Ухвала суду № 38512829, 30.04.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2014
Номер справи
813/3212/14
Номер документу
38512829
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 квітня 2014 року Справа № 813/3212/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про зобов'язання вчинити дії голову Львівської обласної державної адміністрації Сех Ірину Ігорівну,-

в с т а н о в и в :

На адресу Львівського окружного адміністративного суду 29.04.2014 року надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до голови Львівської обласної державної адміністрації Сех Ірини Ігорівни з вимогою зобов'язати голову Львівської обласної державної адміністрації та народного депутата Сех Ірину Ігорівну вчинити дії на припинення протиправного суміщення посад державного службовця і народного депутата України шляхом складання повноважень народного депутата України або шляхом звільнення з посади голови Львівської обласної державної адміністрації.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Статтею 55 Конституції України передбачено право на судовий захист, зокрема кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 3 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.

Таким чином, КАС України передбачено лише звернення окремої особи (фізичної чи юридичної) за захистом саме її порушеного права, свободи чи інтересу у сфері публічно-правових відносин, та не передбачено колективного звернення до суду за захистом порушених колективних прав у відповідній сфері.

Також, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява. Однак, позивачами подано позов до окружного адміністративного суду м. Львова, замість Львівського окружного адміністративного суду.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається, зокрема, у разі необхідності - клопотання про звільнення або відстрочення від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 590-VII від 19.09.2013 р.) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно зі ст. 2 вищевказаного Закону платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2014 року становить 1218,00 грн.

На переконання судді, належним документом про сплату судового збору в розумінні вищевказаного Закону є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 73,08 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Як документ про сплату судового збору позивачами подано до суду копію квитанції № 24209.594.1 від 24.04.2014 року на суму 73,08 грн., з зазначенням призначення платежу: судовий збір ОСОБА_1; Львівський окружний адміністративний суд; код ЄДРПОУ 38007594.

Також, ч. 4, 5 ст. 106 КАС України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Як встановлено із позовної заяви, таку подано чотирма особами, однак встановити належність конкретного підпису відповідній особі неможливо.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про зобов'язання вчинити дії голову Львівської обласної державної адміністрації Сех Ірину Ігорівну - залишити без руху до 25 травня 2014 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду, шляхом їх подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2)

2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравців О.Р.