Постанова № 38671467, 15.05.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2014
Номер справи
807/1545/14
Номер документу
38671467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1545/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Закарпатській області до Селянського фермерського господарства "Крістол" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Закарпатській області (далі - позивач, ТУ Держгірпромнагляду в Закарпатській області) звернулось до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Селянського фермерського господарства "Крістол" (далі - відповідач, СФГ "Крістол"),яким просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача, шляхом заборони СФГ "Крістол" до усунення виявлених порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт:

- ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району;

- експлуатацію екскаватора ЕО 4321А, реєстраційний № НОМЕР_1;

- експлуатацію екскаватора ЕО 4112А, реєстраційний № НОМЕР_2;

- експлуатацію бульдозера Т-100 МЗ, реєстраційний № НОМЕР_3;

- експлуатацію трактора Т-150К, реєстраційний № НОМЕР_4,

оскільки таке ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску та експлуатація вищезазначених технологічних транспортних засобів створює загрозу життю працівників, а також, зобов'язати СФГ "Крістол" зупинити ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району; зупинити експлуатацію екскаватора ЕО 4321А, реєстраційний № НОМЕР_1; зупинити експлуатацію екскаватора ЕО 4112А, реєстраційний № НОМЕР_2; зупинити експлуатацію бульдозера Т-100 МЗ, реєстраційний № НОМЕР_3; зупинити експлуатацію трактора Т-150К, реєстраційний № НОМЕР_4.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що проведеною ТУ Держгірпромнагляду в Закарпатській області перевіркою СФГ "Крістол" з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини, виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працюючих, а саме: ст. 51 Кодексу України про надра (відсутнє погодження робочого проекту розробки та рекультивації Жнятинського родовища будівельних пісків, та не погоджений план розвитку гірничих робіт на 2014 рік Держгірпромнаглядом у Закарпатській області, що є порушенням п.1.2 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 21 Закону України "Про охорону праці" (закінчився термін дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що є порушенням п.1.8 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 25 Закону України "Гірничий закон України" (не складений план ліквідації аварій на земснаряді НСС 400/20 ГРАТ, що є порушенням п.1.2 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 13 Закону України "Про охорону праці" (не пройшли черговий технічний огляд технологічні транспортні засоби, а саме: екскаватор ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватор ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозер Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактор Т-150К № НОМЕР_4, що є порушенням п.5 НПАОП 0.00-6.01-10) та ст. 21 Закону України "Про охорону праці" (не зареєстровані в Держгірпромнагляді у Закарпатській області технологічний транспорт, а саме: екскаватор ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватор ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозер Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактор Т-150К № НОМЕР_4, що є порушенням п. 6 ПКМУ № 8 Порядок реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджених ПКМУ № 8 від 06.01.2010р.). Враховуючи виявлені порушення та у відповідності до ст.39 Закону України "Про охорону праці", ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 63 Кодексу України про надра, Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, за результатами перевірки головним державним інспектором з охорони праці ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 17.04.2014 р. за № 21, 18 квітня 2014 року внесено припис за № 18 з вимогою щодо усунення виявлених порушень та розпорядженням від 22 квітня 2014 року за № 57 заборонено експлуатацію екскаватора ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватора ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозера Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактора Т-150К № НОМЕР_4 (розпорядження отримано директором СФГ "Крістол" Шуфрич П.І. 22.04.2014 року, що підтверджується особистим підписом). Вищезазначене є підставою для застосування заходів реагування, передбачених статтею 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" у вигляді заборони (зупинення) експлуатації екскаватора ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватора ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозера Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактора Т-150К № НОМЕР_4, в зв'язку з чим ТУ Держгірпромнагляду в Закарпатській області звернуло до суду з відповідним позовом та зупинення ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району.

