Постанова № 38720077, 17.04.2014, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2014
Номер справи
п/811/808/14
Номер документу
38720077
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

17 квітня 2014 року Справа №П/811/808/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянув у порядку скороченого провадження в м. Кіровограді адміністративну справу

за позовом: Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області

до відповідача: Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області

про застосування заходів реагування.

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області звернулося з позовом до Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області, шляхом зупинення робіт з експлуатації котлів НІІСИТУ-5, реєстраційні №395, 396, які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н. с. Григорівка, вул. Леніна, 24 (Григорівська ЗШ І-ІІІ ступеню); котлів НІІСТУ-5 (2 шт.), які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Велика Андрусівка, вул. Дикого, 1 (Андрусівська ЗШ І-ІІІ ступеню); котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні №398, 399, Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Захарівка, вул. Гагаріна, 6 (Захарівська ЗШ І - ІІІ ступеню), у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що плановою перевіркою опалювальних котелень Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області виявлено порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників, у зв'язку з чим виникла необхідність для зупинення робіт з експлуатації котлів НІІСИТУ-5, реєстраційні №395, 396, які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н. с. Григорівка, вул. Леніна, 24 (Григорівська ЗШ І-ІІІ ступеню); котлів НІІСТУ-5 (2 шт.), які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Велика Андрусівка, вул. Дикого, 1 (Андрусівська ЗШ І-ІІІ ступеню); котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні №398, 399, Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Захарівка, вул. Гагаріна, 6 (Захарівська ЗШ І - ІІІ ступеню).

Відповідачем копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано 28.03.2014 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.29). Заперечення проти позову чи заяви про визнання позову у встановлений строк відповідачем до суду не надіслано.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

У період з 04.03.2014 р. по 05.03.2014 р. посадовою особою Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області відповідно до наказу №19-од від 11.02.2014 р. та направлення №202 від 17.02.2014 р. (а.с.20) проведено планову перевірку опалювальної котельні Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації (Григорівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів), за результатами якої складено акт №18-АШ від 05.03.2014 р., висновками якого встановлено:

- не проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду (технічного опосвідчення) після закінчення граничного строку експлуатації котлів НІІСТУ-5, реєстраційні №395, 396 - п.16.2.8 НПАОП 0.00-1.26-96 (Правила будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 Мпа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115оС); п.8.21 НПАОП 0.00-8.18-04 (постанова КМУ №687 від 26.05.2004 р.);

- не отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки (технічне обслуговування і ремонт водогрійних котлів) та на їх експлуатацію - постанова КМУ від 25.10.2011 р. №1107 (додаток 2, 3), ст.21 Закону України «Про охорону праці»;

- не призначення особи відповідальної за справний стан і безпечну експлуатацію котлів згідно вимог НПАОП - п.15.2 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не доопрацювання графіка та інструкції перевірки справності схеми і приладів автоматики безпеки котлів, а результати перевірки не постійно заносяться в спеціальний журнал - п.15.17 НПАОП 0.00-1-26-96;

- при проведенні інструктажів з охорони праці не вносяться усі необхідні записи до журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці - п.6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 (Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці);

- не доопрацьовано оперативні (експлуатаційні) схеми трубопроводів підприємства, а схеми включення та режимні карти не вивішено на робочих місцях - п.15.10 НПАОП 0.00-1-26-96;

- на підприємстві не постійно проводиться обстеження котлів та трубопроводів комісією підприємства з наступним повідомленням інспектора ДГПН - п.15.1 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не проведення в повному обсязі обстеження споруд підприємства (димових труб) котелень згідно вимог НПАОП - п.1.2.1, 1.8 НПАОП 45.2-1.01-98;

- не всі новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи проходять стажування - п.7.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- на котлах не в усіх необхідних місцях встановлені перевірені та опломбовані манометри - п.12.4.9, 12.4.12 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не на всіх дільницях переглянуті та видані під розпис обслуговуючому персоналу і вивішені на робочих місцях виробничі інструкції та режимні карти котлів - п.15.10 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не в повному обсязі виконано фарбування та маркування трубопроводів згідно вимог ГОСТ 14202 - п.14.1 НПАОП 0.00-1.11-98;

