5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1945/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Тихонова І.В.
при секретарі: Білоконь Д.І.
за участю сторін:
представника позивача: Землянської О.С.
представника відповідача: Смалій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смалій» про застосування заходів реагування,-
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Луганській області (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Смалій» (далі - відповідач) про застосування заходів реагування. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що державною екологічною інспекцією у Луганській області в період з 17.12.2013 по 18.12.2013 проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариства з обмеженою відповідальністю «Смалій». Підставою планової перевірки TOB «Смалій» стали наступні документи: план заходів з виконання покладених на Державну екологічну інспекцію у Луганській облfcns завдань на IV квартал 2013 року (наказ Інспекції «Щодо здійснення планових заходів» від 26.09.201: 550); направлення на проведення планової перевірки від 15.11.2013 № 09/4242; повідомлення про проведення планової перевірки від 15.11.2013 № 09/4231. За результатами проведеної перевірки встановлене, що відповідач - TOB «Смалій» діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №332406, реєстрацію проведено виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради 10.04.2002, підприємство включено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Довідка серії АБ за № 586046, видана відділом статистики у м. Рубіжне 04.12.2012. Статут товариства (нова редакція) затверджений зборами учасників, протокол від 12.04.2010 № 34. Відповідно до довідки № 586046 з ЄДРПОУ TOB «Смалій» може здійснювати наступні в діяльності за КВЕД-2010: виробництво панчішно-шкарпеткових виробів; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібнена торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям; вантажний автомобільний транспорт; технічні випробування та дослідження. Позивач орендує приміщення в будівлі за адресою: вул. Набережна, буд.2, м. Рубіжне, та використовує їх під виробництво панчішно - шкарпеткових виробів.
При здійсненні виробничої діяльності на TOB «Смалій» утворюються відходи I-IV класів небезпеки, які включені до Державного класифікатору відходів ДК 005-96, та можуть бути розміщені на товаристві до їх передачі на утилізацію, а саме:
-І класу небезпеки (лампи люмінесцентні відпрацьовані чи зіпсовані);
- II класу небезпеки (матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені; обладнання та інструменти відпрацьовані - фільтри компресора);
- III класу небезпеки (сальники та прокладки, які не підлягають дезактивації);
- IV класу небезпеки (папір та картон зіпсований; залишки тверді від очистки газу (волокна з фільтра); обріз панчішний; обрив панчішний; відпрацьовані повітряні фільтри компресорів; відпрацьовані привідні ремені; відпрацьовані голки, плати, гачки; огарки електродів; матеріали абразивні відпрацьовані).
Відповідний Дозвіл на розміщення та ліміти на утворення зазначених видів відходів у товариства відсутні, що є порушенням п. «а» ч. 1 ст. 32, ст. 33 Закону України «Про відходи», ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
Відповідач зазначив, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Інспекцією був складений уніфікований акт перевірки, в якому викладені факти виявлених порушень чинного природоохоронного законодавства, зокрема і в сфері поводження з відходами. Акт перевірки підписаний начальником виробництва TOB «Смалій» Полторацькою С.П. та директором товариства Смалій В.П. без заперечень та зауважень. У судовому порядку акт перевірки не оскаржувався. За виявлене під час перевірки порушення вимог законодавства в сфері поводження з відходами, згідно ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до наказу товариства від 05.07.2013 № 1, до адміністративної відповідальності притягнуто директора TOB «Смалій» Смалій В.П. Штраф сплачений у повному обсязі, чим підтверджений факт правопорушення.
На підставі вищевказаного акту, який складено за результатами перевірки, TOB «Смалій» був наданий припис 18.12.2013 № 479 про усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства, у тому числі, отримання Дозволу на розміщення та лімітів на утворення та розміщення відходів (п. 2 при Термін виконання зазначеного пункту припису був встановлений до 18.02.2014. Зазначив, що форма припису встановлена Порядком організації та проведення перевірок суб господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженим на Мінприроди України від 10.09.2008 № 464, зареєстрованим в Мін'юсті України 15.01.2009 № 18/ (Додаток 3), якою передбачено, що суб'єкту господарювання, який отримав припис, необхідно направити інформацію про виконання приписів не пізніше 3 днів після закінчення встановленого терміну викої кожного пункту.
