Постанова № 38415448, 17.04.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.04.2014
Номер справи
826/8998/13-а
Номер документу
38415448
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 квітня 2014 року № 826/8998/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом ОСОБА_1до третя особаГолосіївської районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_2 Об'єднання співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) «Дипломат Хол»прозобов'язання вчинити діїНа підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, в особі ОСОБА_1, звернувся з адміністративним позовом до Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: ОСОБА_2, Об'єднання співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) «Дипломат Хол» про зобов'язати державних реєстраторів Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації скасувати зміни та відмітки, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців які були зроблені при внесенні змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців по Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Кондомініум Дипломат Хол» (ЄДРПОУ 34288909) (нова назва Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дипломат Хол») від 20.01.2009 року (номер запису 1 068 107 0002 015516), від 23.03.2010 року (номер запису 1 068 105 0003 015516), від 15.09.2010р. (номер запису 1 068 106 0004 015516), від 09.12.2011р. (номер запису 1 068 105 0005 015516).

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що в порушення вимог законодавства державним реєстратором було протиправно здійсненні реєстраційні дії.

Відповідач до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлені про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

Для з'ясування всіх обставин справи, Судом було залучено до розгляду справи в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні Відповідача, а саме: ОСОБА_2, Об'єднання співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) «Дипломат Хол».

Треті особи проти позовних вимог заперечували з підстав викладених в поясненнях, які містяться в матеріалах справи.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається , що відповідно до витягу з ЄДР серії АВ № 075128, який міститься у матеріалах справи вбачається, що 20 січня 2009 року до ЄДР внесено оскаржуваний запис № 10681070002015516 "зміна відомостей про керівника юридичної особи, зміна відомостей про підписантів"; 23 березня 2010 року до ЄДР внесено оскаржуваний запис № 10681050003015516 "інші зміни, зміна складу або інформації про засновників"; 15 вересня 2010 року до ЄДР внесено оскаржуваний запис №10681060004015516 "зміна додаткової інформації"; 09 грудня 2011 року до ЄДР внесено оскаржуваний запис № 10681050005015516 "інші зміни".

Крім того, в даному витягу міститься наступні записи:19.07.2012 р. №10681070008015516 (скасовано), зміна складу підпису; 06.03.2013 р. до ЄДР внесено запис скасування реєстраційної дії за судовим рішенням №10689990025015516 (10681070008015516).

Виходячи з аналізу заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства, повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи Суд приходить до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

Згідно зі ст. 1, ч. 2 ст. 3, ч. 1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), державний реєстратор - посадова особа, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) - автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5, 6 ст. 19 Закону (у редакції, чинній на момент внесення до ЄДР оскаржуваного запису № 10681070002015516), у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені ч. 1 цієї статті.

Державний реєстратор має право залишити без розгляду реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо реєстраційна картка оформлена з порушенням вимог, які встановлені ч.ч. 1 та 2 ст. 8 цього Закону, або якщо до реєстраційної картки не додано документи, передбачені ч. 1 цієї статті, або якщо до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Про залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, виконавчому органу юридичної особи або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження державним реєстратором видається (надсилається рекомендованим листом) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, без розгляду.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження внести до Єдиного державного реєстру запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу. У разі внесення до Єдиного державного реєстру запису про зміну місцезнаходження юридичної особи, державний реєстратор одночасно повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) виконавчому органу юридичної особи або уповноваженій нею особі нове свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та свідоцтво, яке було замінено з відміткою про видачу нового свідоцтва.

Згідно з ч.ч. 1-4, 6, 9 ст. 19 Закону (у редакції, чинній на момент внесення до ЄДР оскаржуваного запису № 10681050003015516), у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або завірену в установленому порядку копію розпорядчого документа про їх призначення.

У разі якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, яким встановлено такі обмеження.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені ч.ч. 1 - 3 цієї статті.

Державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим ч.ч. 1-5 ст. 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

У разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

Відповідно до ч.ч. 1-4, 6, 9 ст. 19 Закону (у редакції, чинній на момент внесення до ЄДР оскаржуваного запису № 10681060004015516), у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або завірену в установленому порядку копію розпорядчого документа про їх призначення.

У разі якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, яким встановлено такі обмеження.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені ч.ч. 1 - 3 цієї статті.

Державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим ч.ч. 1 - 5 статті 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

У разі якщо документи, що подавалися для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишилися без розгляду, заявник може повторно звернутися до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення зазначених документів без розгляду.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

Згідно з ч.ч. 1-4, 6. 9 ст. 19 Закону (у редакції, чинній на момент внесення до ЄДР оскаржуваного запису № 10681050005015516), у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, вносяться у зв'язку із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, утвореної на підставі модельного статуту, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про внесення змін до складу засновників (учасників) та один з документів, передбачених ч. 3 ст. 29 цього Закону.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, вносяться у зв'язку із зміною місцезнаходження та/або найменування юридичної особи, утвореної на підставі модельного статуту, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про внесення таких змін.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) юридичної особи, що діє на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, крім документів, передбачених ч. 1 цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про такі зміни, а у разі зменшення статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) юридичної особи, крім зазначених документів, додатково подається документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціальному друкованому засобі масової інформації відповідного повідомлення.