- не на всіх маховиках арматури позначено напрям обертання при відкриванні та закриванні арматури - п.8.54 НПАОП 0.00-1.11-98;

- роботодавцем не забезпечено в повному обсязі структурні підрозділи підприємства нормативно-правовими актами з охорони праці - ст.13 Закону України «Про охорону праці»;

- не призначення інженерно-технічного працівника відповідального за підготовку об'єктів та проведення газонебезпечних робіт згідно вимог НПАОП - НПАОП 0.00-5.11-85 (Типова інструкція по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт);

- суб'єктом господарювання будівель не забезпечено збереження в необхідній кількості технічної документації, а саме: типові проекти, акти робочих та державних комісій, проекти ремонтів, реконструкцій, паспорти технічного стану будівлі (споруди) - п.1.2.4 НПАОП 45.2-1.01-98;

- вхідні двері до котельні не мають таблички «Стороннім вхід заборонено» - п.11.7 НПАОП 0.00-1.26-96;

- не призначено в необхідній кількості навченого та атестованого персоналу - п.15.3 НПАОП 0.00-1.26-96 (а.с.11-13).

05.03.2014 р. акт №18-АШ від 05.03.2014 р. вручено начальнику Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області Сачевській Л.Р. (а.с.13). Зазначеним актом попереджено про необхідність негайного зупинення робіт у Григорівській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів (Світловодський район с. Григорівка, вул. Леніна, 34) з експлуатації котлів НІІСТУ-5, реєстраційні номери 395, 396 (а.с.12, зі зворотного боку).

Позивач вказує, що 4 із 18 виявлених та відображених в акті №18-АШ від 05.03.2014 р. порушень створюють загрозу життю і здоров'ю людей.

У період з 05.03.2014 р. по 06.03.2014 р. посадовою особою Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області відповідно до наказу №19-од від 11.02.2014 р. та направлення №202 від 17.02.2014 р. (а.с.20) проведено планову перевірку опалювальної котельні Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації (Андрусівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів), за результатами якої складено акт №19-АШ від 06.03.2014 р., висновками якого встановлено:

- відсутність паспортів на опалювальні котли НІІСТУ-5 (2 шт.) - п.10.2, 15.4 НПАОП 0.00-1.26-96;

- суб'єктом господарювання не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (технічне обслуговування і ремонт водогрійних котлів) та на їх експлуатацію - постанова КМУ від 25.10.2011 р. №1107 (додаток 2, 3), ст.21 Закону України «Про охорону праці»;

- не проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду (технічного опосвідчення) після закінчення граничного строку експлуатації котлів НІІСТУ-5 - п.16.2.8 НПАОП 0.00-1.26-96 (Правила будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 Мпа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115оС); п.8.21 НПАОП 0.00-8.18-04 (постанова КМУ №687 від 26.05.2004 р.);

- при проведенні інструктажів з охорони праці не вносяться усі необхідні записи до журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці - п.6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 (Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці);

- не доопрацьовано оперативні (експлуатаційні) схеми трубопроводів підприємства, а схеми включення та режимні карти не вивішено на робочих місцях - п.15.10 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не складено графіку та інструкції перевірки справності схеми і приладів автоматики безпеки котлів, а результати перевірок не постійно заносяться в спеціальний журнал - п.15.7 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не проведення в повному обсязі обстеження споруд підприємства (димових труб) котелень згідно вимог НПАОП - п.1.2.1, 1.8 НПАОП 45.2-1.01-98;

- не всі новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи проходять стажування - п.7.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- на котлах не в усіх необхідних місцях встановлені перевірені та опломбовані манометри - п.12.4.9, 12.4.12 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не на всіх дільницях переглянуті та видані під розпис обслуговуючому персоналу і вивішені на робочих місцях виробничі інструкції та режимні карти котлів - п.15.10 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не в повному обсязі виконано фарбування та маркування трубопроводів згідно вимог ГОСТ 14202 - п.14.1 НПАОП 0.00-1.11-98;

- не на всіх маховиках арматури позначено напрям обертання при відкриванні та закриванні арматури - п.8.54 НПАОП 0.00-1.11-98;