Зазначене було вказано в приписі від 18.12.2013, однако позива - TOB «Смалій» до моменту перевірки Інспекцією виконання припису, жодної інформації стосовно вжиття реальних заходів щодо виконанн (чи причин невиконання) п. 2 припису до Інспекції не надав. В зв'язку з чим, на підставі наказу від 28.02.2014 № 104 та направлення на позапланову перевірку від 03.03.2014 № 09/843, позивачем 06.03.2014 проведена позапланова перевірка виконання TOB «Смалій» раніше наданого припису.
За результатами перевірки встановлено, що припис, в частині отримання Дозволу на розміщення та лімітів на утворення та розміщення відходів, не виконано, порушення законодавства не усунуто. Будь-якої інформації про здійснення заходів товариством для виконання вищезазначеного пункту припису - не надано.
Таким чином, за результатами позапланової перевірки складений уніфікований акт, в якому викладені факти невиконання пунктів раніше наданого припису, у тому числі і пункту 2 припису. Акт перевірки підписаний завідуючим лабораторією TOB «Смалій» Смалій О.В. та директором товариства Смалій В.П. без зауважень та заперечень, у судовому порядку акт позапланової перевірки не оскаржувався. За невиконання припису, відповідно до наказу товариства від 05.07.2002 № 1, до адміністративної відповідальності притягнуто директора TOB «Смалій» Смалій В.П., якого притягнуто до адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 06.03.2014.
На підставі вищевказаного, позивач просив суд: тимчасово заборонити (зупинити) діяльність товариства, пов'язану з угворенням та розміщенням за адресою проведення діяльності: вух Набережна, буд. 2, м Рубіжне. відходів:
- І класу небезпеки (лампи люмінесцентні відпрацьовані чи зіпсовані);
- ІІ класу небезпеки (матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені; обладнання та інструме відпрацьовані - фільтри компресора);
- ІІІ класу небезпеки (сальники та прокладки, які не підлягають дезактивації);
- IV класу небезпеки (папір та картон зіпсований; залишки тверді від очистки газу (волокна з фільтра); обріз панчішний; обрив панчішний; відпрацьовані повітряні фільтри компресорів; відпрацьої привідні ремені; відпрацьовані голки, плати, гачки; огарки електродів; матеріали абразивні відпрацьовані), до отримання Дозволу на розміщення та лімітів на утворення відходів відповідне законодавства.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав частково, а саме в частині тимчасової заборони (зупинення) діяльності товариства, пов'язану з угворенням та розміщенням відходів: - І класу небезпеки (лампи люмінесцентні відпрацьовані чи зіпсовані); - ІІ класу небезпеки (матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені; обладнання та інструме відпрацьовані - фільтри компресора);
Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, в яких зазначив, що TOB «Смалій» отримано дозвіл на розміщення відходів у 2014-2016 роках по ІІІ та ІV класу небезпеки, щодо І та ІІ класу небезпеки пов'язану з угворенням та розміщенням відходів за адресою проведення діяльності товариства - визнав в повному обсязі, в зв'язку з чим просив позовні вимоги задовольнити частково.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, приходить до наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає, згідно преамбули, Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року N 877-V у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон N 877-V).
Згідно з ст. 1 Закону N 877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 454/2011, Держекоінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.
Державна екологічна інспекція у Луганській області діє на підставі Положення, затвердженого Наказом Державної екологічної інспекції України від 12 грудня 2011 № 136 (далі - Положення), згідно якого Держекоінспекція є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі та їй підпорядковується.
