УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2014 року Справа № 876/7685/13 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Старунського Д.М.,
суддів Багрія В.М., Кухтея Р.В.,
за участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.,
позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника відповідача Кіндратіва С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Департаменту містобудування Львівської міської ради на постанову Галицького районного суду м. Львова від 10 квітня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання до вчинення дій,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 29.05.2012 року звернулися в суд з адміністративним позовом до Департаменту містобудування Львівської міської ради в якому, уточнивши позовні вимоги, просили визнати протиправною бездіяльність щодо розгляду звернень про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під забудову багатоквартирного житлового будинку з вбудованими автостоянками по АДРЕСА_1, а також зобов'язати розглянути звернення щодо відведення земельної ділянки під забудову багатоквартирного житлового будинку з вбудованими автостоянками по АДРЕСА_1 та направити на засідання чергової сесії Львівської міської ради.
Постановою Галицького районного суду м. Львова від 10 квітня 2013 року позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо розгляду звернення ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки під забудову багатоквартирного будинку з вбудованими автостоянками по АДРЕСА_1. Зобов'язано Департамент містобудування Львівської міської ради внести на розгляд чергової сесії Львівської міської ради питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під забудову багатоквартирного житлового будинку з вбудованими автостоянками на АДРЕСА_1 за зверненням позивачів.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Департамент містобудування Львівської міської ради оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати і прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що судом першої інстанції були недостатньо досліджені докази та обставини справи, рішення постановлено з порушенням норм матеріального права. Зазначає, що департаментом містобудування у межах повноважень виконано усі можливі дії щодо реалізації прав позивачів на землю - а саме підготовлено проект відповідної ухвали. Враховуючи викладене, бездіяльність стосовно позивачів з боку департаменту містобудування відсутня.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав та просив її задовольнити.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги заперечили та просили залишити її без задоволення.
ОСОБА_5, ОСОБА_6 в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ст.196 КАС України, вважає за можливе розглядати справу без їх участі.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачі неодноразово, зокрема: 03.03.2010 року, 22.07.2011 року та 14.11.2011 року зверталися до відповідача з проханням розглянути питання затвердження проекту землеустрою щодо відведеної земельної ділянки, однак відповідачем були надані проміжкові відповіді, щодо майбутнього вирішення поставленого питання.
Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив з того, що ненадання відповідачем відповіді по суті на звернення позивачів є бездіяльністю, яка в свою чергу є неправомірною та такою, що порушує їхні права та свободи та інтереси.
Колегія суддів погоджується з таким висновком, вважаючи, що він відповідає нормам матеріального права та фактичним обставинам справи з огляду на наступне.
Відповідно до розділу 6 Стандарту затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки фізичним особам, який затверджений рішенням Львівської міської ради №613 від 28 травня 2010 року, строк надання адміністративної послуги - 30 календарних днів. Для накладення резолюції посадовим особам надається один робочий день.
Розділ 7 даного Стандарту передбачає вичерпний перелік підстав для відмови в наданні адміністративної послуги - відсутність у зверненні даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення; відсутність документів, передбачених у пункті 4; неправильно оформлені документи (незаповнені або заповнені частково).
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає безпідставними нерозгляд звернень про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під забудову багатоквартирного житлового будинку з вбудованими автостоянками по АДРЕСА_1.
Також, колегія суддів погоджується з твердженням суду першої інстанції про те, що доводи відповідача стосовно того, що розроблення містобудівного обґрунтування було здійснено позивачами завчасно, не приймаються до уваги, оскільки вони не стосуються суті спору. Твердження ж відповідача про відсутність у його діяльності будь-якої протиправної бездіяльності не підтверджуються жодними належними доказами у даній справі.
Посилання апелянта на підготовлений проект рішення з приводу звернення позивачів, не можуть бути належним доказом,так як представником відповідача заперечується факт реєстрації такого проекту на засідання міської ради ( а.с.98).
Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Підсумовуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний спір, правильно встановив фактичні обставини справи та ухвалив законне і обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують і така задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 196, 198 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Департаменту містобудування Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 10 квітня 2013 року у справі №1304/4820/12 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складання ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя Д.М. Старунський
Судді В.М. Багрій
Р.В. Кухтей
Ухвала у повному обсязі складена 08.05.2014 року.