Постанова № 38833307, 16.05.2014, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2014
Номер справи
п/811/1097/14
Номер документу
38833307
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 травня 2014 року Справа № П/811/1097/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дегтярьової С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ятранське»

про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

за участю:

секретаря судового засідання - Ярошук Т.О.,

представників:

позивача - Демченко О.М.

відповідача - Кривоноса В.Д., Джугостранського В.М.

Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ятранське» про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 16 906,98 грн. та пені в сумі 1 213,42 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач використовує найману працю, однак ним не дотримано нормативу кількості робочих місць для працюючих інвалідів, а тому відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2012 році.

В судове засідання з'явився представник позивача, який позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Представники відповідача заперечили проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.05.2014 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено у строк до 22.05.2014 р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. №875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. №875-ХІІ забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70 «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

В судовому засіданні встановлено, що Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Ятранське» 08.04.2014 року подано до Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік (а.с.7), відповідно до змісту якого середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві відповідача у 2012 році складала 43 осіб, фонд оплати праці за 2012 рік становив 727 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника у 2012 році складала 16 907,00 грн. Таким чином, норматив створення робочих місць для інвалідів складає 2 робочих місця (43 х 0,04). Як вбачається зі звіту в 2012 році на СТОВ «Ятранське» працював один інвалід, а кількість робочих місць, на яких не працевлаштовані інваліди - 1 робоче місце.

У відповідності до ч.4 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 р. №803-ХІІ (який діяв на час виникнення спірних правовідносин), підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Судом встановлено, що відповідачем 20 лютого 2012 року подано до Новоархангельського районного центру зайнятості звіт про наявність вакансій за формою №3-ПН (а.с.33-34). Однак в 2012 році більше Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Ятранське» про наявність вакансій для інвалідів до Новоархангельського районного центру зайнятості не звітувало, чим порушено ч.4 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» та свідчить про невиконання обов'язку з щомісячного подання адміністративних даних у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій) призначених для працевлаштування інвалідів.

У відповідності до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. №875-ХІІ позивачем вірно визначено, що норматив робочих місць для інвалідів складає одне робоче місце. Також ним вірно визначено пеню: 359 днів прострочення за період з 16.04.2013 по 09.04.2014 р. в розмірі 1 213,42 грн. (16 906,98 грн. х 0,02% х 359).

Згідно до ч. 2 ст. 20 вказаного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Відповідачем на день розгляду справи адміністративно-господарські санкції не сплачено.

Згідно із п.п.3.1. пункту 3 вказаного Порядку порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення (наведених у постановах Правління Національного банку України), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ятранське» адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 18 120,40 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ятранське», код ЄДРПОУ 04340129 (26134, с. Ятрань, Новоархангельський р-н, Кіровоградської обл., вул. Шевченка, 36) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 16 906,98 грн. (шістнадцять тисяч дев'ятсот шість грн. 98 коп.) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1 213,42 грн. (одна тисяча двісті тринадцять грн. 42 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Дегтярьова