Ухвалою суду від 24 квітня 2014 року, у відповідності до ст.183-2 КАС України, судом прийнято рішення про проведення розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідач письмові заперечення проти позову у строк, встановлений ч.3 ст. 183-2 КАС України до суду не подав, хоча повідомлявся належним чином про відкриття провадження у адміністративній справі, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення СФГ "Крістол" рекомендованого поштового відправлення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного:

Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 408/2011 затверджено Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України та згідно п.1 якого Держгірпромнагляд є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, яким є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Згідно із п. 1 ч.1 ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарського діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, 17 квітня 2014 року ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області, у відповідності до графіків перевірок під наглядових підприємств на квітень 2014 року (затверджених наказом ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області від 18.03.2014 року за № 133-02), проведено перевірку СФГ "Крістол" з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини та перевіркою виявлено порушення відповідачем нормативно-правових актів з охорони праці, а саме: ст. 51 Кодексу України про надра (відсутнє погодження робочого проекту розробки та рекультивації Жнятинського родовища будівельних пісків, та не погоджений план розвитку гірничих робіт на 2014 рік Держгірпромнаглядом у Закарпатській області, що є порушенням п.1.2 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 21 Закону України "Про охорону праці" (закінчився термін дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що є порушенням п.1.8 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 25 Закону України "Гірничий закон України" (не складений план ліквідації аварій на земснаряді НСС 400/20 ГРАТ, що є порушенням п.1.2 розд. ІV НПАОП 0.00-1.24-10), ст. 13 Закону України "Про охорону праці" (не пройшли черговий технічний огляд технологічні транспортні засоби, а саме: екскаватор ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватор ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозер Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактор Т-150К № НОМЕР_4, що є порушенням п.5 НПАОП 0.00-6.01-10) та ст. 21 Закону України "Про охорону праці" (не зареєстровані в Держгірпромнагляді у Закарпатській області технологічний транспорт, а саме: екскаватор ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватор ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозер Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактор Т-150К № НОМЕР_4, що є порушенням п. 6 ПКМУ № 8 Порядок реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджених ПКМУ № 8 від 06.01.2010р.).

18 квітня 2014 року ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області внесено припис директору СФГ "Крістол" за № 18 з вимогою щодо усунення виявлених порушень та розпорядженням від 22 квітня 2014 року за № 57 ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області заборонено експлуатацію екскаватора ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватора ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозера Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактора Т-150К № НОМЕР_4 та зупинення ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району (розпорядження отримано директором СФГ "Крістол" Шуфрич П.І. 22.04.2014 року, що підтверджується особистим підписом).

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Відповідно до статті 4 частини 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Положенням про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженим Наказом Міністерства з надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року № 826 визначено наступне значення термінів: заборона виробництва - зупинення виробництва суб'єкта господарювання (у тому числі експлуатації підприємства, виробничого об'єкта, окремого виробництва, робочого місця, будівлі, споруди, приміщення, машин і механізмів) шляхом видачі розпорядчого документа Держгірпромнагляду України (розпорядження); загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків; машини і механізми - машини, механізми, устаткування, обладнання, транспортні та інші засоби виробництва.

Пунктом 2.26 вказаного Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки, зокрема, порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників.

Відповідно до ст.51 Кодексу України про надра, розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Правила технічної експлуатації, проекти і плани розробки родовищ корисних копалин та переробки мінеральної сировини погоджуються користувачами надр з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, в частині додержання вимог законодавства про надра.

Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.03.2010 за № 61 затверджено Правила охорони праці під час розробки родовищ корисних копали відкритим способом, (зареєстровані в Мінюсті 03.06.2010 року за № 356/17651), згідно п.1 яких - ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності (далі - гірниче підприємство), діяльність яких пов'язана з розробкою рудних та нерудних корисних копалин відкритим способом. Вимоги цих Правил є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють проектування, будівництво та експлуатацію кар'єрів (розрізів), будівель, споруд, машин, устаткування, засобів захисту та контролю, приладів і матеріалів, а також для всіх працівників, у яких виконання обов'язків пов'язане з перебуванням на об'єктах відкритих гірничих робіт (п.2).

Згідно п.1.2 Правил, гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт відповідно до Гірничого Закону України повинно мати: спеціальний дозвіл на користування надрами; акт про надання гірничого відводу; технічний проект розробки родовища корисних копалин, затверджений і погоджений в установленому порядку; геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми).

