділу VII, розділів ХIV та ХVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470, притягнуто суб`єкта господарювання до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. 00 коп. Вказане рішення направлено на його адресу за допомогою засобів поштового зв`язку, про що свідчать наявні у матеріалах справи копії реєстру рекомендованих відправлень від 30.08.2012 № 462 та квитанції від 30.08.2012.
Визначений чинним законодавством обов`язок щодо сплати фінансових санкцій у розмірі 17000 грн. 00 коп. у встановлені законодавством строки суб`єктом господарювання не виконано, про що позивачем було поінформовано прокуратуру Київської області (лист від 12.02.2014 № 03/01/1140) з метою вжиття нею заходів, направлених на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 1011" (правонаступника усіх прав та обов`язків Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 1011") цих коштів у судовому порядку.
Враховуючи вимоги статті 361 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII, прокурор від імені та в інтересах Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у зазначеному вище розмірі.
На час винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми або оскарження постанови Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.08.2012 № 1514-ЦД-1-Е відповідачем суду надано не було.
При прийнятті постанови в порядку скороченого провадження суд враховує положення наступних нормативно – правових актів: пункт 2 статті 121 Конституції України, статтю 361 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII, частину другу статті 2, частину другу статті 47 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV, частину першу статті 5, пункти 1, 5 розділу ХVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI, абзац 2 статті 1, статті 2, 3, 5, пункти 10, 14 частини першої статті 8, пункт 8 частини першої статті 11, статтю 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР, пункти 1, 2 розділу IV, пункти 1-3 розділу VII, пункти 1 – 3, 9 розділу ХIV, пункт 1 розділу ХVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 17000 грн. 00 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 69-71, 86, 94, 158, 159, 161, 162, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 1011" на користь Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Харченко С.В.