Постанова № 38415221, 31.03.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2014
Номер справи
803/487/14
Номер документу
38415221
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2014 року Справа № 803/487/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С. Ф.,

при секретарі судового засідання Кравчик В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІВ» ЛТД про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Волинське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІВ» ЛТД (далі - ТзОВ «ВІВ» ЛТД, відповідач) про стягнення заборгованості за рішеннями від 23 грудня 2013 року № 170/07010 та від 28 січня 2014 року № 170/1/07010 на загальну суму 4 441 грн. 31 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 4 441 грн. 31 коп., що виникла на підставі рішень від 23 грудня 2013 року № 170/07010 та від 28 січня 2014 року № 170/1/07010, які вручені ТзОВ «ВІВ» ЛТД, проте, кошти за ними не сплачені, тому позивач просить стягнути з відповідача на користь Луцької міської виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вищевказану заборгованість.

Позивачем 31.03.2014 року за вх. № 4148/14 подано до суду письмове клопотання в якому просять розгляд справи проводити у відсутності їх представника.

Відповідач на розгляд справи не з'явився, свого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки за поштовим відправленням № 4302507815783 від 18.03.2014 року. Причини неявки суду не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

У зв'язку з цим, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його представника, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Разом з тим, частиною 1 статті 41 КАС України визначено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З урахуванням наведеного, справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши зібрані докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, з наступних підстав.

Пунктом 5 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що відповідач ТзОВ «ВІВ» ЛТД є юридичною особою, зареєстрований страхувальником та взятий на облік як платник страхових внесків у Луцькій міжрайонній виконавчій дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З 27 листопада 2013 року по 20 грудня 2013 року завідувачем відділу соціальних виплат та перевірок страхувальників Луцької міської виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі наказу № 137-ос від 17 вересня 2013 року та направлення № 530 від 27 листопада 2013 року проведено планову перевірку достовірності нарахування, цільового витрачання та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності по ТзОВ фірмі «ВІВ» ЛТД за період з 01 січня 2008 року по 30 вересня 2013 року, про що складено акт від 20 грудня 2013 року (а.с. 5-6). Під час перевірки виявлено, факт використання санаторно-курортних послуг за рахунок коштів Фонду особою, що не була застрахованою в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування. До з'ясування всіх обставин справи, директором Луцької міської виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду перевірку було призупинено до 20.12.2013 року. На відповідні запити були отримані довідки із Волинського обласного санаторію «Лісова пісня» від 10.12.2013 року №01-13/513 та із УПФ України в м. Луцьку від 18.12.2013 року №10187/03-30, що підтверджують факт неправомірного використання санаторно-курортних послуг, наданих за рахунок коштів Фонду. А саме, путівка у Волинський обласний санаторій «Лісова пісня» №4366 з 16.05.2008 року вартістю 2 940 грн., видана товариством ОСОБА_2, яка на той час не була працівником підприємства, не сплачувала страхових внесків до Фонду та не була застрахованою особою, що є порушенням пунктів 4.2, 4.12 Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду №55 від 02.06.2005 року.

На підставі вказаного акту, директором виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийняте рішення № 170/07010 від 23 грудня 2013 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, згідно із яким відповідач зобов'язаний повернути до Фонду 2 646 грн. не прийнятих до заліку витрат, та яким до ТзОВ «ВІВ» ЛТД застосовані фінансові санкції в таких розмірах: 1 323 грн. штраф (а.с. 19).

Крім того, Луцькою виконавчою дирекцією Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з неповерненням ТзОВ «ВІВ» ЛТД коштів у розмірі 3 969 грн., прийнято рішення № 170/1/07010 від 28 січня 2014 року про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді пені в сумі 75,41 грн. та штрафу в сумі 396,90 грн. (а.с. 21).

Рішення № 170/07010 від 23 грудня 2013 року та № 170/1/07010 від 28 січня 2014 року були вручені відповідачу, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с. 20, 22), проте, ТзОВ «ВІВ» ЛТД вказані рішення у встановленому порядку не оскаржив, кошти за ними не сплатив.

Згідно із частиною першою статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Відповідно до частини другої статті 22 цього ж Закону страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону.

Як передбачено частинами першою, третьою статті 30 зазначеного Закону, страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. Своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість в сумі 4 441 грн. 31 коп., яка підтверджується письмовими доказами наявними в матеріалах адміністративної справи, щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано до суду письмових заперечень та не надано доказів її погашення, як і доказів оскарження прийнятих позивачем рішень, тому позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом прийняття постанови про стягнення з ТзОВ «ВІВ» ЛТД вказаної заборгованості.

Керуючись статтями 11, 17, 71, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статтей 9, 21, 22, 30, 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ВІВ» ЛТД (Волинська область, місто Луцьк, вулиця Сенатора, будинок 1, код ЄДРПОУ 20120953) на користь Луцької міської виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 26040385, р/р 25605030534003 у філії ПАТ КБ "Надра", МФО 380764) в розмірі 4 441 (чотири тисячі чотириста сорок одну) гривню 31 копійку.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлений 05 квітня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич