Ухвала суду № 38815091, 13.05.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2014
Номер справи
826/871/14
Номер документу
38815091
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/871/14 Головуючий у 1-й інстанції: Каракашьян С.К. Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.

У Х В А Л А

Іменем України

13 травня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Грищенко Т.М.,

суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,

при секретарі Киш С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 лютого 2014 р. у справі за адміністративним позовом Прокурора Обухівського району Київської області в інтересах держави, в особі Центрального територіального департаменту національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ

Прокурор Обухівського району Київської області в інтересах держави, в особі Центрального територіального департаменту національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" про стягнення штрафних санкцій з ПАТ «Центренерго» за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1 020,00 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 лютого 2014 р. позов задоволено повністю.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, про задоволення вимог ПАТ «Центренерго».

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що актом Департаменту НКЦПФР № 823-ЦД-1-Е від 05.06.2012 р. зафіксовано порушення ПАТ «Центренерго» ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1, розділу VІ «Положення про розкриття інформації емітентами паперів акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі»», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.06.10 №981 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19.08.10 за №707/18002 (зі змінами та доповненнями) (далі - Положення №981), а саме: нерозміщення в ЕСКРІН ПАТ «Центренерго» регулярної річної інформації за 2011 рік у термін, визначений чинним законодавством.

Такий висновок обґрунтовано тим, що названа інформація підлягає розміщенню до 03.05.2012 р., проте фактично була розміщена позивачем 14.05.2012 р.

Згаданий акт став підставою для прийняття відповідачем постанови №808-ЦД-1-Е від 13.06.2012 р. про накладення штрафу у розмірі 1 020 грн.

Факт несвоєчасного розміщення інформації сторонами не заперечується.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року № 3480-IV.

Стаття друга вказаного Закону визначає емітента як юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента, це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Частиною третьою статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. (ч. 6 ст. 40 Закону).

Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. №1591 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за № 97/13364.

Згідно пункту 3 Розділу І цього Положення емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії.

Положення про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.06.2010 р. № 981 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 р. за № 707/18002.

За змістом пункту 1 розділу VI названого Положення річна інформація розкривається шляхом розміщення в Електронній системі комплексного розкриття інформації та опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Законом який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів та встановлено статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Так, за змістом пункту 6 частини 1 названої статті даного Закону за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи наведені правові норми та фактичні обставини справи колегія суддів знаходить висновок суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову обґрунтованим.

Доводи апеляційної скарги про те, що чинним законодавством передбачена відповідальність за не розкриття інформації, а в даному випадку мало місце її несвоєчасне розкриття є помилковим.

Так, законодавством встановлені граничні терміни розкриття інформації. Не вчинення таких дій у встановлені строки є не розкриттям інформації

Тобто, у даній правовій ситуації не розкриття та несвоєчасне розкриття є тотожними поняттями.

Підсумовуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята судом відповідно до норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

Згідно з ст. ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 лютого 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Т.М.Грищенко

Судді І.О.Лічевецький

В.Е. Мацедонська

Головуючий суддя Грищенко Т.М.

Судді: Лічевецький І.О.

Мацедонська В.Е.