КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 751/3105/14 Головуючий у 1-й інстанції: Деркач О.Г. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
У Х В А Л А
Іменем України
08 травня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 15 квітня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
01 квітня 2014 року позивач звернулась до Новозаводського районного суду м. Чернігова з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дії відповідача неправомірними та зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплатити щомісячну допомогу на дитину відповідно до п.6 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% мінімальної заробітної плати незалежно від інших виплат з урахуванням виплачених сум, починаючи з 01 лютого 2014 року і проводити перерахунок виплат в зв'язку із збільшенням мінімального розміру заробітної плати.
Постановою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 15 квітня 2014 року позовні вимоги позивача до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено, а саме: визнано неправомірними дії відповідача щодо виплати позивачу допомоги на дитину у розмірі меншому ніж визначено п.6 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобов'язано відповідача нарахувати та виплатити позивачу щомісячну допомогу на дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до п.6 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, незалежно від інших виплат з урахуванням виплачених сум, починаючи з 01 лютого 2014 року і проводити перерахунок виплат у зв'язку зі збільшенням мінімального розміру заробітної плати.
На вказану постанову Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради подало апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме: висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для вирішення справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Окрім цього, відповідач посилається на те, що щомісячна виплата потерпілим дітям, які народились після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачувалася згідно ст.62 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», його застосування проводиться у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України місцевими органами державної влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності. А саме в розмірах, які визначені КМУ, виходячи з реальних можливостей Державного бюджету України згідно з бюджетними призначеннями і враховуючи ст.95 Конституції України.
Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради є розпорядником коштів, які виділяються на виконання Чорнобильських програм згідно Закону України Про Державний бюджет України на відповідний рік та проводить виплати відповідно до кошторисних призначень та паспортів бюджетних програм затверджених на рік, тому виплатити позивачу вказану суму управління праці та соціального захисту населення не має можливості в зв`язку з відсутністю коштів. Такі виплати не передбачені кошторисом та не закладені в Державному бюджеті.
Колегія суддів не погоджується з доводами апелянта, і, дослідивши матеріали справи дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач є потерпілою внаслідок аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1, виданного Чернігівською облдержадміністрацією, та має дитину, яка народилась після 26 квітня 1986 року та яка має статус дитини, що потерпіла від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення серія НОМЕР_2.
Згідно п.6 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена щомісячна виплата 50% мінімальної заробітної плати, незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері, має підстави належати до категорії 1 або 2, або матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорії 1 або 2, а також на кожну дитину, яка проживала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
Всупереч п.6 ст. 30 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідач здійснював зазначену щомісячну виплату в порядку та розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України №649 від 20 квітня 2007 року «Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ч.2 ст.19. Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За ст.113 Конституції України КМ України у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розмір щомісячної виплати дітям, які народились після 26 квітня 1986 року від матері, яка на час настання вагітності матері мала підстави належати до категорії 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначений вказаною вище постановою KM України, суперечить вимогам п.6 ст.30 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу ніж вказана вище Постанова Кабінету Міністрів України №639, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивача.
Отже, враховуючи наведене, Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради повинно було виплачувати позивачу щомісячну виплату дітям, які народилися від матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорії 1, або 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи із розміру 50% мінімальної заробітної плати на момент виплати.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності рішення суду першої інстанції..
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради - залишити без задоволення.
Постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 15 квітня 2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді Т.М.Грищенко
І.О.Лічевецький
.
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.