Постанова № 38400561, 25.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.11.2010
Номер справи
2а-15942/10/2670
Номер документу
38400561
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 листопада 2010 року 12:42 № 2а-15942/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києвіпровизнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,за участю:

позивача -Тимошенко В.В.

відповідач -Алєксєєнко І.О.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 25 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»(далі по тексту -позивачі) звернулось з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві (далі по тексту -відповідач) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем в порушення норм чинного законодавства не надано відповіді на заяву про видачу Сертифіката відповідності.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти заявленого позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях. Крім того, в судовому засіданні представник відповідача пояснив, що у зв'язку з великим навантаженням в роботі, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві завчасно не надала відповіді на заяву позивача про видачу сертифіката відповідності, позивачем надано всі необхідні документи, однак сертифікат відповідності не був виданий внаслідок завантаженості.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

05 грудня 2003 року на підставі договору купівлі-продажу позивач придбав нежитлову адміністративну будівлю, що знаходиться за адресою: вул. Радистів, 64 у Деснянському районі м. Києва, загальною площею 265,00 кв.м.

06 жовтня 2005 року рішенням Київської міської ради №89/3553 «Про передачу

Товариству з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»земельної ділянки для

експлуатації та обслуговування будівель виробничої бази на вул. Радистів, 64 (літера А) у Деснянському районі м. Києва»позивачу передано земельну ділянку площею 0,10 га на 10 років.

07 квітня 2006 року на підставі рішення Київської міської ради №89/3553 від 06.10.2005р. укладено Договір оренди земельної ділянки між Товариством з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»та Київською міською радою.

У 2005 році позивач розпочав та закінчив будівельні роботи з переобладнання будівлі на вул. Радистів, 64 у Деснянському районі м. Києва. Вказане будівництво велось позивачем господарським способом за власні кошти. Загальна площа будівлі становить 970,6 кв.м. в тому числі 1 поверх - 325,3 кв.м., 2 поверх - 322,5 кв.м., 3 поверх -322, 8 кв.м.

На замовлення позивача був отриманий експертний висновок ДП «НДВТА «Стратегія регіонального розвитку»- Звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж на об'єкті: будівля №64 на вул. Радистів, 64 у Деснянському районі м. Києва.

Відповідно до вказаного Звіту, проведені будівельні роботи на об'єкті дослідження по Радистів, 64 виконані в повному обсязі, відповідають вимогам чинного законодавства та будівельним нормам та правилам, експлуатація об'єкту із функціональним призначенням є можливим.

25 жовтня 2010 року позивач звернувся до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у м. Києві із заявою про видачу сертифіката відповідності збудованого об'єкту проектній документації, державним будівельним нормам і правилам.

Станом на день звернення до суду, відповідачем не було надано відповіді на заяву.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Згідно з наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку і будівництва України від 26.10.07р. № 56 утворено її регіональний орган - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві та наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції від 27.02.09р. № 28, затверджено Положення про Інспекцію.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України "Про планування і забудову територій".

Згідно з статтею 30-1 Закону України «Про планування та забудову територій»прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Сертифікат відповідності - документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Розгляд заяви, прийняття рішення про видачу сертифіката відповідності або відмову в його видачі, реєстрація виданих сертифікатів відповідності та відмов у їх видачі здійснюються інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону.

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. №923 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. №534), приймальна комісія утворюється Інспекцією, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт, на підставі письмової заяви замовника об'єкта будівництва та доданих документів, а саме: проектної документації, затвердженої в установленому законодавством порядку та акту готовності об'єкта до експлуатації, підписаного генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, замовником, страховою компанією (у разі, коли об'єкт застрахований).

Як встановлено в судовому засіданні та не заперечувалось відповідачем при зверненні Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві із заявою про видачу сертифіката відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, позивачем були дотримані вимоги Закону "Про планування та забудову територій" та Постанови № 923.

Крім того, Державним підприємством «Науково-дослідним виробничо-технічною агенцією «Стратегія регіонального розвитку»проведено технічний огляд на відповідність будівельних конструкцій, інженерних систем та будівельно-монтажних робіт проектній документації та державним будівельним нормам по об'єкту: будівля №64 по вулиці Радистів в Деснянському районі м. Києва та надано Звіт, який містить висновок про можливість рекомендації до прийняття в експлуатацію об'єкту.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд приходить до висновку про бездіяльність Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, яка полягає у не своєчасному наданні відповіді на заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс» про видачу сертифіката відповідності збудованого об'єкту проектній документації, державним будівельним нормам і правилам.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.

3. Зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видати Товариству з обмеженою відповідальністю «Євроліфт Сервіс»(код ЄДРПОУ 31519822) Сертифікат відповідності закінченого будівництвом об'єкта проектної документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на адміністративну будівлю, що розташована за адресою: вулиця Радистів, 64 у Деснянському районі м. Києва, загальною площею 970,6кв.м.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений 02.12.2010р.

Суддя В.В. Амельохін