Як визначено п.1.8. Правил, гірниче підприємство, яке має намір розпочати (продовжити) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки за переліками відповідно до Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 N 1631, повинно одержати відповідний дозвіл.

Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27.01.2010 за № 9 затверджено Порядок проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (далі - Порядок), (зареєстрований в Мінюсті 15.02.2010 року за № 163/17458), який визначає процедуру проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (далі - технологічні транспортні засоби), які підлягають реєстрації, перереєстрації, тимчасовій реєстрації, зняттю з обліку територіальними органами Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Як визначено п. 3 вказаного Порядку, державний технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться експертом технічним з промислової безпеки (далі - експерт) експертно-технічного центру, що належить до сфери управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (далі - ЕТЦ), у присутності власника технологічного транспортного засобу (особи, що використовує його на законних підставах, або уповноваженої ним особи) або призначеної посадової особи, відповідальної за безпечну експлуатацію та технічний стан технологічного транспортного засобу (для юридичної особи) (далі - власник технологічного транспортного засобу).

Згідно п.4. Порядку, державний технічний огляд технологічного транспортного засобу проводиться перед його реєстрацією, перереєстрацією, тимчасовою реєстрацією, зняттям з обліку (крім випадків зняття з обліку у зв'язку з непридатністю, вибракуванням та списанням) з урахуванням вимог Порядку відомчої реєстрації.

Відповідно до п.5. Порядку, державний технічний огляд зареєстрованих технологічних транспортних засобів проводиться щороку.

Державний технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться з метою контролю технічного стану транспортних засобів, перевірки їх на відповідність чинним на території України нормативно-правовим актам з охорони праці та встановлення відповідності ідентифікаційних номерів записам у реєстраційному документі. Технічний стан технологічних транспортних засобів має відповідати вимогам правил, нормативів і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього природного середовища (п.п. 6-7 Порядку).

Постановою КМУ від 06.01.2010 року за № 8 затверджено Порядок реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, згідно п.6. якого - юридичні і фізичні особи, іноземні фізичні і юридичні особи, особи без громадянства (що перебувають в Україні на законних підставах), які є власниками технологічних транспортних засобів чи використовують їх на законних підставах, або уповноважені ними особи зобов'язані зареєструвати зазначені транспортні засоби протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, у тому числі у разі тимчасового ввезення на територію України.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Відповідно до ст. 27 Конституції України, обов'язок держави - захищати життя людини.

Враховуючи встановлені перевіркою порушення обов'язкових до виконання нормативно-правових актів з охорони праці - застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони СФГ "Крістол" експлуатації екскаватора ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватора ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозера Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактора Т-150К № НОМЕР_4 та зупинення ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров`ю людей, а також з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров`ю людей - є доцільним та необхідним заходом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства щодо захисту інтересів осіб від порушень з боку органів державної влади та з огляду на положення ст. ст. 71, 72 КАС України, обов'язок доказування покладається в даному випадку на позивача. ТУ Держгірпромнагляду в Закарпатській області доведено правомірність звернення з позовом до суду та наявність підстав для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), позовні вимоги відповідають вимогам законодавства, що підтверджені наявними в матеріалах справи належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим позов ТУ Держгірпромнагляду в Закарпатській області підлягає до задоволення.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183 2 цього Кодексу.

За приписами частини 12 статті 183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у справі не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Закарпатській області до Селянського фермерського господарства "Крістол" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити повністю.

2. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Селянського фермерського господарства "Крістол" (Закарпатська область, Мукачівський район, с. Дерцен, вул. Ф. Раковці, 15 Б код 31692773) шляхом заборони експлуатації екскаватора ЕО 4321А № НОМЕР_1, екскаватора ЕО 4112А № НОМЕР_2, бульдозера Т-100 МЗ № НОМЕР_3, трактора Т-150К № НОМЕР_4 та зупинення ведення гірничих робіт в Жнятинському родовищі піску, що знаходиться біля с. Жнятино, Мукачівського району.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

4. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст.186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті