Постанова № 38872565, 15.05.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.05.2014
Номер справи
826/4886/14
Номер документу
38872565
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 травня 2014 року № 826/4886/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом

Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні»

до

Республіканського вищого професійного училища фізичної культури Міністерства освіти і науки України

про

стягнення заборгованості в сумі 1 700,00 грн

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» з позовом до Республіканського вищого училища фізичної культури Міністерства освіти і науки України про стягнення заборгованості в сумі 1 700, 00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2014 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі №8264886/14 та запропоновано відповідачу у строк до 12.05.2014 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

08.05.2014р. через канцелярію суду надійшло клопотання відповідача про перенесення строку надання письмових заперечень по справі, мотивоване тим, що Ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2014 р. про відкриття скороченого провадження у справі №8264886/14 надійшла на адресу відповідача 05.05.2014р., що унеможливило подачу письмових заперечень на позовну заяву до 12.05.2014р.

Суд критично ставиться до таких доводів відповідача, оскільки згідно вимог Ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2014р. про відкриття скороченого провадження, останнім днем подачі письмових заперечень було саме 15.05.2014р., і враховуючи твердження відповідача про отримання ним кореспонденції суду 05.05.2014р., на переконання суду відповідач мав достатньо часу для подання суду письмових заперечень (чи пояснень) щодо позовних вимог у разі їх наявності.

Таким чином, ні станом на 12.05.2014 р., ні станом на час розгляду даної справи по суті 15.05.2014 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.

Оскільки відповідачем не подано заперечення на позов, судом на підставі частин третьої, п'ятої статті 183-2 КАС України здійснено розгляд справи за наявними матеріалами.

Розглянувши адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штраф визначений у постановою від 24.01.2014 р. №08/12-15-3 .

Матеріалами справи встановлено, що Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст.14 Закону України «Про теплопостачання» та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131 зі змінами та доповненнями), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі - Інспекція), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві (далі - Інспекція) є структурним підрозділом Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Як слідує із матеріалів справи, Інспекцією в ході обстеження енергогосподарства відповідача встановлено порушення Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 16.10.2012 р. № 08/12-15-369 А/П.

Вимоги припису від 16.10.2012 р. №08/12-15-756 про усунення порушень нормативно-правових актів у сфері теплопостачання не виконані, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 16.01.2014 р. № 08/12-15-06 А/П.

Разом з тим, судом встановлено, що Інспекцією за ухилення від виконання припису від 16.10.2012 р. №08/12-15-756 постановою від 24.01.2014 р. №08/12-15-3 наклала на відповідача штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700,00 грн., який сплачується до Державного бюджету України.

Водночас, до цього часу штраф в сумі 1 700,00 грн. до Державного бюджету України відповідачем не сплачено, чим порушено вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Республіканського вищого училища фізичної культури Міністерства освіти і науки України штрафу в розмірі 1 700, 00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Республіканського вищого училища фізичної культури Міністерства освіти і науки України (код ЄДРПОУ 02125315) в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31119106700008, банк ГУ ДКСУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач - УДКСУ у Подільському районі м. Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 1700,00 грн.

Постанову суду виконати негайно.

Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя І.А. Качур