Ухвала суду № 38582726, 07.05.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2014
Номер справи
286/7877/13-а
Номер документу
38582726
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Вачко В.І.

Суддя-доповідач:Євпак В.В.

ПОСТАНОВА

іменем України

"07" травня 2014 р. Справа № 286/7877/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Євпак В.В.

суддів: Капустинського М.М.

Мацького Є.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "21" січня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області, третя особа: управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області про визнання незаконною та скасування постанови органу ДВС ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_3 звернулась до Овруцького районного суду Житомирської області позовом до управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській областіпро зобов'язання скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 28.03.2011 та відновити виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа у справі №2-3323/10, виданого Овруцьким районним судом Житомирської області від 26.08.2011, про зобов'язання Управління праці і соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3 допомогу в розмірах, визначених ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 09.07.2007 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 31.12.2008 в сумі 12455,37 грн.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 21 січня 2014 року позовні вимоги задоволено.

Зобов'язано Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 28.03.2011 ВП № 21105769 та відновити виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа у справі № 2-3323/10, виданого Овруцьким районним судом Житомирської області від 26.08.2011, про зобов'язання Управління праці і соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3 допомогу в розмірах, визначених ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 09.07.2007 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 31.12.2008 в сумі 12455,37 грн.

Стягнуто з Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області на користь ОСОБА_3 судовий збір в сумі 68,82 грн.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. В апеляційній скарзі зазначає, що державним виконавцем використані всі передбачені законом заходи впливу на боржника, однак виконати рішення суду без участі боржника неможливо, а тому оскаржувану постанову про закінчення виконавчого провадження винесено правомірно.

Сторони та третя особа в судове засідання не прибули.

З врахуванням приписів п.2 ч.1 ст.197 КАС України, розгляд апеляційної скарги здійснюється судової колегією за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.1 Закону "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV (далі - Закон №606) (в редакції чинній на час виникнення правовідносин) 1. Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 2 Закону №606 примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу".

Частинами 1 й 2 статті 11 зазначеного Закону №606 передбачено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Частинами 1 та 2 ст. 25 Закону № 606 визначено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Частиною 2 ст. 30 Закону № 606 визначено, що державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Статтею 75 цього Закону визначено, що після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення.

У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.

Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону.

Згідно з пункту 11 частини 1 статті 49 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу (посадової особи), який його видав, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 75 цього Закону.

Частиною 3 ст. 75 Закону у разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

Встановлено, що Овруцьким районним судом 26.08.2010 видано виконавчий лист по справі №2-3323/10, відповідно до якого зобов'язано Управління праці і соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3 допомогу в розмірах, визначених ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 09.07.2007 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 31.12.2008 в сумі 12455,37 грн.

01 вересня 2010 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Житомирській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2-3323/10, виданого 26.08.2010 року Овруцьким районним судом Житомирської області.

Встановлено, що за невиконання рішення суду постановами державного виконавця від 07 грудня 2010 року та від 21 березня 2011 року на боржника накладено штрафи відповідно в розмірі 340 грн. та 680 грн.

У зв'язку з невиконанням постанови суду державним виконавцем складено повідомлення від 24 березня 2011 року, яке направлено в прокуратуру м. Коростеня для проведення перевірки та прийняття відповідного рішення.

Таким чином державний виконавець вжив всіх заходів щодо виконання судового рішення.

Звернення до суду з поданням про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення є правом державного виконавця. Таким правом звернення до суду з заявою про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення, зміну способу і порядку виконання судового рішення відповідно до ст. 263 КАС України наділена і сама позивач.

Оскільки виконати рішення без участі боржника неможливо і на боржника накладено штрафи та надіслано повідомлення в прокуратуру про притягнення до відповідальності згідно із законом, 28 березня 2011 року, державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Житомирській області правомірно винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, яку направлено стягувачу.

Відтак, постанова від 28 березня 2011 року винесена правомірно.

Суд першої інстанції не звернув уваги на зазначені обставини.

Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції - скасуванню.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області задовольнити.

Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "21" січня 2014 р. скасувати та прийняти нову постанову.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконною та скасування постанови органу ДВС відмовити.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя В.В. Євпак

судді: М.М. Капустинський

Є.М. Мацький

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області м-н Соборний,1,м.Житомир,10014

4-третій особі: - ,