копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2009 року справа № 2-а-10563/08/0470
м. Дніпропетровськ категорія статобліку-6.6.4
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.
при секретарі судового засідання Дєговцові І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції
до Приватного підприємства «Тріалпром»
про стягнення боргу, -
в с т а н о в и в :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції, в якому позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить стягнути з Приватного підприємства «Тріалпром» податковий борг в розмірі 1704457, 33 грн. за рахунок його активів.
В обґрунтування позову ДПІ зазначила, що дана заборгованість виникла у зв'язку з донарахуванням податкових зобов'язань, штрафних санкцій на підставі перевірок, проведених позивачем. Заборгованість є узгодженим зобов'язанням платника податків, проте не сплачується останнім добровільно.
Відповідач до суду повторно не з'явився.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи та доводи представника позивача суд доходить висновку про часткове задоволення позову.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ПП «Тріалпром» знаходиться на обліку в Західно-Донбаській ОДПІ як платників податків та інших обов'язкових платежів.
Станом на момент вирішення справи за відповідачем обліковується податковий борг в загальному розмірі 1704457 грн. 33 коп., який складається із заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 757962, 30 грн., із заборгованості з податку на прибуток у розмірі 945815, 03 грн. та із заборгованості з комунального податку у розмірі 680, 00 грн.
Борг виник внаслідок несплати штрафних санкцій за несвоєчасне подання декларацій, що підтверджується Актом перевірки від 21.02.2008 року №28/15-213-34052292 та прийнятими за результатами перевірки податковими повідомленнями-рішеннями від 11.03.2008 року: №0049941542/0 та №0049931542/0, які були отримані відповідачем поштою 24.03.2009 року.
Також співробітниками Західно-Донбаській ОДПІ 08.09.2008 року була проведена невиїзна документальна перевірка , внаслідок якої було встановлено не надання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток, з ПДВ та розрахунку комунального податку. За результатами перевірки складено Акт №247/15-34052292 та прийняті податкові повідомлення-рішення від 08.09.2008 року: №0055061541/0, 0002721543/0, 0052161542/0, які були розміщені на дошці оголошень через неможливість вручення відповідачу.
Вищезазначені рішення не були оскаржені відповідачем в адміністративному чи судовому порядку.
Крім того Західно-Донбаською ОДПІ на підставі Акту перевірки від 17.10.2008 року №623-23/1-34052292, складеного за результатами невиїзної документальної перевірки, було донараховано податкові зобов'язання по податку на прибуток та ПДВ на підставі податкових повідомлень-рішень від 20.10.2008 року відповідно: №0000462341/0 та №0000472341/0, які отримані відповідачем поштою 11.12.2008 року.
Дані рішення оскаржувалися відповідачем в адміністративному порядку до Західно-Донбаської ОДПІ, проте скарги були залишення без задоволення та як наслідок 10.12.2008 року прийняті податкові повідомлення-рішення №0000462341/1 та №0000472341/1. Повторних скарг до вищестоящих податкових органів чи до суду відповідач не подавав.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог суд встановив, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості , пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів ).
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з вимогами ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4 цього Закону для подання податкової декларації. Сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Статтею 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до підп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України Закону України № 2181 Західно-Донбаською ОДПІ на адресу відповідача були направлені податкові вимоги, але податковий борг відповідачем сплачений не був.
Згідно з підп.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи той факт, що податковий борг відповідача перед бюджетом повністю доведено позивачем і підтверджено матеріалами справи суд приймає рішення про стягнення з Приватного підприємства «Тріалпром» податкового боргу в розмірі 1704457 грн. 33 коп.
При цьому суд зазначає, що вимога позивача стосовно стягнення боргу за рахунок активів боржника не може бути задоволена судом, оскільки суд не може самостійно визначити за рахунок яких активів може бути стягнуто податковий борг. Суд при вирішення спору встановлює наявність чи відсутність податкового боргу у платника податків, що і було здійснено в даному випадку.
На підставі викладеного суд доходить висновку, що позовні вимоги доведені позивачем, не спростовані відповідачем та підлягають частковому задоволенню з урахуванням висновків суду.
Керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції задовольнити частково.
Стягнути з Приватного підприємства «Тріалпром» на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 757962 (сімсот п'ятдесят сім тисяч дев'ятсот шістдесят дві) грн. 30 коп.
Стягнути з Приватного підприємства «Тріалпром» на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на прибуток у розмірі 945815 (дев'ятсот сорок п'ять тисяч вісімсот п'ятнадцять) грн. 03 коп.
Стягнути з Приватного підприємства «Тріалпром» на користь місцевого бюджету податковий борг з комунального податку у розмірі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп.
У задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови буде складений 19.06.2009 року.
Суддя Головко О.В.
З оригіналом згідно
Суддя