Справа № 2а- 15256/09
Категорія 6.6.4
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 травня 2009 року м.Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді: Матвєєвої В.В.,
при секретарі: Зацепіної Ю.В.,
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1.,
представника відповідача - ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу по податку на землю за рахунок активів, -
В С Т А Н О В И В:
15 вересня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу по податку на землю за рахунок активів.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що відповідач - Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Стаханівської міської ради Луганської області 10.03.2004 року та взято на податковий облік до Антрацітівської ОДПІ з 29.08.2008 року.
У порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст.. ст.. 14, 17, Закону України «Про плату за щемлю», п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач станом на 20.08.2008 року має податковий борг по податку за землю в сумі 1730282, 29 грн., з яких: сума основного боргу - 1647916, 04 грн., штрафних санкцій - 82 366, 25 грн. Вказана заборгованість підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями.
13.05.2008 року Антрацитівською ОДПІ була направлена перша податкова вимога № 1/133 на суму 1870247, 33 грн., яка була отримана підприємством 19.05.2008 року.
23.06.2008 року Антрацитівською ОДПІ була направлена друга податкова вимога № 2/60 на суму 2149660, 73 грн., яка була отримана представником підприємства 01.07.2008 року.
Відповідачем вказана заборгованість не сплачена, у зв'язку з чим просить суд стягнути на користь держави податковий борг в сумі 1730282, 29 грн. коп. за рахунок активів підприємства.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнила, просила суд стягнути з підприємства податковий борг в сумі 1730282, 29 грн., надавши пояснення аналогічно позовній заяві, просила задовольнити уточнений позов в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги не визнала, просила відмовити у задоволенні позову, надала суду пояснення, в яких зазначила, що підприємство створено для ліквідації збиткових шахт відповідно проектам з ліквідації. Податковий борг по податку на землю виник у серпні 2007року. Подок на землю не сплачувався, оскільки сума не була вказана у кошторисах проектів ліквідації шахт. Інститут ДВАТ «Луганськдіпрошахт» не включив суму податку у кошторис з наступних причин: підприємство повністю фінансується за рахунок державного бюджету, земля, які були передані для рекультивації - деградовані.
Суд, вислухав пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що уточнений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач - Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» (код ЕДРПОУ № 32449971) є юридичною особою, зареєстрований виконавчим комітетом Стаханівської міської ради Луганської області 10.03.2004 року та взято на податковий облік до Антрацитівської ОДПІ з 29.08.2008 року (арк.. справи 5, 8).
Згідно довідки про заборгованість до бюджету по земельному податку ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» станом на 20.08.2008 року сума заборгованості відповідача по обов'язковим платежам складає 1647916, 04 грн. та штрафна санкція - 82 366, 25 коп., а всього на загальну суму 1730282, 29 грн. (арк.. справи 14).
Вказана заборгованість також підтверджується розрахунком заборгованості до бюджету по податку на землю по підприємству ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» станом на 20.08.2008 року, актами про результати камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) № 506/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 507/15-32449971 від 31.09.2008 року; № 509/15-3244997 від 31.03.2008 року; № 508/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 510/15-3244997 від 31.03.2008 року; № 511/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 512/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 515/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 514/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 513/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 516/15-32449971 від 31.03.2008 року; № 517/15-32449971 від 31.03.2008 року та податковими повідомленнями-рішеннями № 0001361530/0 від 17.04.2008 року; № 0001371530/0 від 17.04.2008 року; № 0001391530/0 від 17.04.2008 року; № 0001381530/0 від 17 квітня 2008 року; № 0001401530/0 від 17.04.2008 року; № 0001411530/0 від 17.04.2008 року; № 0001421530/0 від 17.04.2008 року; №0001451530/0 від 17.04.2008 року; № 0001441530/0 від 17.04.2008 року; № 0001431530/0 від 17.04.2008 року; № 0001461530/0 від 17.04.2008 року; № 0001471530/0 від 17.04.2008 року, які були отримані підприємством (арк.. справи 16-51).
13 травня 2008 року Антрацитівською ОДПІ було направлено першу податкову вимогу № 1/133 на суму 1870247, 33 грн., яка була отримана підприємством 19.05.2008 року (арк.. справи № 10, 12).
23 червня 2008 року позивачем на адресу відповідача була направлена друга податкова вимога № 2/160 на суму 2149660, 73 грн., яка була отримана підприємством 01 липня 2008 року (арк.. справи 11, 12).
Станом на 20.08.2008 року податковий борг по податку на землю в сумі 1 730 282, 29 грн. відповідачем не погашений.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 10 Законом України «Про державну податкову службу в Україні» визначено функції державних податкових інспекцій у тому числі щодо забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
За замістом пункту 1.2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; пункту 1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 2.1.4 п. 2.1 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів є державні податкові інспекції.
Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обов'язки щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.
За статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок) віднесена до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також, пільги з земельного податку визначені Законом України «Про плату за землю».
Згідно статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до вимог ч. 1 статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно п.п. 5.2.1. п. 5.2 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п. 5.3.2. п. 5 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно п.п 5.4.1 п. 5.4 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в України” органи державної плдаткової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги Антрацитівської ОДПІ обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про державну податкову службу в України”, Закону України «Про плату за землю», суд -
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення податкового боргу по податку на землю задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» суму податкового боргу по податку на землю в розмірі 1 730 282 (один мільйон сімсот триста тисяч двісті вісімдесят дві) грн.. 29 коп., а саме:
• по Червонополянській сільській раді - 3795,19 грн. перерахувати на р/р 33216811700102, код платежу 13050111, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Кам'янській сільській раді у розмірі 99535,62 грн. перерахувати на р/р 33218811700014, код платежу 13050125, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Фащівській сільській раді у розмірі 1257,52 грн. перерахувати на р/р 33216811700094, код платежу 13050104, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Рафайлівській сільській раді у розмірі 1973,05 грн. перерахувати на р/р 33218811700100, код платежу 13050114, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Краснолуцькій сільській раді у розмірі 156,93 грн. перерахувати на р/р 33212811700098, код платежу 13050110, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Щотівській сільській раді у розмірі 170591,14 грн. перерахувати на р/р 33216811700016, код платежу 13050124, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.;
• по м. Антрацит у розмірі 1400204,33 грн. перерахувати на р/р 33212811700010, код платежу 13050100, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Іванівській сільській раді у розмірі 1132,04 грн. перерахувати на р/р 33210811700090, код платежу 13050103, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Микитівській сільській раді у розмірі 9201,09 грн. перерахувати на р/р 33211811700099, код платежу 13050107, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Маломиколаївській сільській раді у розмірі 29703,44 грн. перерахувати на р/р 33218811700092, код платежу 13050106, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Краснокутській сільській раді у розмірі 7099,47 грн. перерахувати на р/р 33219811700091, код платежу 13050105, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013;
• по Кошарській сільській раді у розмірі 5615,47 грн. перерахувати на р/р 33213811700097, код платежу 13050116, одержувач Антрацитівське ВДК, код одержувача 25992095, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
СУДДЯ