Відповідно до вказаного Положення, Державна екологічна інспекція у Луганській області у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України, дорученнями Міністра екології та природних ресурсів, його першого заступника та заступника-керівника апарату, наказами Держекоінспекції України, дорученнями Голови Держекоінспекції України, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, іншими актами законодавства України.
Згідно п. 4.2 п.4 Положення про Державну екологічну інспекцію у Луганській області, інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря щодо наявності та додержання дозволів на викиди забруднюючих речовин.
Пунктом 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підставою для здійснення позапланового заходу є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.
Відповідно до ч.1, ч.2, ч.8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.
За результатами перевірки у разі виявлення порушень, видається припис про усунення виявлених порушень.
Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання.
Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку. Розпорядчі документи щодо усунення порушень вимог законодавства можуть бути оскаржені до відповідного центрального органу виконавчої влади або суду в установленому законом порядку.
Судом встановлено, що TOB «Смалій» зареєстровано в якості юридичної особи та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.9-10).
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області щодо здійснення планових заходів завдань на IV квартал 2013 року від 26.09.2013 № 550, направлення на проведення планової перевірки від 15.11.2013 № 09/4242 та повідомлення про проведення планової перевірки від 15.11.2013 № 09/4231 державною екологічною інспекцією у Луганській області (далі-Інспекція) в період з 17.12.2013 по 23.12.2013 проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства TOB «Смалій» (а.с.6-8).
За результатами проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства TOB «Смалій» був складений акт № 479 від перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони аимасферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами перевірки, в якому викладені факти виявлених порушень чинного природоохоронного законодавства, зокрема і в сфері поводження з відходами. Акт перевірки п.ідписаний начальником виробництва TOB «Смалій» Полторацькою С.П. та директором товариства Смалій В.П. без заперечень та зауважень (а.с.11-16).
Доказів оскарження відповідачем даного акту у судовому порядку суду не надано.
За виявлене під час перевірки порушення вимог законодавства в сфері поводження з відходами, до адміністративної відповідальності притягнуто відповідальну посадову особу TOB «Смалій» (протокол про адміністративне правопорушення від 18.12.2013 № 005263, постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 18.12.2013 № 005256). Штраф сплачено у повному обсязі (квитанція від 23.12.2013) (а.с.18-21).
На підставі вищевказаного акту, який складено за результатами перевірки, TOB «Смалій» був наданий припис 18.12.2013 № 479 про усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства, у тому числі, отримання Дозволу на розміщення та лімітів на утворення та розміщення відходів (п. 2 при Термін виконання зазначеного пункту припису був встановлений до 18.02.2014 (а.с.22).
Інформації стосовно вжиття відповідачем заходів щодо виконання (чи причин невиконання) вищевказаного п.2 припису до Інспекції надано не було.
На підставі наказу від 28.02.2014 № 104 та направлення на позапланову перевірку від 03.03.2014 № 09/843 (а.с.23-24).
Позивачем 06.03.2014 проведена позапланова перевірка виконання TOB «Смалій» раніше наданого припису. За результатами складений акт № 73 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони аимасферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами перевірки, в якому викладені факти виявлених порушень чинного природоохоронного законодавства, зокрема і в сфері поводження з відходами, в якому викладені факти невиконання пунктів раніше наданого припису, у тому числі і пункту 2 припису. Акт перевірки підписаний завідуючим лабораторією TOB «Смалій» Смалій О.В. та директором товариства Смалій В.П. без зауважень та заперечень (а.с.25-30).
За виявлене під час перевірки порушення вимог законодавства в сфері поводження з відходами, до адміністративної відповідальності притягнуто відповідальну посадову особу TOB «Смалій» (протокол про адміністративне правопорушення від 06.03.2014 № 001026, постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 06.03.2014 № 001026 (а.с.33-34).
Накази про проведення перевірки, постанови про накладення адміністративного стягнення та припис відповідачем не оскаржувалися.
