УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" листопада 2013 р. справа № 0870/3643/12
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Шлай А.В.
суддів: Іванова С.М. Чабаненко С.В.
за участю секретаря судового засідання: Кязимової Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Жовтневої районної організації Соціалістичної партії України на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2012 року у справі № 0870/3643/12 за позовом Жовтневої районної організації Соціалістичної партії України до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, третя особа Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Запорізької області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Жовтнева районна організація Соціалістичної партії України звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби від 13 грудня 2011 року № 0007031501. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за результатами проведеної камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток, на підставі акту перевірки від 06 грудня 2011 року № 518/25766826, відповідачем винесено спірне податкове повідомлення - рішення, яким визначено суму штрафних санкцій за платежем з податку на прибуток у сумі 1192 грн. 00 коп. Перевіркою встановлено порушення норм п.п.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме: несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток. Позивач зазначає, що є неприбутковою організацією, а тому взагалі не повинен подавати декларації з податку на прибуток.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2012 року у задоволенні адміністративного позову Жовтневій районнїї організації Соціалістичної партії України відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Жовтнева районна організація Соціалістичної партії України звернулась з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просила скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Апелянт зазначає, що судом не враховано, що фінансові санкції, накладені на позивача за результатами камеральної перевірки, прийняті на підставі Податкового кодексу України, який набрав законної сили лише 01 січня 2011 року, тоді як відповідачем перевірявся звітний період 2009,2010 та перший квартал 2011 років.
Відповідач в письмових запереченнях на апеляційну скаргу просив рішення суду першої інстанції залишити без змін як законне та обґрунтоване.
Сторони, належним чином повідомлені про день, місце і час розгляду апеляційної скарги, доказом чого є повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень, у судове засідання не прибули, про причини неприбуття не повідомили.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
У відповідності до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції на підставі письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, Жовтнева районна організація соціалістичної партії України з 04 серпня 2006 року по 30 березня 2012 року перебувала на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, після чого у зв'язку зі зміною місцезнаходження, була прийнята на облік до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби. 06 грудня 2011 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена камеральна перевірка податкової звітності позивача з податку на прибуток. За результатами перевірки складений акт від 06 грудня 2011 року № 518/25766826, яким встановлено порушення позивачем підпункту 4.1.4 пункту 4.1 ст. 4 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.п.16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" - несвоєчасно подано декларації з податку на прибуток за періоди: 1 квартал, 1 півріччя, 3 квартали 2009 року, 2009 рік, 1 квартал, 1 півріччя, 3 квартали 2010 року. 2010 рік та 1 квартал 2011 року. На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 13 грудня 2011 року № 0007031501, яким визначено суму штрафних санкцій за платежем з податку на прибуток у сумі 1192 грн. 00 коп.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність спірного податкового повідомлення-рішення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п. 2.1-2.4 Розділу 2 Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 232 від 11.07.1997 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 серпня 1997 р. за № 291/2095, яке діяло на час виникнення спірних правовідносин, до Реєстру заносяться неприбуткові організації та установи, які згідно із пунктом 7.11 статті 7 Закону звільняються від сплати податку на прибуток.
Для внесення до Реєстру неприбуткова організація або установа повинні подати (надіслати) до податкового органу за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою №1-РН згідно з додатком 1 до цього Положення, а також копію статутних і установчих документів.
З 01 квітня 2011 року процедура реєстрації неприбуткових підприємств регулюється Положенням про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 37 від 24 січня 2011 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 лютого 2011 р. за № 161/18899, відповідно до пункту 157.12 статті 157 розділу III Податкового кодексу України. Процедура реєстрації неприбуткової організації за останнім Положення не змінилася.
В матеріалах справи міститься Рішення № 428 від 20 жовтня 2011 року про внесення Жовтневої районної організації соціалістичної партії України до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Присвоєно ознаку неприбуткової установи - 0008. Також до матеріалів додано реєстраційну заяву позивача від 04 жовтня 2011 року, відповідно до якої було прийняте Рішення № 428. Рішення приймалося Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя, на обліку в якій позивач на той час знаходився. Пізніше, після переходу позивача на облік до Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, останньою також було прийнято рішення № 861 від 09 квітня 2012 року про внесення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на підставі заяви позивача від 26 березня 2012 року № 18.
Позивачем до податкового органу подавалися податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за перевіряємий період: 1 квартал, 1 півріччя, 3 квартали 2009 року, 2009 рік, 1 квартал, 1 півріччя, 3 квартали 2010 року. 2010 рік та 1 квартал 2011 року. Разом з тим, відповідач зазначає, що так як позивач не був на той час неприбутковою організацією, він не повинен був подавати вказані звіти, так як на загальних підставах поданню підлягали декларації з податку на прибуток. У зв'язку з тим, що декларації за період, вказаний в акті перевірки не подавались, податковим органом було встановлено порушення, які задокументовано в акті перевірки від 06 грудня 2011 року № 518/25766826, та винесено податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п.16.4. статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.
Згідно з п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відтак, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо відповідачем було правомірності застосування штрафних санкцій за несвоєчасну подачу декларацій по податку на прибуток, у зв'язку з чим спірне податкове повідомлення-рішення є обґрунтованим.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на те, що судом першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення не допущено порушень норм матеріального і процесуального права, а викладені в ньому висновки відповідають обставинам справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 195-196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області - залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03 листопада 2011 року у справі № 2а-0870/5060/11 - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її складення у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.В. Шлай
Суддя: С.М. Іванов
Суддя: С.В. Чабаненко