Постанова № 38868546, 14.05.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2014
Номер справи
805/4864/14
Номер документу
38868546
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2014 р. Справа №805/4864/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13:15

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кошкош О.О.

при секретарі Олійник А.І.

представника позивача Воробцової І.В.

відповідача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій. В обґрунтування позову зазначає, що під час перевірки старшим оперуповноваженим ПСМСД Вугледарського МВ ГУМВС України у Донецькій області встановлено факт продажу неповнолітній особі слабоалкогольного напою про що складено протокол про адміністративне правопорушення. 8 серпня 2013 року винесено рішення про застосування фінансових санкцій на суму 6 800,00 грн. Просив стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 800,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач та його представник у судовому засіданні заперечували проти позовних вимог, зазначили, що в матеріалах позовної заяви відсутній встановлений факт вини у вчинені правопорушення суб'єктом підприємницької діяльності. Просили відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 зареєстрована фізичною особою - підприємцем виконавчим комітетом 3 жовтня 2012 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про що свідчить виписка з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку платника податків у Мар'їнській ОДПІ.

Згідно договору районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості з громадянином щодо його професійного навчання №054313050800001 від 08.05.2013 року укладеного між робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та ОСОБА_4 останню направлено на підвищення кваліфікації, під конкретне замовлення роботодавця, шляхом стажування у ФОП ОСОБА_2 з 13.05.2013 року по 26.06.2013 року за спеціальністю - продавець продовольчих товарів.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративною комісією при виконавчому комітеті Вугледарської міської ради розглянута справа ДО №016677 від 14.05.2013 року за результатами якої гр.ОСОБА_4 продавець магазину «Піонер» ФОП ОСОБА_2 притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн. за продаж пляшки пива, ємкістю 0,5л неповнолітній особі, чим порушила вимоги статті 15-3 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон №481).

Судом встановлено, що 8 серпня 2013 року Мар'їнською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000020/05-38-17-02/НОМЕР_1 в сумі 6800,00 грн. на підставі матеріалу Міністерства доходів і зборів України №1841/7/05-99-21-01-13-1 від 17.07.2013 року про встановлення порушення, а саме: продаж пива особі, яка не досягла 18 років.

22 квітня 2014 року до ГУ Міндоходів у Донецькій області подана скарга на рішення №000020/05-38-17-02/НОМЕР_1 від 08.08.2013 року, яка залишена без задоволення, а спірне рішення без змін (рішення ГУ Міндоходів у Донецькій області №3693/10/05-99-10-05-12-2 від 06.05.2014 року).

Судом встановлено, що на час розгляду справи рішення про застосування фінансових санкцій від 8 серпня 2013 року №000020/05-38-17-02/НОМЕР_1 не скасовано і є діючим, штрафні санкції за цим рішенням відповідачем не сплачені.

Абзацом 1 пункту 2 статті 15-3 Закону №481 забороняється продаж слабоалкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років.

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону №481 у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 800,00 грн.

Таким чином, позивачем правомірно застосовано до відповідача штрафну санкцію в розмірі 6800 грн. за порушення ст. 15-3 Закону №481.

Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Постановою Кабінету міністрів України від 02.06.2003 року № 790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Порядок № 790).

Так, згідно п. 5.цього Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:

акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;

результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п. 10 Порядку № 790).

Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на зазначене, оскільки застосовані до відповідача фінансові санкції (штраф) у розмірі 6800,00 грн. не сплачені в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Беручи до уваги те, що сума податкового боргу відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджені матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, 85670, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету м.Вугледар, р/р №31115106700087, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, код ОКПО 38028736, податковий борг зі штрафної санкції в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.

Повний текст постанови виготовлений 19 травня 2014 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.