Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відстрочення сплати судового збору
12 травня 2014 р. Справа №805/5702/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору у справі за адміністративним позовом 6 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Самтур» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
В С Т А Н О В И В:
6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області звернулось до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Самтур» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом повного зупинення , до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, експлуатації будівлі сторожа та слюсарної Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Березка» розташованого за адресною: 84130, Донецька область, м. Святогірськ, вул. Куйбишева, 83, шляхом знеструмлення та опечатуванням пристроїв відключення джерел електропостачання, у зв’язку з загрозою життю та здоров’ю людей.
Разом із позовною заявою позивач заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору, обґрунтовуючи його тим, що 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області є бюджетною організацією, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету України. Законом України про Державний бюджет України на 2014 рік не передбачено фінансування позивача на видатки в частині сплати державного мита, в зв’язку з чим позивач позбавлений можливості у повній мірі реалізувати надані йому повноваження. Проте, захист конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, недопущення настання нещасного випадку або аварії на виробництві обумовлює необхідність звернення до суду з даним позовом, незважаючи на відсутність фінансування на сплату судового збору. Посилаючись на зазначене, позивач просив відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Розглядаючи клопотання позивача суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України “Про судовий збір” № 3674-VI від 08.07.2011 року (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 19.09.2013 року №590-VII), пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 якого визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами ст. 2 цього Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З наведеного вбачається, що якщо майновий стан особи не дає можливості оплатити судові витрати, суд на свій розсуд за клопотанням особи може прийняти одне з таких рішень:
- зменшити розмір належних до оплати судових витрат;
- звільнити особу від оплати судових витрат повністю або частково;
- відстрочити оплату судових витрат на визначений строк;
- розстрочити оплату судових витрат на визначений строк.
Як вбачається з клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору та доданих до нього документів, 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області є бюджетною установою і утримується за рахунок коштів Державного бюджету України. Рішенням Слов’янської ОДПІ № 552 від 17.06.2013 року 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області повторно внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Законом України «Про державний бюджет на 2014 рік» не передбачені видатки в частині сплати державного мита 6 Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області.
З огляду на вищевикладене, враховуючи незадовільний майновий стан позивача, приймаючи до уваги, що позивач звертається до суду на виконання своїх повноважень та його дії спрямовані на захист конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, недопущення настання нещасного випадку або аварії на виробництві, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
Керуючись статтями 2-4, 8 Закону України «Про судовий збір», 87, 88, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання 6 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області.
Відстрочити сплату судового збору 6 Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Донецькій області до ухвалення судового рішення по справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Бабіч С.І.