Постанова № 3853598, 30.01.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2009
Номер справи
2-а-4131/08/1770
Номер документу
3853598
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                                   справа № 2-а-4131/08/1770

 

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

          30 січня 2009 року                  14  год. 25 хв.            м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд

під головуванням судді                                                                       Боймиструка С.В.

за участю секретаря судового засідання                                           Маньковського Д.В.

представника позивача                                                                        Оніщука В.П.

представника відповідача                                                                   не з’явився,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Рівне до Приватного підприємства «Юнісеф» про застосування арешту коштів на рахунках платника податків, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач – Державна податкова інспекція в м. Рівне, звернувшись з позовом до суду просить застосувати терміном на 120  (сто двадцять) днів арешт коштів на рахунках Приватного підприємства «Юнісеф». В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився та надав суду письмові заперечення, в яких вказав, що  доданий до позовної заяви наказ № 440 на проведення перевірки датовано 24.08.2008 року. Аналогічна дата на направлені на проведення перевірки № 1898/23-400. Терміни проведення перевірки у вищезазначених документах визначені з 24.07. по 06.08 2008 року. Акт незнайдення платника податків датовано 28.07.2008 р. Виникає логічне питання чому в період з 24.07.2008 р. по 06.08.2008 р. податковим органом було здійснено лише одну спробу вручити наказ та направлення на перевірку. Вказує також, що специфіка діяльності ПП «Юнісеф» зобов'язує керівника часто перебувати у відрядженнях за межами міста. В той же час юридична адреса підприємства не змінюється. Вся кореспонденція, що направляється на адресу м. Рівне, вул. Кн. Романа, 3/61 отримується. Таким чином, одноразова відсутність посадових осіб ПП «Юнісеф» за юридичною адресою була розтлумачена податковим органом як спосіб ухилення від проведення документальної перевірки. Крім того, зазначає, що встановивши факт відсутності посадових осіб ПП «Юнісеф» за юридичною адресою, посадові особи ДПІ у м. Рівне не були позбавлені можливості в установленому порядку звернутися до відповідача з листом-запрошенням щодо необхідності з'явитися для проведення позапланової перевірки.

Вказує, що акт незнайдення платника податків як основний доказ має ряд суттєвих недоліків, а саме: не конкретизується час, коли саме було встановлено відсутність платника (в акті відсутній будь-який опис фактичних обставин, на підставі яких можна зробити висновок про незнайдення платника податків) з змісту акту випливає, що загалом він складений за адресою м. Рівне, вул. Відінська, 8, в той же час має останній складатися за юридичною адресою підприємства. Вважає, що посадовими особами ДПІ у м. Рівне не було належним чином виконано контрольно-перевірочну функцію стосовно ПП «Юнісеф», як наслідок, зроблено передчасні та необгрунтовані висновки, що стали основою для адміністративного позову. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що Приватного підприємства «Юнісеф» 26.10.2004 року зареєстроване розпорядженням голови Рівненської міської ради за адресою: 33018 Рівненська область, м. Рівне, вул. Мірющенка, б.41 (а.с.3,10). В подальшому юридична адреса була змінена на: 33022, м. Рівне, вул. Князя Романа,3, кв.61.

04.11.2004 року відповідача взято на податковий облік ДПІ у м. Рівне (а.с.9).

Згідно з наказом Державної податкової інспекції у місті Рівне за № 440 від 24 липня 2008 року «Про призначення позапланової виїзної перевірки ПП «Юнісеф», код 33214155», Державна податкова інспекція у місті Рівне повинна була провести позапланову виїзну документальну перевірку фінансового-господарської діяльності Приватного підприємства «Юнісеф» з 24 липня 2008 року по 06 серпня 2008 року з питань дотримання податкового та іншого законодавства за період з 01 квітня 2005 року по 31 березня 2008 року (а.с.14).

28 липня 2008 року з метою виконання приписів ст. II2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» за № 509-ХІІ від 04.12.1990 року (із наступними змінами та доповненнями), а саме надання платнику податків під розписку направлення на перевірку за № 1898/23-400 від 24 липня 2008 року та наказу Державної податкової інспекції у місті Рівне за № 440 від 24 липня 2008 року «Про призначення позапланової виїзної перевірки ПП «Юнісеф», код 33214155», посадовими особами Державної податкової інспекції у місті Рівне було здійснено вихід за місцезнаходженням платним податку.

Актом про незнайдення платника податків від 24,25,28 липня 2008 року посадовим особами Державної податкової інспекції у місті Рівне зафіксовано факт, що Приватне підприємство «Юнісеф» (код ЄДРПОУ 33214155) за юридичною та фактичною адресою не знаходиться його місцезнаходження невідоме (а.с.17,28-30).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством …

Відповідно до п.п.5.4. п.5  Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків, затвердженого Наказом ДПА України від  25.09.2001 за № 386, арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.

У разі виникнення такої обставини слід установити факт відмови платника податку від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення, зафіксувати його Актом відмови, який складається оперативним працівником податкової міліції за місцезнаходженням такого платника податку, підписується працівником податкової інспекції, який повинен проводити перевірку, та понятими особами, а в разі незнайдення платника податку обов'язково скласти акт про факт його незнайдення.

Пунктом 5 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: одержувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України та комерційних банків у порядку, встановленому Законом України "Про банки і банківську діяльність", довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб'єктів підприємницької діяльності…

Згідно з п.п.9.3.9. п.9.3. ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством.

 Відповідно до розділу 9 Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків, затвердженого Наказом ДПА України від  25.09.2001 за № 386, рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку (додаток 5 до цього Порядку), є документом, що підтверджує обставини, на яких ґрунтується заява до суду про застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку такого платника. Працівник податкового органу готує заяву для застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків у порядку, передбаченому процесуальним законодавством України, у день прийняття рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку; Підписана керівником податкового органу (його заступником) заява, до якої додається рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку, того самого дня направляються до суду. Зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється на підставі відповідного рішення суду.

22.08.2008 року начальником ДПІ у м. Рівне Калитюком М.М. на підставі подання начальника ГВПМ ДПІ у м. Рівне майора податкової міліції С.А. Носенка, було прийняте рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування арешту коштів на рахунках платника податків (а.с.18,19).

 Крім того, слід зазначити, що позапланову документальну перевірку відповідача ДПІ у м. Рівне немає можливості провести у зв’язку з не встановленням місцезнаходження товариства, як наслідок застосування пп. 15.1.1 ст.15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" стане підставою для ухилення платника податку від здійснення оподаткування, що може призвести до нанесення збитків державі.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 160-163, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Застосувати терміном на 120  (сто двадцять) днів арешт коштів на рахунках Приватного підприємства «Юнісеф» (ЄДРПОУ 33214155), а саме:

 МФО 333692, р/р № 260011038, Рівненська філія ВАТ АБ «УКРГАЗБАНК»

 м. Рівне, вул. Петра Могили,31;

МФО 333788, р/р № 260013015910, Рівненська філія АБ «БРОКБІЗНЕСБАНК»,

м. Рівне, вул. Гагаріна, 39.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

       Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

        Головуючий:                                                                                           С.В.Боймиструк