Постанова № 38596067, 28.04.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2014
Номер справи
808/2458/14
Номер документу
38596067
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2014 року 11 год. 30 хв. Справа № 808/2458/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

за участю секретаря Лазько Д.В.

представників позивача Клочкова В.В., Кондратєвій Н.А.

представника відповідача Гревцевої О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Підприємства з іноземними інвестиціями у формі закритого акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат»

до: Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління Міндоходів

про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Підприємство з іноземними інвестиціями у формі закритого акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат» (далі - позивач або ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат») звернулось з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління Міндоходів (далі - відповідач або СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі Міжрегіонального ГУ Міндоходів) про скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 21.03.2014 №0000094610, яким визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 345444 грн., у тому числі 230296 грн. за основним платежем та 115148 грн. - штрафні (фінансові) санкції.

Висновки акту перевірки по взаємовідносинам з ТОВ «Укр Трейд Сервіс» щодо не підтвердження постачання товарів від останнього, на підставі яких прийняте оскаржуване рішення, позивач вважає необґрунтованими, оскільки, на його дімку, ним були надані до перевірки усі необхідні первинні документи, які підтверджують постачання товару від його безпосереднього контрагента, у зв'язку з чим позивач вважає податкове повідомлення-рішення протиправним та просить його скасувати.

В судовому засіданні представники позивача позов підтримали у повному обсязі, просили його задовольнити та дали пояснення в його обґрунтування, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнала, просила у його задоволенні відмовити та пояснила, що вважає висновки акту перевірки обґрунтованими, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення таким, що прийняте з додержанням вимог діючого законодавства, у зв'язку з виявленими під час перевірки порушеннями вимог податкового законодавства.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у період з 25.02.2014 по 28.02.2014 співробітниками СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі Міжрегіонального ГУ Міндоходів проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» з питання правових відносин з постачальником товарів (послуг) ТОВ «Укр Трейд Сервіс» за період з 01.11.2013 по 30.11.2013, за результатами якої складено Акт перевірки від 28.02.2014 №85/28-04-46-10/00191218 (а.с. 9-19).

Як зазначено у висновках Акту перевірки, перевіркою встановлені порушення ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14, пункту 44.1 статті 44, пункту 198.1, пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, пункту 1.1 розділу IV «Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих накладних та порядку його ведення» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2013 №708, зареєстрованого в Мінюсті України 01.02.2013 за №201/22733, в результаті чого підприємством занижено суму податку на додану вартість на загальну суму 230295 грн. 70 коп. за період листопад 2013 року (а.с. 18).

Зазначені висновки про заниження податку на додану вартість обґрунтовані не підтвердженням поставки товару від ТОВ «Укр Трейд Сервіс», у тому числі по ланцюгу постачання.

За результатами перевірки СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі Міжрегіонального ГУ Міндоходів прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 21.03.2014 №0000094610, яким позивачу визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 345444 грн., у тому числі у сумі 230296 грн. - за основним платежем та 115148 грн. - штрафні (фінансові) санкції (а.с. 6-7).

Висновки акту перевірки про допущенні порушення податкового законодавства, на підставі яких прийняте оскаржуване рішення, суд вважає необґрунтованими, у зв'язку з чим приходить до висновку про протиправність прийнятого податкового повідомлення-рішення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23.04.2012 між позивачем та ТОВ «Укр Трейд Сервіс» укладено Договір поставки товарів №03/12, відповідно до умов якого ТОВ «Укр Трейд Сервіс» (постачальник) зобов'язується передати у власність ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» (покупця) товар, кількість, вимоги до якості, ціна та номенклатура якого визначаються специфікацією, яка є невід'ємною частиною Договору. Форма оплати - безготівкова, платіжне доручення. Оплата товару: протягом 30 днів з дати поставки товару. Договір вступає в силу з моменту підписання та діє до 31.12.2012.(а.с. 21-22).

