Ухвала суду № 3840646, 13.05.2009, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2009
Номер справи
2а-24035/08/0570
Номер документу
3840646
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Суддя І інстанції - Галатіна О. О.

Суддя-доповідач - Малашкевич С. А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

Іменем України

«13» травня 2009 року справа № 2-а-24035/08/0570

м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого Малашкевича С. А.

суддів  Геращенко І. В., Арабей Т. Г.

при секретарі судового засідання  Крючковій К. М.

за участю представників сторін:

від позивача - Кублицька В. С.

від відповідача - Кравченко О. Ю.

 розглянувши апеляційну скаргу

 Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області

на постанову

Донецького окружного адміністративного суду

від

03 листопада 2008 року

по адміністративній справі

№ 2-а-24035/08

за позовом

Відкритого акціонерного товариства «Краматорський цементний завод - Пушка»

до

Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області

про

Визнання недійсним податкового повідомлення -рішення від 31.07.2008 року № 0001701701/0/47212/17-1 та стягнення податку з власників транспортних засобів,

 

ВСТАНОВИЛА:

Відкрите акціонерне товариство «Краматорський цементний завод - Пушка» звернулося з позовом до Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення від 31.07.2008 року № 0001701701/0/47212/17-1 та стягнення податку з власників транспортних засобів,

Постановою від 03.11.08 р. Донецький окружний адміністративний суд позовні вимоги задовольнив частково, а саме: визнав недійсним податкове повідомлення -рішення від 31.07.2008 року № 0001701701/0/47212/17-1 про донарахування позивачу податку з власників транспортних засобів в сумі 245 грн., штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн., всього на суму 415,00 грн. В решті частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Апелянт вказує на порушення судом при розгляді справи ст. ст. 2, 3, 6 Закону України «Про податок з власників транспортних заходів та інших ссамохідних машин і механізмів», ст. 19 Закону України «Про автомобільний транспорт» із змінами та доповненнями.

В засіданні апеляційного суду, представник апелянта доводи апеляційної скарги підтримав, просив її задовольнити, проти чого заперечував представник позивача, який вважає постанову суду першої інстанції законною та обґрунтованою.

Колегія суддів заслухавши доповідь судді - доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, вважає останні необґрунтованими, а постанову суду першої інстанції такою, що підлягає залишенню без змін, з наступних підстав.

Під час розгляду справи, судом було встановлене наступне.

11.07.2008 року співробітниками ДПІ у м. Краматорську була проведена виїзна планова перевірка позивача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2007 р., за результатами якої складено акт № 1452\23-2-00292942. Актом перевірки було встановлено порушення позивачем ст. 3,6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007 р. на суму 245,00 грн.

На підставі цього акту 31.07.2008 р. прийнято податкове повідомлення рішення № 0001701701 \0\47212\ 171, яким позивачу згідно з підпунктом «б» підпункту 4.2.2 ст. 4, п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 7 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» визначено суму податкового зобов»язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 415 грн., в тому числі основний платіж 245 грн., штрафні (фінансові) санкції 170 грн.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про невідповідність вказаного податкового повідомлення-рішення вимогам закону.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов*язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», транспортним засобом спеціалізованого призначення є транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів, певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо).

В судовому засіданні встановлено, що призначенням транспортного засобу позивача (швидкої допомоги), щодо оподаткування якого виник спір, є надання першої невідкладної допомоги робітникам позивача у разі втрати працездатності в наслідок аварії на виробництві, при виконанні робіт підвищеної небезпеки або екстреного стану здоров*я робітника, особливості якого обумовлюють необхідність спеціального обладнання транспортного засобу. До спеціального обладнання швидкої допомоги позивача слід віднести носилки з фіксу вальними ременями та спеціально відведеним місцем для розташування голови хворого; розчинювані задні двері транспортного засобу, які дозволяють завантаження хворого для його транспортування від місця аварії до Цеху здоро»я заводу або спеціального лікарняного закладу, якщо стан хворого потребує хірургічного або іншого втручання; відведено місце для розташування сумки санітара з медикаментами, яке виключає його пересування в салоні швидкої допомоги; салон оснащено трьома посадочними місцями для розташування спеціалістів акредитованого Цеху здоров»я позивача для нагляду за хворим під час транспортування хворого. Цех здоров»я позивача акредитовано відповідно до сертифікату серії МЗ № 007147 від 28.12.2007 р.).

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 19 вказаного Закону, при державній реєстрації легкових автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (легковий, таксі, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, броньований, обладнаний спеціальними і звуковими сигнальними пристроями.

На підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу АНС 026645, виданого РЕВ 13 МРВ м. Краматорськ УДАІ ГУМВС України в Донецькій області 03.03.2007 р., транспортний засіб УАЗ марки 3962 АХШД, 2005 р., зареєстрований як мікроавтобус швидка допомога.

Суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що після реєстрації зазначеного транспортного засобу та отримання свідоцтва про реєстрацію у позивача були законні підстави для віднесення зазначеного транспортного засобу до засобів спеціалізованого призначення, в порядку, визначеному у ст. 1 вказаного Закону.

Частиною 2 статті 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлений перелік транспортних засобів, що не є об»єктом оподаткування, зокрема не є об»єктом оподаткування тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні - код 8705.

Враховуючи вищевикладене, автомобіль позивача УАЗ марки 3962 АХШД, державний номер АН 2713 ВН, зареєстрований як мікроавтобус швидкої допомоги не є об»єктом оподаткування, як автомобіль спеціального призначення, швидкої допомоги та пожежні.

Окрім того, суд першої інстанції правильно дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог про зобов»язання відповідача повернути позивачу неправомірно нараховані та сплачені податкові зобов»язання в сумі 415,00 грн., в тому числі 245,00 грн. основного платежу та 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій., оскільки виходячи з приписів п. 15. З ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 5 Порядку взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та\аб надміру сплачених податків, зборів (обов»язкових платежів) платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України 03.02.2005 р. № 58\78\22, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2005 р. за № 247\10527, повернення помилково та\або надміру сплачених податків, зборів (обов»язкових платежів), здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб), яка може бути подана не пізніше 1095 дня, наступного за днем виникнення такої переплати. Як вбачається з матеріалів справи, позивач з такою заявою до відповідача не звертався.

За таких умов, постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального і процесуального права, тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 71, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И ЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Краматорську Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від   03.11.2008 р. у справі № 2-а-24035/08 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від   03.11.2008 р. у справі № 2-а-24035/08 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий С. А. Малашкевич

Судді І. В. Геращенко

Т. Г. Арабей

Згідно з оригіналом

Суддя С. А. Малашкевич