КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 квітня 2014 року № 810/2449/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Діно" до державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Діно" з позовом до державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області в якому просить визнати незаконними дії державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо ініціювання та проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача у період з 05.11.2013 по 18.11.2013 та з 29.11.2013 по 12.12.2013.
Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Також, частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частина третя статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI зазначає, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Із позовної заяви та доданих до неї матеріалів судом встановлено, що позивач не додав документа про сплату судового збору за ставкою, встановленою для позовної заяви немайнового характеру.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, беручи до уваги положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 12 травня 2014 року шляхом подання до суду документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду в розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Діно" до державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання незаконними дії державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо ініціювання та проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача у період з 05.11.2013 по 18.11.2013 та з 29.11.2013 по 12.12.2013 - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 травня 2014 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.