09.04.2013 між позивачем та ТОВ «Укр Трейд Сервіс» укладена додаткова угода № 1, відповідно до умов якої сума договору визначається як вартість товару, поставка якого здійснюється у відповідності до специфікації №1/1 від 09.04.2013 і специфікації №2/2 від 09.04.2013 та становить: без ПДВ - 1 226 098 грн. 50 коп., ПДВ - 245 218 грн. 70 коп., з ПДВ - 1 471 318 грн. 20 коп. Договір набуває чинності з момент підписання та діє до 30.04.2014. (а.с. 23).

Згідно зі специфікацією №1/1 від 09.04.2013, ТОВ «Укр Трейд Сервіс» повинно поставити провідники, загальна кількість 74 шт., вартість 1151478 грн. 50 коп., у тому числі ПДВ 230295 грн. 70 коп. Строк поставки: жовтень 2013 року - позиції 1-8, 12, 15, березень 2014 року - позиції 9-11, 13-14, 16-19. Строк сплати 1-й платіж в розмірі 691 666 грн. 80 коп. з ПДВ, в т.ч. ПДВ 115 277 грн. 80 коп. - листопад 2013 року, 2-й платіж в розмірі 690 107 грн. 40 коп. з ПДВ, в т.ч. ПДВ 115 017 грн. 90 коп. - квітень 2014 року. Базис поставки EXW - склад постачальника м. Дніпропетровськ (відповідно до правил Інкотермс - 2010)(а.с. 24).

В листопаді 2013 року ТОВ «Укр Трейд Сервіс» поставило позивачу товар (провідники у кількості 74 шт.) на загальну суму 1151478 грн. 50 коп., у тому числі ПДВ 230295 грн. 70 коп., про що виписані видаткова накладна № РН-0000019 від 25.11.2013, рахунок-фактура № РФ-0000020 від 25.11.2013 та податкова накладна № 3 від 25.11.2013 (а.с. 25-26, 32).

Поставка товару здійснена автомобільним транспортом, що підтверджується товарно-транспортними накладними, відповідно до яких ТОВ «Укр Трейд Сервіс» - вантажовідправник, ПІІ ЗАТ «Залізорудний комбінат» - вантажоодержувач, а ТОВ «Лиман ТК» - перевізник, пункт навантаження м. Дніпродержинськ, пункт розвантаження с. Мала Білозерка, м. Дніпрорудне, Запорізька область (а.с. 29-31).

Отриманий товар оприбуткований ПІІ ЗАТ «Залізорудний комбінат», що підтверджується прибутковим ордером № 2597 від 26.11.2013, відомостями наявності матеріальних цінностей по складу від 26.02.2014 та 17.04.2014 (а.с. 27, 33-34, 52-59).

Наявність у позивача придбаного товару, що придбаний з метою оснастки стволу Переверзевського родовища, який виконує допоміжну діяльність при видобутку залізної руди (спуск працівників у шахту, підйом видобутку), та про його використання у виробництві в подальших періодах, зазначено також в Акті перевірки (а.с. 18).

Відповідно до платіжного доручення № 013714 від 26.12.2013, в рахунок оплати за отриманий товар ПІІ ЗАТ «Залізорудний комбінат» перерахувало на користь ТОВ «Укр Трейд Сервіс» 691200 грн. (а.с. 28).

Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Правила формування податкового кредиту платниками податку на додану вартість визначені статтею 198 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (пункт 198.3 статті 198 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

При цьому, згідно з абзацом 3 пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.

Статтею 201 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг (пункт 201.4 статті 201 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

У відповідності до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пункту 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 статті 200 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України постачання товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків іі надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу.

Таким чином, необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.

Наявність належним чином оформлених податкових накладних є підставою для включення до податкового кредиту платника сум ПДВ за такими накладними.

Як вбачається зі змісту Акту перевірки, він не містить жодних посилань податкового органу про те, що податкові накладні, на підставі яких позивачем здійснено формування податкового кредиту не відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим суд вважає, що позивачем суду були надані докази, що підтверджують реальне здійснення господарських операцій, що в свою чергу підтверджує правомірність формування платником податку податкового кредиту за такими операціями.

Придбання позивачем у ТОВ «Укр Трейд Сервіс» провідників, їх транспортування, оприбуткування та облік, а також сплата коштів за придбаний товар підтверджується наданими позивачем та дослідженими судом видатковою та податковою накладними, рахунком-фактурою, прибутковим ордером, товарно-транспортними накладними та платіжним дорученням, які у своїй сукупності підтверджують реальний зміст господарської операції щодо поставки товару.

Зазначені документи були надані також до перевірки, що не оспорюється представником відповідача, та про що також зазначено в акті перевірки.

Пунктом 201.8 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статті 183 цього Кодексу.

Як встановлено судом, безпосередній контрагент позивача - ТОВ «Укр Трейд Сервіс», на час здійснення відповідних господарських операцій був у встановленому законодавством порядку зареєстрований як платник ПДВ, що підтверджується Актом перевірки від 24.02.2014 № 447/04-65-22-03/37149017 (а.с. 88-зворот).

Доказів анулювання свідоцтва платника ПДВ ТОВ «Укр Трейд Сервіс» податковим органом суду не надано, у зв'язку з чим не має підстав для позбавлення позивача права на віднесення до складу податкового кредиту сум податку сплачених при придбанні товару.

Відповідно до статті 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Нормативними актами України не передбачена відповідальність юридичної особи за зобов'язаннями іншої юридичної особи, в тому числі за податковими зобов'язаннями.

При придбанні товару покупець зобов'язаний лише сплатити відповідну суму податку на додану вартість продавцю в ціні товару, який зобов'язаний внести цю суму податку на додану вартість до бюджету і у випадку невиконання свого обов'язку понести за це відповідальність.

З наведеного випливає, що сама по собі несплата податку продавцем та його контрагентами по ланцюгу (у томі числі у разі ухилення від сплати), в разі фактичного здійснення господарської операції не впливає на формування податкового кредиту покупцем, якщо останній виконав усі передбачені законом умови та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту. В разі невиконання контрагентами по ланцюгу своїх обов'язків по сплаті податку на додану вартість до бюджету, такі дії тягнуть відповідальність та негативні наслідки саме щодо цих осіб.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позивачем дотриманні умови формування податкового кредиту з податку на додану вартість, які визначені статтею 198 Податкового кодексу України.

Крім того, твердження відповідача про відсутність у ТОВ «Укр Трейд Сервіс» достатньої кількості засобів для виконання умов договору, суд вважає необґрунтованими, оскільки відсутність у постачальника основних фондів, складських та торгівельних приміщень, які б підтверджували факт використання останніх при здійсненні поставок на ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» провідників, не свідчить про неможливість здійснення господарської діяльності та про порушення податкового законодавства позивачем, не відноситься до суттєвих обставин фінансово-господарської діяльності ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» та знаходяться поза межами податкового обліку позивача.

Зазначені обставини не можуть бути підставами для позбавлення позивача права на формування податкового кредиту та позбавлення права бюджетного відшкодування.

Також суд вважає необґрунтованим посилання представника відповідача про те, що товарно-транспортні накладні, які надавались під час перевірки та копії яких надані суду, не містять необхідних реквізитів, оскільки наявність певних недоліків у товарно-транспортних накладних не може бути підставою для позбавлення права позивача на формування податкового кредиту за умови реальності господарської операції.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при прийнятті рішення повинен діяти: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не доведено обґрунтованість та правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Надані позивачем первинні бухгалтерські документи підтверджують повне отримання ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» товару, його транспортування тощо, та свідчать про реальність укладеного договору, на виконання якого позивач здійснив оплату, що спростовує висновки перевірки про не підтвердження факту поставки товарів від ТОВ «Укр Трейд Сервіс» на адресу ПІІ ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято протиправно, у зв'язку з чим позов про його скасування підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України присудженню на користь позивача підлягають понесені ним та документально підтверджені судові витрати.

Керуючись статтями 11, 71, 159-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати прийняте Спеціалізованої державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління Міндоходів податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0000094610 від 21.03.2014.

Присудити на користь Підприємства з іноземними інвестиціями у формі закритого акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат» з Державного бюджету України судові витрати у розмірі 4872 (чотири тисячі вісімсот сімдесят дві) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М Каракуша