Постанова № 38510109, 23.04.2014, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2014
Номер справи
823/857/14
Номер документу
38510109
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2014 року справа № 823/857/14

м. Черкаси

15 год 25 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Тимошенко В.П.

за участю секретаря судового засідання Цаплі І.Ю.,

за участю прокурора Лисика М.А. - за посвідченням,

представника позивача - Шепель К.Л..- за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом виконувача обов'язків прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3» про стягнення штрафу,

встановив:

04 квітня 2014 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною звернувся виконувач обов'язків прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якій просить суд стягнути з відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3» на користь державного бюджету штраф у розмірі 51000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року № 3480/ІV не подав регулярну річну інформацію за 2012 рік до територіального органу Комісії за місцемзнаходженням емітента в електронній та паперовій формах, внаслідок чого винесено постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, проте відповідачем штраф у добровільному порядку не сплачено.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання повторно не прибув, хоча належним чином відповідач повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. За таких обставин, суд розглядає справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді. На підставі статті 60 КАС України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Згідно з статтею 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

У відповідності до статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Положення про Національну комісію, затвердженого указом Президента України № 1063/2011 від 23.11.2011, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Згідно з пункту 6 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пункту 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Главою 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів визначено порядок розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку, який передбачає розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до статті 8 ЗУ «Про держане регулювання ринку цінних паперів в Україні» має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.

Судом встановлено, що з актів позивача від 10.07.2013 №2309-ЦД-4-Е, №2310-ЦД-4-Е, №2311-ЦД-4-Е - про правопорушення на ринку цінних паперів суд встановив, що уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено ознаки порушення відповідачем вимог ст.40 Закону №3480-ІV, п.1 глави 7 розділу V Положення №1591, а саме:

- нерозміщення відповідачем регулярної річної інформації за 2012 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з терміном розміщення до 30.04.2013 (акт №2309-ЦД-4-Е);

- неподання відповідачем регулярної річної інформації за 2012 рік до територіального органу до територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах, з терміном подання до 01.06.2013 (акт №2310-ЦД-4-Е);

- неопублікування відповідачем регулярної річної інформації за 2012 рік в офіційному друкованому виданні, з терміном опублікування до 30.04.2013 (акт №2311-ЦД-4-Е).

Розглянувши матеріали справ про вищевказані правопорушення 18.09.2013 відповідач прийняв постанови: №2218-ЦД-4-Е, №2219-ЦД-4-Е, №2220-ЦД-4-Е, - згідно з якими за вчинені правопорушення на ринку цінних паперів наклав на відповідача штрафи в розмірі 17000 грн 00 коп. відповідно до кожної постанови, а всього на загальну суму 51000,00грн. Ці штрафи позивач зобов'язав сплатити відповідача у 15 денний термін.

Дані постанови направлено відповідачу 23 вересня 2013 року, що підтверджується копією реєстру рекомендованих відправлень № 693, та копією чеку про надання поштових послуг від 23 вересня 2013 року.

У визначений строк та в установленому порядку прийняті щодо відповідача рішення не оскаржені, а застосовані до нього фінансові санкції в добровільному порядку не сплачені, тому підлягають стягненню.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає постанови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2218-ЦД-4-Е, №2219-ЦД-4-Е, №2220-ЦД-4-Е від 18 вересня 2013 року про накладення штрафної санкції штрафи в розмірі 17000 грн 00 коп. відповідно до кожної постанови, а всього на загальну суму 51000,00грн на ВАТ «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3» за вчинені правопорушення на ринку цінних паперів законними та обґрунтованими.

З урахуванням викладених обставин позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 56, 58, 60, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із відкритого акціонерного товариства «Будівельно-монтажна фірма «Житлобуд-3» (ідентифікаційний код 01274188) до Державного бюджету України через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 51000 (п'ятдесят одну тисячу ) гривень.

Постанова набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.П. Тимошенко

Повний текст постанови складений та підписаний 28 квітня 2014 року