- роботодавцем не забезпечено в повному обсязі структурні підрозділи підприємства нормативно-правовими актами з охорони праці - ст.13 Закону України «Про охорону праці»;

- не призначення інженерно-технічного працівника відповідального за підготовку об'єктів та проведення газонебезпечних робіт згідно вимог НПАОП - НПАОП 0.00-5.11-85 (Типова інструкція по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт);

- суб'єктом господарювання будівель не забезпечено збереження в необхідній кількості технічної документації, а саме: типові проекти, акти робочих та державних комісій, проекти ремонтів, реконструкцій, паспорти технічного стану будівлі (споруди) - п.1.2.4 НПАОП 45.2-1.01-98;

- не призначено в необхідній кількості навченого та атестованого персоналу - п.15.3 НПАОП 0.00-1.26-96 (а.с.14-16).

06.03.2014 р. акт №19-АШ від 06.03.2014 р. вручено начальнику Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області Сачевській Л.Р. (а.с.16). Зазначеним актом попереджено про необхідність негайного зупинення робіт у Андрусівській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів (Світловодський район с. Велика Андрусівка, вул. Дикого, 1) з експлуатації котлів НІІСТУ-5 (а.с.15, зі зворотного боку).

Позивач зазначає, що 5 із 17 виявлених та відображених в акті №19-АШ від 06.03.2014 р. порушень створюють загрозу життю і здоров'ю людей.

У період з 06.03.2014 р. по 07.03.2014 р. посадовою особою Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області відповідно до наказу №19-од від 11.02.2014 р. та направлення №202 від 17.02.2014 р. (а.с.20) проведено планову перевірку опалювальної котельні Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації (Захарівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів), за результатами якої складено акт №20-АШ від 07.03.2014 р., висновками якого встановлено:

- суб'єктом господарювання не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (технічне обслуговування і ремонт водогрійних котлів) та на їх експлуатацію - постанова КМУ від 25.10.2011 р. №1107 (додаток 2, 3), ст.21 Закону України «Про охорону праці»;

- не проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду (технічного опосвідчення) після закінчення граничного строку експлуатації котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні №398, 399 - п.16.2.8 НПАОП 0.00-1.26-96 (Правила будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 Мпа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115оС); п.8.21 НПАОП 0.00-8.18-04 (постанова КМУ №687 від 26.05.2004 р.);

- не призначення особи відповідальної за справний стан і безпечну експлуатацію котлів згідно вимог НПАОП - п.15.2 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не призначено в необхідній кількості навченого та атестованого персоналу - п.15.3 НПАОП 0.00-1.26-96;

- при проведенні інструктажів з охорони праці не вносяться усі необхідні записи до журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці - п.6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 (Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці);

- не складено графіку та інструкції перевірки справності схеми і приладів автоматики безпеки котлів, а результати перевірок не постійно заносяться в спеціальний журнал - п.15.7 НПАОП 0.00-1-26-96;

- не проведення в повному обсязі обстеження споруд підприємства (димових труб) котелень згідно вимог НПАОП - п.1.2.1, 1.8 НПАОП 45.2-1.01-98;

- не всі новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи проходять стажування - п.7.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- не на всіх дільницях переглянуті та видані під розпис обслуговуючому персоналу і вивішені на робочих місцях виробничі інструкції та режимні карти котлів - п.15.10 НПАОП 0.00-1-26-96;

- на котлах не в усіх необхідних місцях встановлені перевірені та опломбовані манометри - п.12.4.9, 12.4.12 НПАОП 0.00-1-26-96;

- роботодавцем не забезпечено в повному обсязі структурні підрозділи підприємства нормативно-правовими актами з охорони праці - ст.13 Закону України «Про охорону праці»;

- не призначення інженерно-технічного працівника відповідального за підготовку об'єктів та проведення газонебезпечних робіт згідно вимог НПАОП - НПАОП 0.00-5.11-85 (Типова інструкція по організації безпечного проведення газонебезпечних робіт);

- суб'єктом господарювання будівель не забезпечено збереження в необхідній кількості технічної документації, а саме: типові проекти, акти робочих та державних комісій, проекти ремонтів, реконструкцій, паспорти технічного стану будівлі (споруди) - п.1.2.4 НПАОП 45.2-1.01-98 (а.с.17-19).

