ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 квітня 2014 року № 826/4885/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Гарника К.Ю., розглянувши адміністративну справу відповідно до статі 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку скороченого провадження
за позовом
Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до
Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
про
стягнення заборгованості в сумі 1 275,00 грн
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» (далі по тексту - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою про стягнення з Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі по тексту - відповідач) штрафу у розмірі 1275,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, за що, у зв’язку з невиконанням припису, винесено постанову про накладення штрафу.
Позивач має право на звернення до суду, оскільки Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.04.2014 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/4885/14 та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення за юридичною адресою відповідача та отримана ним 18.04.2014 року, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Таким чином, протягом встановленого пунктом 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України 10 (десяти) денного строку з дня одержання ухвали (відповідно до ст.35 КАС вважається належно одержаною) відповідачем не надано письмових заперечень проти позову чи заяви про визнання позову.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначає наступне.
28 березня 2013 року посадовою особою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві проведено позапланову перевірку виконання відповідачем припису від 13.12.12р. №08/12-08-826, якою встановлено ухилення від виконання вказаного припису. За результатом якої складено акт перевірки № 08/12-08-54А/П.
На підставі ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Акту перевірки складено припис від 28.03.2013 року № 08/12-08-143, яким відповідачу приписується у строк до 28.06.2013р. встановити другий насос на циркулярній лінії системи ГВП, привести регулятор температури прямої дії у справний стан.
За результатом перевірки 13.11.2013 року виконання відповідачем припису від 28.03.2013 року № 08/12-08-143 складено акт № 08/12-08-213А/П, яким встановлено ухилення від виконання вказаного припису.
26 листопада 2013 року посадовою особою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві винесено постанову № 08/12-08-207 про накладення на відповідача штрафу в розмірі 1275,00 грн. за порушення вимог ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику».
Постанова від 26.11.2013 року № 08/12-08-207 отримана відповідачем 28.11.2013 року, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач.
Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» встановлено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері енергозбереження, або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Таким чином, відповідач має зобов'язання зі сплати нарахованих штрафних санкцій загальним розміром 1275,00 грн., однак належних доказів їх сплати відповідач не надав і, як вбачається з матеріалів справи, вказаний борг обліковується за ним.
Отже, враховуючи, що на час вирішення справи судом заборгованість у загальній сумі 1275,00 грн. відповідачем не сплачена і суду не надано доказів, які б свідчили про погашення суми боргу чи спростували його наявність, заявлена до стягнення заборгованість згідно із ст. 14, ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», ч. 2 п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
Згідно вимог пунктом 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (код ЄДРПОУ 02736403) штраф у розмірі 1275 (одна тисяча двісті сімдесят п’ять) гривень 00 копійок в дохід Державного бюджету України на р/р 31119106700008, банк ГУ ДКСУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач – УДКСУ у Подільському районі м. Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.
3. Судові витрати в сумі 182,70 присудити на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» за рахунок Державного бюджету України.
43. Постанова підлягає негайному виконанню на підставі ч. 1 ст. 256 та п. 8. ч. 6 ст. 1832 КАС України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя К.Ю. Гарник