Ухвала суду № 38812325, 22.05.2014, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2014
Номер справи
824/2025/14-а
Номер документу
38812325
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 травня 2014 р. м. Чернівці Справа № 824/2025/14-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш Віталій Олександрович, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Сокирянської районної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання протиправним дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (позивач) просить суд визнати протиправною постанову Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області (відповідач-1) від 05.03.2014 року по ВП№39824167 та зобов'язати Сокирянську районну державну адміністрацію (відповідач-2), Управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації (відповідач-3) шляхом укладення угоди з підрядною організацією на виконання постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 04.07.2013 року у справі №824/1335/13-а, у встановлений законом спосіб, оплатити та провести капітальний ремонт сільської хати в АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В позовній заяві позивач зазначає, що він є інвалідом 1-ї групи та прирівняний до ветеранів Великої Вітчизняної Війни, проте докази на підтвердження вказаного факту в матеріалах справи відсутні.

Також, у відповідності до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У позовній заяві позивач зазначив відповідачами відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області, Сокирянську районну державну адміністрацію та Управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації, однак, у позовній заяві, в супереч п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, позивач жодним чином не обґрунтовує свої вимоги та зміст позовних вимог щодо Сокирянської районної державної адміністрації.

Окрім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними)

Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною другою ст. 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати протиправною постанову Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області від 05.03.2014 року по ВП№39824167. Однак, позивач не надав суду клопотання про поновлення строку на звернення до адміністративного суду та не обґрунтував поважність причин пропуску десятиденного строку звернення до суду про оскарження постанови Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області від 05.03.2014 року по ВП№39824167. При цьому, позивач не вказав у позовній заяві про дату отримання ним оскаржуваної постанови та не надав суду відповідних доказів

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою. Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно у строк встановлений судом надати:

- докази звільнення позивача від сплати судового збору згідно Закону України "Про судовий збір";

- у відповідності до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України обґрунтування вимог та зміст позовних вимог щодо Сокирянської районної державної адміністрації;

- клопотання про поновлення строку на звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності причин його пропуску та нананням інформаціїї про дату отримання оскаржуваної постанови Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області від 05.03.2014 року по ВП№39824167.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Григораш В.О.