На підставі результатів перевірки виконання вказаного припису, позивачем і заявлено вказані у позові вимоги.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V (надалі - Закон України №877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно п.5 ст.4 зазначеного Закону, повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Пунктом 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підставою для здійснення позапланового заходу є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.
Відповідно до ч.1, ч.2, ч.8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.
Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання.
Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку. Розпорядчі документи щодо усунення порушень вимог законодавства можуть бути оскаржені до відповідного центрального органу виконавчої влади або суду в установленому законом порядку.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.
Стаття 11 Закону України «Про відходи» передбачає, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Порядок проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, виходячи із наведених норм діючого законодавства України, та обставин справи, суд вважає, що відповідачем дійсно здійснювалася на момент проведення перевірки діяльність без спеціальних дозволів на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря та утворювалися відходи І, ІІ,ІІІ, IV класу небезпеки.
Під час судового засідання позивачем - ТОВ «Смалій» на підтвердження виконання вимог вищевказаного припису позивача від 18 грудня 2013 року, надано дозвіл Луганської обласної Державної адміністрації Департамента екології та природних ресурсів № 21.63 від 14.04.2014 року на розміщення відходів у 2014-2016 роках ТОВ «Смалій» (а.с.136-137).
З вищевказаного дозвілу вбачається, що позивачу надан дозвіл на розміщення відходів з 14.04.2014 по 01.01.2017 в частині ІІІ - IV класу небезпеки(сальники та пракладки, які не підлягають дезактивації; (папір та картон зіпсований; залишки тверді від очистки газу (волокна з фільтра); обріз панчішний; обрив панчішний; відпрацьовані повітряні фільтри компресорів; відпрацьої привідні ремені; відпрацьовані голки, плати, гачки; огарки електродів; матеріали абразивні відпрацьовані).
Враховуючи встановлені фактичні обставини справи та вищенаведені норми діючого законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується оскільки, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної екологічної інспекції в Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Смалій" про застосування заходів реагування - задовольнити частково.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «Смалій»:
тимчасово заборонити (зупинити) діяльність товариства, пов'язану з утворенням та розміщенням за адресою проведення діяльності: вул. Набережна, буд.2, м. Рубіжне, відходів
- І класу небезпеки (лампи люмінісцентні відпрацьовані чи зіпсовані ), до отримання відповідного дозволу та лімітів;
- ІІ класу небезпеки (матеріали обтиральні відпрацьовані забруднені; обладнання та інструменти відпрацьовані-фільтри компресора), до отримання відповідного дозволу та лімітів.
У задоволенні позовних вимог про тимчасову заборону (зупинення) діяльності товариства, пов'язану з утворенням та розміщенням за адресою проведення діяльності: вул. Набережна, буд.2, м. Рубіжне, відходів:
- ІІІ класу небезпеки (сальники та прокладки, які не підлягають дезактивації);
- ІV класу небезпеки (папір та картон зіпсований; залишки тверді від очистки газу (волокна з фільтра); обріз панчішній; відпрацьовані повітряні фільтри компресорів; відпрацьовані привідні ремені; відпрацьовані голки, плати, гачки; огарки електродів; матеріали абразивні відпрацьовані), до отримання Дозволу на розміщення та лімітів на утворення відходів відповідно до законодавства - відмовити за необґрунтованістю.
Стягнути на користь Державної екологічної інспекції у Луганській області (код ЄДРПОУ 37991372, вул. А.Ліньова, буд.85 м. Луганськ, 91021) з Державного бюджету України (р/р 31213206784006 УДКСУ у м. Луганську, код ОКПО 37991503, МФО 804013, код класифікації доходів 22030001) судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість грн. 54 коп.).
Особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п.5 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо обставини, які стали підставою для вживання заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджуються відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
У відповідності до п. 10 ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційноїінстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скаргаподається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщоїї не скасовано, набирає законної сили після поверненн яапеляційноїскарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова складена та підписана 30 квітня 2014 року.
Суддя І.В. Тихонов