ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/861/14-a
20 травня 2014 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Костецькій Н.Т.
за участю:
представника позивача - Коваленко О.І.;
представника відповідача - Стиранки Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за
позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області
до Теребовлянської центральної районної комунальної лікарні
про зобов'язання виконати пункт 3 вимог від 14.02.2014 року №19-04-13-14/1349,-
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекції в Тернопільській області (надалі по тексту - позивач, або ДФІ в Тернопільській області) звернулася до суду з адміністративним позовом до Теребовлянської центральної районної комунальної лікарні (далі - Лікарня або відповідач) про зобов'язання виконати пункт 3 вимог від 14.02.2014 року №19-04-13-14/1349, а саме стягнути з Іванівської сільської ради видатки на оплату вартості комунальних послуг (газопостачання) в сумі 13 768,09 грн.
Під час розгляду справи представником позивача подано клопотання про зменшення суми позовних вимог, а саме, сумою до стягнення просить вважати 5 768 грн.
Представник позивача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала в повному обсязі з мотивів, викладених в адміністративному позові, суду пояснила, що на підставі акту ревізії від 11.02.2014 року №04-22/36 Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області направлено вимоги головному лікарю Теребовлянської центральної районної комунальної лікарні 14.02.2014 року №19-04-13-14/1349, п.3 яких його зобов'язано стягнути з Іванівської сільської ради видатки на оплату вартості комунальних послуг (газопостачання) в сумі 13 768,09 грн. Вказаним вимогам встановлено термін виконання до 09.04.2014 року. Проте, станом на 24.04.2014 року Відповідачем не виконано в повному обсязі п.3 вимог, внаслідок чого Лікарні завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 5 768 грн.
З врахуванням вищенаведеного, представник позивача просить зобов'язати виконати в повному обсязі пункт 3 вимог від 14.02.2014 року №19-04-13-14/1349, а саме стягнути з Іванівської сільської ради видатки на оплату вартості комунальних послуг (газопостачання) в сумі 5 768 грн.
Представник відповідача проти позовних вимог не заперечував, суду пояснив, що ним вживаються заходи для повного виконання вищезазначеного пункту вимог, проте через неналежні заходи, щодо відшкодування видатків на оплату вартості комунальних послуг зі сторони Іванівської сільської ради вимоги ДФІ на даний час виконані не в повному обсязі.
Крім пояснення представників позивача та відповідача, судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що відповідно до п.1.2.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на IV квартал 2013 року, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Теребовлянської центральної районної комунальної лікарні за період з 01.05.2011 р. по 31.12.2013 р., якою встановлено ряд порушень та недоліків, що відображені в акті ревізії від 11.02.2014 року №04-22/36, який підписано без заперечень.
Як вбачається з матеріалів справи, під час обстежень та обмірів приміщення встановлено, що частину опалювальної площі займає Іванівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, а частину - Іванівська сільська рада. Оплата за спожитий природний газ проводилась Лікарнею, згідно показників газового лічильника, який враховує витрати газу на опалення приміщення, в тому числі і площу, яку займає Іванівська сільська рада.
Ревізією встановлено, що в порушення пункту 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. №228, в період з 01.10.2011 р. по 31.12.2013 р., видатки на оплату вартості комунальних послуг (газопостачання), спожитих Іванівською сільською радою планувалися і затверджувалися в кошторисах Лікарні, що призвело до включення недостовірних даних до проектів кошторисів (бюджетних запитів), затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань та оплати цих видатків за рахунок коштів Лікарні.
На підставі акту ревізії Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області направлено вимоги головному лікарю Стиранці Я.В. від 14.02.2014 р. №19-04-13-14/1349, пунктом 3 яких його зобов'язано стягнути з Іванівської сільської ради видатки на оплату вартості комунальних послуг (газопостачання) в сумі 13 768,09 грн.
Судом встановлено, що у встановлений термін та на час подання даного позову, відповідачем не забезпечено виконання в повному обсязі вищевказаного пункту вимог.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" орган державного фінансового контролю уповноважений звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З врахуванням викладеного, суд прийшов до переконання про задоволення позовних вимог шляхом зобов'язання Теребовлянської центральної районної комунальної лікарні виконати в повному обсязі пункт 3 вимог Державної фінансової інспекції в Тернопільській області викладених в листі від від 14.02.2014 р. №19-04-13-14/1349.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Теребовлянську центральну комунальну районну лікарню (48100, м.Теребовля, вул.Січових Стрільців, 25, код ЄДРПОУ 02001015) виконати в повному обсязі п.3 вимог Державної фінансової інспекції в Тернопільській області від 14 лютого 2014 року №19-04-13-14/1349, а саме: стягнути в установленому законом (судовому) порядку з Іванівської сільської ради кошти в сумі 5 768 грн., які перерахувати до Теребовлянського районного бюджету за кодлом "інші надходження" 21080500 на рахунок 3149535700468, як незаконні видатки, проведені в минулих бюджетних періодах.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 травня 2014 року.
Суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.