Ухвала суду № 38418618, 25.04.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2014
Номер справи
826/5480/14
Номер документу
38418618
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 квітня 2014 року м. Київ № 826/5480/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фінансово-кредитна компанія «Лев»

до

Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у Місті Києві

про

скасування податкових повідомлень-рішень, зменшення суми податкових зобов’язань,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фінансово-кредитна компанія «Лев» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у Місті Києві, в якій просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення від 06.11.2013 №800/26-55-22-03, від 23.01.2014 №11526552203, 20.01.2014 №10526552201, від 06.04.2014 №51426552210, а також зменшити суму податкових зобов’язань з податку на прибуток за період з 01.04.2011 по 31.12.2011 в сумі 5508 грн. та за період з 01.01.2012 по 31.07.2012 в сумі 2845 грн., зо разом складає 8353 грн., у зв’язку зі збільшенням адміністративних витрат в сумі 37 496,53 грн.

Згідно зі статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги, які може містити адміністративний позов, а саме:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Суд зазначає, що зміст адміністративного позову – це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.

Зі змісту пункту 5 позовних вимог, а саме: «зменшити суму податкових зобов’язань з податку на прибуток за період з 01.04.2011 по 31.12.2011 в сумі 5508 грн. та за період з 01.01.2012 по 31.07.2012 в сумі 2845 грн., зо разом складає 8353 грн., у зв’язку зі збільшенням адміністративних витрат в сумі 37 496,53 грн.» вбачається, що вона не відповідає вимогам частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність з вимогами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.

Перелічені недоліки повинні бути усунені у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху, з посиланням на реквізити даної ухвали, через канцелярію суду (або надіслання поштою) шляхом подання уточнених позовних вимог.

Керуючись положеннями ст.ст. 104-106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фінансово-кредитна компанія «Лев» залишити без руху.

2. Встановити позивачу 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.

4. Копію даної ухвали невідкладно вручити/надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.М. Кобилянський