У разі якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, яким встановлено такі обмеження.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені ч.ч. 1 - 3 цієї статті.

Державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим ч.ч. 1-5 ст. 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

У разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

В матеріалах справи міститься копія Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.02.2014 по справі № 826/8684/13-а за позовом ОСОБА_3 до Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов'язання державних реєстраторів відповідача скасувати зміни та відмітки, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР), які були зроблені при внесенні змін до відомостей ЄДР по об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Дипломат Хол" (далі - ОСББ "Дипломат Хол") від 20 січня 2009 року (номер запису 10681070002015516), від 23 березня 2010 року (номер запису 10681050003015516), від 15 вересня 2010 року (номер запису 10681060004015516) та від 09 грудня 2011 року (номер запису 10681050005015516) (надалі по тексту Постанова Окружного суду міста Києва по справі № 826/8684/13-а).

Постановою Окружного суду міста Києва по справі № 826/8684/13-а встановлено наступне: «У ході розгляду справи судом з'ясовано, що реєстраційні дії щодо внесення до ЄДР оскаржуваних записів вчинені на підставі документів, наданих органу державної реєстрації, зокрема:

1. оскаржуваний запис № 10681070002015516 вчинено на підставі документів, наданих третьою особою-2, а саме реєстраційної картки на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться у ЄДР, протоколу зборів членів правління, витягу з протоколу загальних зборів, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах" від 20 січня 2009 року;

2. оскаржуваний запис № 10681050003015516 вчинено на підставі документів, наданих третьою особою-2, а саме реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, оригіналу (нотаріально засвідченої копії) рішення про внесення змін до установчих документів, статуту, нової редакції установчих документів (два примірники), копії квитанції, виданої банком, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" від 23 березня 2010 року;

3. оскаржуваний запис № 10681060004015516 вчинено на підставі документів, наданих ОСОБА_4, а саме реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, документу, що засвідчує повноваження уповноваженої особи, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Підтвердження відомостей про юридичну особу" від 15 вересня 2010 року.

Повноваження ОСОБА_4 підтверджуються дорученням від 15 вересня 2010 року, виданим третьою особою-2, копія якого міститься як у реєстраційній справі;

4. оскаржуваний запис № 10681050005015516 вчинено на підставі документів, наданих ОСОБА_5, а саме реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, рішення про внесення змін до установчих документів (оригінал), статуту, нової редакції установчих документів (два примірники), копії квитанції, виданої банком, документу, що засвідчує повноваження уповноваженої особи, документу, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" від 09 грудня 2011 року.

Повноваження ОСОБА_5 підтверджуються довіреністю від 28 жовтня 2011 року № 278, виданої третьою особою-2, копія якої міститься у реєстраційній справі.

Як вбачається з викладених положень і обставин та оцінки наявних у матеріалах справи доказів, у тому числі копій реєстраційної справи третьої особи-1, реєстраційні дії щодо внесення до ЄДР оскаржуваних записів вчинені на підставі документів, надання яких обумовлене законодавством, чинним на момент вчинення таких дій».

Враховуючи, що вищезазначені обставини були встановлені Постановою Окружного суду міста Києва по справі № 826/8684/13-а і є загально відомими то повторна обставина не підлягає доказуванню, згідно ст. 72 КАС України.

З аналізу матеріалів справи та норм законів, Суд приходить до висновку, що державний реєстратор не наділений повноваженнями щодо перевірки достовірності наданих юридичною особою (її уповноваженим представником) документів для проведення певних реєстраційних дій.

Згідно до ч. 4 ст. 53 Закону (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.

Відносно посилання Позивача на рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 08 грудня 2009 року у справі № 2-4150/09, яким, зокрема визнано недійсними загальні збори членів третьої особи-1, проведені 27 листопада 2008 року та 12 травня 2009 року, а також рішення, прийняті вказаними зборами, суд зазначає наступне.

В ході розгляду даної справи судом встановлено, що вказане рішення Голосіївського районного суду міста Києва оскаржувалось в апеляційному порядку, у результаті чого залишено без змін ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 02 березня 2011 року у справі № 22-2369.

Відповідно до ч. 1 ст. 223, ч. 1 ст. 319 Цивільного процесуального кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Рішення або ухвала апеляційного суду набирають законної сили з моменту їх проголошення.

Отже, на момент внесення до ЄДР оскаржуваних записів № 10681070002015516, № 10681050003015516 та № 10681060004015516 рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 08 грудня 2009 року у справі № 2-4150/09 не набрало законної сили, а тому посилання Позивача на протиправність дій Відповідача є помилковим.

Крім того, Суд звертає увагу, що під час розгляду справи Позивач не надав Суду переконливі докази того, що він звертався до Відповідача з проханням скасувати спірні записи, які внесенні в ЄДР.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. (ч.1) В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. (ч.2) Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи. (ч.3) Суд може збирати докази з власної ініціативи. (ч.5) Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. (ч.6 ст.71 КАС України).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд приходить до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, що свідчить про не обґрунтованість позовних вимог, а отже, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачі, як суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування виконали в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя А.Б. Федорчук