КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2605/11558/12 (2-а-2605/526/12) Головуючий у 1-й інстанції: Кричина А.В. Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
Іменем України
23 квітня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді суддів при секретарі за участю: позивачаБорисюк Л.П., Горбань Н.І., Петрика І.Й. Чайка О.С. ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 24 жовтня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
В вересні 2012 року ОСОБА_5 звернувся до Оболонського районного суду м. Києва із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві в якому просив визнати дії відповідача щодо перерахунку його пенсії такими, що здійснені з порушенням Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зобов'язати здійснити з 01.05.2012 перерахунок його пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 зазначеного Закону на підставі довідки ФЕУ СБ України № 21/3/2-1655/981 від 05.06.2012.
Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 24 жовтня 2012 року в задоволенні позову відмовлено.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача, який з'явився в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_5 у 1999 році був звільнений з посади начальника секретаріату Управління Департаменту захисту національної державності і боротьби з тероризмом СБ України, є військовим пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві (пенсійна справа №СБА 6376).
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про перерахунок раніше призначеної йому пенсії у зв'язку зі збільшенням окладу за посадою, що він займав.
Однак, у вказаному перерахунку відповідачем було відмовлено, що слугувало підставою для звернення позивача до суду з вимогами визнати дії відповідача такими, що здійснені з порушенням Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зобов'язати здійснити з 01.05.2012 перерахунок пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 зазначеного Закону на підставі довідки ФЕУ СБ України № 21/3/2-1655/981 від 05.06.2012.
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів виходить з наступного.
Частиною 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено, що усі, призначені за цим Законом, пенсії підлягають перерахунку, у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 45 від 13.02.2008, перерахунок раніше призначених, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 № 1294, якою запроваджені нові умови грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, набрала законної сили 01 січня 2008 року.
У зв'язку з прийняттям вказаної постанови, позивачу відповідачем, відповідно до вимог ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, з 01.01.2008 проведено перерахунок пенсії, у зв'язку зі збільшенням розміру виду грошового забезпечення. З цього часу, до часу розгляду справи судом першої інстанції, Кабінетом Міністрів України будь-яких нормативних документів про збільшення посадових окладів осіб офіцерського складу органів СБУ не приймалось.
Жодних рішень про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій Кабінетом Міністрів України не приймалося.
За ст. 24 Постанови ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»: про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, згідно зі статтею 63 Закону, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Встановлено, що довідка була надана відповідачу не у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, а на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 «Про збільшення забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено не перерахунок пенсій, а їх підвищення у відсотковому відношенні до розміру пенсії.
За таких обставин, судова колегія вважає, що положення Постанови Кабінету Міністрів № 355 від 23.04.2012 «Про збільшення забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не породжують підстав для перерахунку пенсії позивачу, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а відтак підстави для задоволення позову відсутні.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 24 жовтня 2012 року - залишити без задоволення.
Постанову Оболонського районного суду м. Києва від 24 жовтня 2012 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя суддя суддя Л.П. Борисюк Н.І. Горбань І.Й. Петрик
Повний текст ухвали складено та підписано - 25.04.2014
Головуючий суддя Борисюк Л.П.
Судді: Горбань Н.І.
Петрик І.Й.