ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 квітня 2009 року Категорія 6.6.4 Справа 2а- 20819/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Першиній О.С.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1(довіреність від 08.01.2009 р. № 3),
представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, адміністративну справу за адміністративним позовом Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63» про стягнення податкової заборгованості з фінансової санкції у розмірі 2140 грн.00 коп., звернувши стягнення на активи, -
ВСТАНОВИВ:
04 березня 2009 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ДП «Деркульській кінний завод 63» про стягнення податкової заборгованості з фінансової санкції у розмірі 2140 грн.00 коп., звернувши стягнення на активи.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом із штрафної санкції( фінансової) санкції.
Заборгованість відповідно до карток особових рахунків станом на 03.03.2009 року складає 2140 грн. Вказана сума податкової заборгованості виникла в результаті несплати підприємством штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, яка застосована на підставі акту документальної перевірки від 27.09.2007 року № 257/2301/НОМЕР_1,протягом 2007 - 2009 р. Нарахована сума штрафної санкції була узгоджена платником податків у день отримання рішення про застосування штрафних (фінансових ) санкцій та не сплачена відповідачем у тридцяти денний термін від його отримання.
Таким чином, на даний час сума штрафної санкції є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не перерахована, тобто визначається сумою податкового боргу платника податку.
До ДП «Деркульській кінний завод № 63» застосовано податкову заставу, направлені перша та друга податкові вимоги з вимогою термінової сплати сум податкового боргу та прийнятті інші заходи передбачені Законом.
Враховуючи, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснення органом державної податкової служби не дали позитивного результату , просить суд звернути стягнення боргу на активи відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, від Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63» надійшла заява, в якій представник відповідача зазначив, що визнає позовні вимоги у повному обсязі та просить суд розглянути справу без його участі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Від відповідача надійшла заява про визнання позову, яка підписана директором Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63».
Заслухавши пояснення представника позивача , перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд переходить до наступного.
Відповідач - ДП «Деркульській кінний завод № 63», код ЄДРПОУ НОМЕР_1, на підставі Статуту є самостійним суб'єктом, який має права юридичної особи. Основним напрямком діяльності і завданням є вирощування племінного молодняка та підвищення рівня племінної роботи і якості поголів'я коней, великої рогатої худоби, виробництво інших видів сільськогосподарської продукції та інше. Підприємство зареєстроване Біловодською районною державною адміністрацією ( рішення від 30.11.1993 р. № 187), внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України і є суб'єктом підприємницької діяльності.( а.с. 6-9).
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181)цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до ст.1 п.1.12 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Ст.2 п.1.4 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
ДП «Деркульській кінний завод 63» має податкову заборгованість перед бюджетом із штрафної санкції( фінансової) санкції.
Згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ( а.с.12) заборгованість складає 2140 грн. Вказана сума податкової заборгованості виникла в результаті несплати підприємством штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, яка застосована на підставі акту документальної перевірки від 27.09.2007 року № 257/2301/НОМЕР_1,протягом 2007 - 2009 р.
Згідно до п.п.5.3.1. ст.5 ЗУ №2181, у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п.1.3 ст.1 ЗУ №2181 податковий борг(недоїмка)- це податкове повідомлення (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.
Таким чином до складу податкового боргу відносяться податкові зобов'язання визначені платником податків в деклараціях (розрахунках) та штрафні санкції визначені контролюючим органом та не сплачені платником податків у встановлені п.п. 5.3.1, п. 5.3 ст.5 ЗУ №2181.
Нарахована сума штрафної санкції була узгоджена платником податків у день отримання рішення про застосування штрафних (фінансових ) санкцій та не сплачена відповідачем у тридцяти денний термін від його отримання.
Таким чином, на даний час сума штрафної санкції є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не перерахована, тобто визначається сумою податкового боргу платника податку.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків ... є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інші відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги про стягнення з Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63»податкової заборгованості з фінансової санкції у розмірі 2140 грн.00 коп. ., суд вважає обґрунтованими і підлягаючими задоволенню в частині стягнення боргу.
У відповідності до ст. 321 Цивільного кодексу України особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлені законом.
Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону № 2181 визначено, що активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідач є юридичною особою, основним напрямком діяльності якого є вирощування племінного молодняка та підвищення рівня племінної роботи і якості поголів'я коней, великої рогатої худоби, виробництво інших видів сільськогосподарської продукції та інше, а звернення стягнення на активи відповідача може завдати значної шкоди.
Враховуючи вищезазначене суд не приймає визнання позову в частині стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи, та вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню лише частині стягнення заборгованості зі штрафної ( фінансової) санкції у розмірі 2140 грн.00 коп.
Питання про судові витрати не вирішується в зв'язку з їх відсутністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П ОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63» про стягнення податкової заборгованості з фінансової санкції у розмірі 2140 грн.00 коп., звернувши стягнення на активи , задовольнити частково.
Стягнути з Державного підприємства «Деркульській кінний завод № 63», (код ЄДРПОУ НОМЕР_1, Луганська обл., Біловодський район, с.Новодеркул) заборгованість зі штрафної ( фінансової) санкції у розмірі 2140 грн.00 коп. ( дві тисячі сто сорок грн.) на р/р 3021080900, отримувач ВДК у Біловодському районі , банк отримувач ГУДК в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