07.03.2014 р. акт №20-АШ від 07.03.2014 р. вручено начальнику Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області Сачевській Л.Р. (а.с.19). Зазначеним актом попереджено про необхідність негайного зупинення робіт у Захарівській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів (Світловодський район с. Захарівка, вул. Гагаріна, 6) з експлуатації котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні номери 398, 399 (а.с.18, зі зворотного боку).

Позивач вказує, що 4 із 17 виявлених та відображених в акті №20-АШ від 07.03.2014 р. порушень створюють загрозу життю і здоров'ю людей.

У відповідності до абз.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. №877-V (далі за текстом - Закон) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з абз.2 ч.1 ст.38 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1994 р. №2694-ХІІ державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до п.1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого указом Президента України від 06.04.2011 р. №408/2011, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

У відповідності до пп.1 п.3 вказаного Положення основними завданнями Держгірпромнагляду України є реалізація державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, здійснення державного гірничого нагляду, охорони надр, промислової безпеки у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно з п.6 зазначеного Положення Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.

Відповідно до з п.1 Положення про територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 02.12.2011 р. №186-к Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України та їй підпорядковується (а.с.22, зі зворотного боку)

На підставі пп.7 п.4 зазначеного Положення Територіальне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює у визначеному порядку державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю (а.с.23, зі зворотного боку).

Відповідно до ч.7 ст.7 Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Згідно з абз.1 ч.5 ст.4 Закону повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

На підставі п.2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду. державного нагляду (контролю) у сфері промислово безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України. затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 р. №826 (далі за текстом - Положення) право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників.

Згідно з абз.5 п.1.4 Положення загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1994 р. №2694-ХІІ державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

У відповідності до ч.1 ст.13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Згідно з ч.1, 3 ст.21 Закону України «Про охорону праці» виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на зміст актів №18-АШ від 05.03.2014 р., №19-АШ від 06.03.2014 р., №20-АШ від 07.03.2014 р. судом встановлено, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю працівників.

Відділом освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області до суду не надано доказів усунення порушень виявлених під час планової перевірки та відображених в актах №18-АШ від 05.03.2014 р., №19-АШ від 06.03.2014 р., №20-АШ від 07.03.2014 р. Водночас суд зауважує, що відповідачем не надано заперечень чи зауважень до зазначених актів перевірки.

З огляду на викладене, приймаючи до уваги не усунення відповідачем порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, суд дійшов висновку, що подальша експлуатація котлів НІІСИТУ-5, реєстраційні №395, 396, які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н. с. Григорівка, вул. Леніна, 24 (Григорівська ЗШ І-ІІІ ступеню); котлів НІІСТУ-5 (2 шт.), які розташовані за адресою: Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Велика Андрусівка, вул. Дикого, 1 (Великоандрусівська ЗШ І-ІІІ ступеню), а також котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні №398, 399, Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Захарівка, вул. Гагаріна, 6 (Захарівська ЗШ І - ІІІ ступеню) створює загрозу життю та здоров'ю працівників, а тому позовні вимоги Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до п.10 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Водночас суд зауважує, що відповідно до абз.8 ч.5 ст.4 Закону застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.

Згідно з ч.12 ст.1832 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 167, 183І, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Застосувати відносно Відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02144174 (27500, м. Світловодськ Кіровоградської області, вул. Коцюбинського, 19) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом повного зупинення виконання робіт з експлуатації котлів НІІСИТУ-5, реєстраційні №395, 396, які розташовані за адресою: Кіровоградська область, Світловодський район с. Григорівка, вул. Леніна, 24 (Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів); котлів НІІСТУ-5 у кількості двох штук, які розташовані за адресою: Кіровоградська область, Світловодський район, с. Велика Андрусівка, вул. Дикого, 1 (Великоандрусівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів); котлів ЕЛГА-Г, реєстраційні №398, 399, Кіровоградська область, Світловодський район, с. Захарівка, вул. Гагаріна, 6 (Захарівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.М. Момонт